نبرد تور PGA با گلف LIV به وزارت دادگستری می رسد

سخنگوی تور روز دوشنبه تایید کرد که درگیری که بازی گلف مردان حرفه‌ای را متوقف می‌کند، با تحقیقات وزارت دادگستری در مورد رفتار ضدرقابتی تور PGA در برخورد با سریال جدایی‌ناپذیر LIV Golf به مکان جدیدی سرایت کرده است.

تور PGA بازیکنانی را که از مقررات تور سرپیچی کرده اند و در دو رویداد اخیر گلف LIV بدون مجوز PGA Tour شرکت کرده اند، تعلیق کرده است. گرگ نورمن، مدیرعامل LIV Golf، که سهامدار اصلی آن صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی است، از موقعیت این تور به عنوان یک “انحصار غیرقانونی” انتقاد کرد.

جی موناهان، کمیسر تور PGA بارها پاسخ داده است که سیاست‌های سازمانش با بازبینی قانونی مواجه خواهد شد، از جمله اگر شکایتی توسط یکی از اعضای تعلیق شده تور PGA تنظیم شود، که قابل انتظار است. تور PGA به تحقیقات فدرال در سال 1994 اشاره کرد که اقدامات انضباطی مشابهی را از طریق تور علیه گلف بازانی که بدون اجازه کمیسر در یک رویداد غیر PGA بازی می کردند، بررسی می کرد. این تور در آن زمان هیچ جریمه ای دریافت نکرد.

لورا نیل، معاون اجرایی PGA Tour روز دوشنبه در ایمیلی نوشت: «ما در سال 1994 این موضوع را پشت سر گذاشتیم و از نتیجه مشابهی مطمئن هستیم. نیل درباره تحقیقات وزارت دادگستری گفت: «این غیرمنتظره نبود.

سخنگوی وزارت دادگستری با استناد به سیاست طولانی مدت عدم تایید یا رد گزارش های تحقیقاتی در حال انجام، از اظهار نظر خودداری کرد.

تحقیقات در مورد تور PGA اولین بار در وال استریت ژورنال گزارش شد. نمایندگان LIV Golf به ایمیل درخواست نظر پاسخ ندادند.

زمین گلف LIV، که میزبان دو رویداد از هشت رویداد برنامه ریزی شده در سال جاری بوده است، میزبان بسیاری از بازیکنان برجسته از تور PGA با پرداخت های اولیه و هزینه های حضور و غیاب بزرگ بوده است. برنده شش بار فیل میکلسون گزارش شده است که 200 میلیون دلار دریافت کرده است.

مسابقات قهرمانی LIV مجموع جوایز 20 میلیون دلاری را به همراه داشت و شرکت کننده که رتبه آخر را به دست آورد، 120000 دلار تضمین می کرد. با پول جداگانه ای برای رقابت تیمی، برخی از گلف بازان پس از پایان در یک سوم پایین زمین، نزدیک به یک میلیون دلار در یک مسابقه کسب کردند. پیست Rebel همچنین با ارائه یک برنامه محدود، بازیکنان PGA Tour را به خود جذب کرده است، اگرچه برنامه LIV Golf قصد دارد سال آینده به 14 قهرمانی برسد، تقریباً همان تعداد گلف بازان معمولی PGA Tour در حال حاضر در یک فصل تور بازی می کند.

با این حال، نام‌های شناخته‌شده‌ای مانند داستین جانسون، برایسون دچامبو، پاتریک رید، سرجیو گارسیا و لوئیس اوستوایزن تور PGA را برای سری گلف LIV ترک کرده‌اند. رنکینگ جهانی تقریباً همه بازیکنان این گروه در فصول اخیر در حال کاهش بوده است. امتیازهای رتبه بندی که برای دعوت بازیکنان به چهار تورنمنت بزرگ گلف ضروری است، در رویدادهای گلف LIV در دسترس نیست.

میکلسون از رتبه 38 در رده بندی مردان جهان به 92 سقوط کرد. گارسیا از 45 به 68 رسید. DeChambeau سال را با نهم شروع کرد و اکنون 33 است و جانسون که امسال هشتم شد اکنون هجدهم است.

میکلسون، 52 ساله، امسال با اعتراف به حمایت از سری گلف LIV، مورد انتقاد قرار گرفت و چندین اسپانسر دیرینه را از دست داد، زیرا آن را یک “فرصت مادام العمر” برای پول نقد در تور PGA برای پرداخت های طولانی به بازیکنان می دانست. با این حال، در مسابقات LIV، او در زمین گلف ناراحت به نظر می رسید.

او تنها یک بار در دو تورنمنت بهتر از 75 گل زده است و در هر مسابقه 10 امتیاز را به پایان رسانده است.

هفته گذشته، در دادگاهی در بریتانیا، سه گلف باز همسو با LIV نسبت به تعلیق خود از یک تورنمنت گلف اسکاتلند درخواست تجدید نظر کردند و اقامت موقت را به دست آوردند که به آنها اجازه می داد در این مسابقه شرکت کنند. کمیسر تور جهانی DP، که قبلاً تور اروپایی بود، که تعلیق گلف بازان LIV را صادر کرد – و هر کدام را نزدیک به 120000 دلار جریمه کرد – قول داده است که فشار را بر دادگاه ها برای حفظ نظم تحمیلی ادامه دهد.

موناهان در دوئل با LIV Golf نیز از سایت تور مطمئن بود.

در اواخر ماه گذشته، در پاسخ به پرداخت‌های باپر LIV Golf، موناهان افزایش قابل توجهی در جوایز در رویدادهای آتی تور PGA اعلام کرد و اضافه کرد که تور در نهایت به دلیل وفاداری و حمایت ما از بازیکنان و طرفداران خود، قوی‌تر از چالش فعلی خارج خواهد شد. “

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما