نتایج مطالعه بزرگ مصرف کنندگان قهوه بیشتر از دیگران عمر می کنند

بعدی- بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های نیم میلیون رکورد در Biobank در بریتانیا، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افرادی که دو تا سه فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند نسبت به افرادی که از نوشیدن قهوه خودداری کردند، عمر طولانی‌تری داشتند و کمتر دچار بیماری‌های قلبی عروقی شدند.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، با این حال، این مطالعه هنوز در مورد نوشیدن بیش از این مقدار قهوه در روز و تأثیر آن بر طول عمر تردید ایجاد می کند و دانشمندان می گویند که باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود. همچنین مهم است که این یافته ها را با مطالعات قبلی سنجید که کوچک شدن مغز را با افزایش خطر زوال عقل با نوشیدن 6 فنجان قهوه یا بیشتر در روز مرتبط می کند.

پیتر کستلر، الکتروفیزیولوژیست در موسسه قلب و دیابت استرالیا می گوید: در این مطالعه مشاهده ای، قهوه فوری و آسیاب شده بدون کافئین با کاهش مشابهی در بروز بیماری های قلبی عروقی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی یا هر علت دیگری مرتبط بود. “نتایج نشان می دهد که مصرف سبک تا متوسط ​​قهوه بدون کافئین آسیاب شده و فوری باید به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم در نظر گرفته شود.”

در این مطالعه داده های سلامت و رژیم غذایی 449563 نفر با میانگین سنی 58 سال به مدت 12 سال و نیم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. شرکت کنندگان بر اساس مصرف روزانه قهوه و نوع قهوه ای که معمولا می نوشند دسته بندی شدند. در این مورد، بیش از 100000 نفر گزارش دادند که اصلا قهوه ننوشیده اند.

به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل، محققان همچنین اثرات سن، جنسیت، نژاد، چاقی، فشار خون بالا، دیابت، آپنه انسدادی خواب، وضعیت سیگار کشیدن و مصرف چای و الکل را بررسی کردند.

نتایج برای تیم تحقیقاتی بسیار هیجان‌انگیز بود، زیرا افرادی که قهوه فوری، آسیاب شده یا بدون کافئین می‌نوشیدند (کسانی که دو یا سه فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند) نسبت به کسانی که قهوه نمی‌نوشیدند، بیشتر عمر می‌کردند. اینکه چه ترکیبی مسئول این فرآیند در قهوه است، سوال بسیار مهمی برای دانشمندان بوده است.

کیستلر می گوید: کافئین شناخته شده ترین ترکیب در قهوه است، اما این نوشیدنی حاوی بیش از 100 ماده فعال بیولوژیکی دیگر است. این امکان وجود دارد که ترکیبات بدون کافئین مسئول ارتباط مثبت مشاهده شده بین نوشیدن قهوه و بیماری های قلبی عروقی و بقا باشند.

با نگاهی عمیق تر، تیم دریافت که مصرف قهوه با کاهش بیماری های قلبی عروقی نیز مرتبط است و کمترین خطر در بین افرادی که دو تا سه فنجان در روز می نوشند مشاهده می شود.

همانطور که تحقیقات قبلی نشان داده است، قهوه یک ماده پیچیده است که به روش های پیچیده ای با بدن در تعامل است و دانشمندان هنوز در تلاش برای درک آن هستند.

جالب است که این مطالعه افراد زیادی را در یک دوره زمانی طولانی تحت پوشش قرار داده است، اما در حال حاضر ما فقط به ارتباط بین نوشیدن قهوه و طول عمر می پردازیم.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما