نحوه نگهداری و تکثیر گل همیشه بهار

این گل از خانواده کاکتوس ها است بنابراین روش نگهداری و تکثیر این گل زیبا مانند خانواده کاکتوس ها می باشد. از آنجایی که به خشکی مقاوم است، نگهداری از آن دشوار نیست.

به گزارش همشهری، یکی از گل های زیبایی که می توانید در خانه نگهداری کنید، گل گوروی است. این گل بومی آفریقای جنوبی و مناطق نیمه گرمسیری است.

گل گور دارای ساقه های بلند و نازکی است که به صورت آویزان می تواند تا 3 متر رشد کند. یکی از دلایل محبوبیت آن برگ های آبدار، گوشتی و بیضی شکل با نوک تیز آن است.

برگ های این گیاه شبیه دانه های تسبیح است. به همین دلیل با نام هایی به نام کاکتوس دانه تسبیح نیز شناخته می شود.

این گیاه زیبا بهترین استفاده را در گلدان های آویز دارد. Gauri در تابستان گل های سفید و صورتی با رایحه دارچینی ارائه می دهد.

گیاه سمی

برخی از افراد برگ های این گیاه را با سدوم اشتباه می گیرند، اما مراقب باشید که گیاه گلدار سمی است، بنابراین آن را از حیوانات خانگی و کودکان خود دور نگه دارید. در صورت بلعیده شدن باعث اسهال و استفراغ شدید می شود.

بهترین ایمیل

چگونه یک گیاه گورو را آبیاری کنیم و آن را با گرد و غبار بپاشیم

آبیاری این گیاه شبیه آبیاری کاکتوس است. برگ های گل همیشه بهار به تنهایی آب را ذخیره می کنند، بنابراین در برابر خشکسالی مقاوم هستند. هفته ای دو بار در بهار و تابستان و هفته ای یک بار یا حتی یک هفته در میان در زمستان به آن آبیاری کنید. اگر برگ های این گیاه شروع به پخش شدن کرد، این نشانه کمبود آبیاری است. گل گوروی نیازی به تکان دادن ندارد.

نور مورد نیاز گیاه

گل گوروی در طول روز به نور غیر مستقیم و فراوانی نیاز دارد. اما می توانید آن را در آپارتمان و در سایه روشن نیز نگهداری کنید. اما آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. قرار دادن این گیاه در کنار پنجره جنوبی و نور غیر مستقیم توصیه می شود.

درجه حرارت

گل گوروی در برابر حرارت مقاوم است و بهتر است در روزهای سرد زمستان یا پاییز آن را در داخل خانه نگهداری کنید زیرا سرما باعث ریزش برگ های آن می شود. به طور کلی این گیاه هوای گرم را دوست دارد.

خاک

گل گلدانی باید مخلوطی از خاک کاکتوس و خاک باغچه باشد که زهکشی مناسبی داشته باشد زیرا اگر زهکشی خاک کافی نباشد آب اضافی پس از آبیاری به راحتی از گلدان خارج نمی شود و باعث می شود که ریشه های گیاه ریزش کنند. پوسیدگی

سرنوشت را تغییر دهد

همچنین بهتر است گلدان گل را پس از یک سال در بهار تعویض کنید. برای این کار کف و دیواره های گلدان را چند بار بکوبید تا گیاه به راحتی از گلدان خارج شود. خاک قدیمی اطراف ریشه گیاه را به آرامی جدا کنید و گیاه را در گلدانی به اندازه یک اندازه بزرگتر از گلدان قبلی پیوند بزنید. مراقب باشید، اگر گلدان خیلی بزرگ باشد، تمام انرژی گیاه صرف پرکردن ریشه می شود و رشد گیاه متوقف می شود.

لقاح

کود گیاهی کاکتوس یا گوشت برای گل گورو مناسب است. در طول فصل رشد، یعنی بهار و تابستان، ماهی دو بار کود دهی کنید. در پاییز و زمستان نیازی به کود دادن نیست. بهتر است از کود محلول در آب استفاده کنید و 4 تا 5 برابر رقیقتر از مقدار توصیه شده استفاده کنید تا ریشه گیاه نسوزد.

تولید مثل

تکثیر گل گورو بسیار آسان است و این کار از طریق قلمه ساقه و برگ انجام می شود. حدود 10 سانتی متر از نوک ساقه را برش دهید و آن را در مکانی سایه دار قرار دهید تا ته آن سفت شود.

بهتر است 1-2 ساعت صبر کنید تا آب ساقه ها به طور کامل خارج شود. اگر شیره برداشته نشود، قلمه پوسیده و قارچی می شود، انتهای قلمه را در خاک دفن کنید تا یک تا دو هفته بعد ریشه دار شود.

قلمه های کاشته شده در خاک را آبیاری کرده و در نور ملایم و غیر مستقیم قرار دهید.

همچنین می توانید با جدا کردن هر برگ و کاشت آنها در خاک، آنها را تکثیر کنید.

ضایعات در آب

همچنین می توانید این گیاه را با قرار دادن آن در آب ریشه دار کنید و تکثیر به این روش مانند روش قبلی است با این تفاوت که قبل از کاشت قلمه در خاک باید آنها را در آب قرار دهید و پس از ریشه زایی، قلمه ها را در آن بکارید. . خاک.

تولید مثل با کاشت خاک

بهترین ایمیل

برای تکثیر به این روش کافی است قسمتی از ساقه را که ریشه های کوچکی دارد در خاک فرو کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.بعد از چند هفته گیاه شما از محل ریشه می گیرد و می توانید ساقه را از گیاه مادری جدا کنید. .

بیماری های گیاه کدو تنبل

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای کاکتوس گورو ایجاد شود زرد شدن برگ های آن است که دلیل اصلی آن آبیاری زیاد است. برای حل این مشکل آبیاری را کاهش دهید.

اما اگر به درستی آبیاری کرده اید و گیاه این مشکل را دارد مشکل از خاک گیاه است پس برای رفع این مشکل خاک گلدان را با خاک تازه جایگزین کنید.

ریزش برگ کاکتوس گلابی خاردار

اگر برگ‌زدایی را تجربه کردید، احتمالاً گیاه را در یک محیط خنک نگهداری می‌کنید. پس برای حل مشکل، محل گلدان خود را تغییر دهید.

عدم رشد

این گیاه خیلی سریع رشد نمی کند اما اگر فکر می کنید خیلی کند رشد می کند گلدان خود را در مقابل نور بیشتری قرار دهید و برای آن از کود محلول استفاده کنید.

بهترین ایمیل

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما