نحوه واکسیناسیون، معاینه و درمان آبله میمون

با ادامه شیوع آبله میمون در سراسر ایالات متحده، کارشناسان بهداشت گفتند که گسترش آزمایش، واکسیناسیون و درمان برای مهار این بیماری مهم است. اما این ابزارهای مهم هنوز به طور گسترده در دسترس نیستند، و تلاش برای تشخیص و دسترسی به داروهایی که ممکن است به درمان علائم کمک کند، می تواند دشوار باشد.

پیام های بهداشت عمومی در ایالات متحده در مورد خطرات فردی و دسترسی به مراقبت همیشه واضح نبوده است. کلینیک هایی که غربالگری را انجام می دهند و مقامات بخش بهداشت که بیماران را پیگیری می کنند اغلب هماهنگ نیستند. تاخیر در توزیع واکسن؛ و گزینه های درمانی مبهم باقی می مانند.

برای پیچیده تر کردن همه چیز، علائم آبله میمون ممکن است در برخی موارد متفاوت به نظر برسند. افرادی که بیمار می شوند همیشه تب، درد و بثورات معمولی در سراسر بدن ندارند. بسیاری از بیماران فقط چند جوش دارند، به خصوص در ناحیه تناسلی. به گفته مقامات بهداشتی، این بیماری عمدتاً در شبکه های مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، منتشر می شود.

در حالی که پیشگیری هنوز حیاتی است، از کارشناسان خواستیم تا در صورت مشکوک به عفونت یا اخیراً در معرض آبله میمون مراحلی را که باید برای واکسیناسیون، آزمایش و درمان انجام دهید، توضیح دهند.

دو واکسن که در اصل برای آبله ساخته شده و در انبار ملی ایالات متحده نگهداری می شود می تواند به جلوگیری از عفونت آبله میمون کمک کند. متداول‌ترین نوع آبله میمون‌ها Jynneos نام دارد. این شامل دو دوز به فاصله چهار هفته است. اما از آنجایی که عرضه آن محدود است و توسط دولت فدرال کنترل می شود، به طور گسترده در دسترس عموم نیست. در عوض، این واکسن عمدتاً به دو گروه از افراد ارائه شد: کارکنان مراقبت‌های بهداشتی یا آزمایشگاه‌هایی که ممکن است نمونه‌های آلوده را کنترل کنند و افرادی که در معرض قرار گرفتن تأیید شده یا مشکوک در معرض آبله میمون قرار دارند.

این واکسن حتی اگر پس از مواجهه با فردی تزریق شود، می‌تواند کارساز باشد، و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌کند افراد را ظرف چهار روز پس از قرار گرفتن در معرض آن واکسینه کنند تا بهترین شانس برای پیشگیری از آبله میمون‌ها را داشته باشند. شما می توانید یک قرار واکسیناسیون با اداره بهداشت محلی یا ایالتی خود تعیین کنید.

همچنین می‌توانید تا دو هفته پس از قرار گرفتن در معرض برای کمک به کاهش علائم، تزریق کنید، اگرچه واکسیناسیون بیش از چهار روز پس از قرار گرفتن در معرض ممکن است از شروع بیماری جلوگیری نکند.

دکتر شارون گرین، متخصص بیماری های عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست در ووستر، می گوید: «هنوز باید تا چند هفته پس از واکسیناسیون همه اقدامات احتیاطی را انجام دهید. او گفت که هم قبل و هم بعد از قرار گرفتن در معرض، افراد معمولاً دو هفته پس از دریافت دوز دوم کاملاً محافظت می شوند. با این حال، برخی از محققان پیشنهاد کرده اند که حتی یک دوز واحد از Jynneos ممکن است به کاهش سرعت گسترش آبله میمون کمک کند.

برخی از ایالت‌های دارای تعداد بالای موارد آبله میمون، معیارهای واجد شرایط بودن واکسن را گسترش داده‌اند تا افرادی که در معرض خطر بالای ابتلا به آن هستند را شامل شود. به عنوان مثال، در نیویورک و نیوجرسی، اگر در رویدادی شرکت کنید که در آن در معرض آبله میمون قرار گرفته اید یا اگر می دانید که همجنس گرا هستید، دوجنسه هستید، مردی که با مردان دیگر رابطه جنسی دارد، تراجنسیتی هستید، می توانید واکسینه شوید. ، افراد غیرجنسی یا غیر دودویی. یا در 14 روز گذشته چندین شریک جنسی یا شریک ناشناخته داشته اید. اما گرفتن وقت واکسن می تواند دشوار باشد زیرا توزیع با موانع و تاخیرهای زیادی روبرو بوده است.

کارشناسان موافق هستند که واکسیناسیون و پیشگیری باید در اولویت قرار گیرد تا شیوع فعلی را کاهش دهد. اما اگر متوجه ضایعات قرمز، تاول ها یا تاول ها شدید، باید با پزشک مراقبت های اولیه خود تماس بگیرید و به پزشک خود اطلاع دهید که مشکوک به عفونت آبله میمون هستید. پزشک شما ضایعه را اسکن می کند و آزمایش آبله میمون را برای شما تجویز می کند. همچنین می توانید آزمایش را در مراکز مراقبت فوری یا کلینیک های سلامت جنسی و از طریق سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی انجام دهید.

این آزمایش یک واکنش زنجیره‌ای پلیمراز یا PCR است، دقیقاً مانند آزمایش کووید-19 که تکه‌ای از ماده ژنتیکی ویروس را تشخیص می‌دهد. اما ظرفیت تست هنوز محدود است. نمونه ها را فقط می توان برای تجزیه و تحلیل به یک آزمایشگاه بهداشت عمومی یا یکی از پنج آزمایشگاه تجاری فرستاد. و اگرچه زمان پاسخگویی بهبود یافته است، نتایج ممکن است از 24 ساعت تا سه روز یا بیشتر طول بکشد.

هیچ آزمایش خانگی برای آبله میمون وجود ندارد. دکتر ویلیام موریس، رئیس بخش پزشکی و آسیب شناسی آزمایشگاهی کلینیک مایو و رئیس آزمایشگاه های کلینیک مایو، گفت، حتی در یک کلینیک، کارکنان مراقبت های بهداشتی برای اسکن برای آزمایش آبله میمون نیاز به ضایعه دارند. یکی از تست های تشخیصی تجاری برای آبله میمون. دکتر موریس گفت که اگر هیچ علامتی ندارید یا فقط تب و علائمی شبیه آنفولانزا دارید، هنوز راهی برای آزمایش آبله میمون وجود ندارد.

مشکل دیگر این است که برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی ممکن است زمانی که بیماران برای تشخیص مراجعه می کنند، با آبله میمون آشنا نباشند یا نتوانند آن را تشخیص دهند. ضایعات آبله میمون، به ویژه در نواحی تناسلی، ممکن است بسیار شبیه به علائم بیماری های شایع تر، مانند تبخال یا سیفلیس ظاهر شوند.

دکتر برنارد کامینز، مدیر پزشکی برای پیشگیری از عفونت در سیستم بهداشت کوه سینا گفت: «اگر ضایعه ای شبیه آبله میمون است، مردم باید آن را آزمایش کنند.

در نهایت، برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی ممکن است از میزان آلودگی آفت مطمئن نباشند. دکتر کامینز گفت: «من گزارش‌های حکایتی از طرد شدن بیماران می‌شنوم. مردم قبلا هرگز این بیماری را ندیده اند، می دانید، و فقط ترس از ناشناخته وجود دارد. اما انتقال آبله میمون در مراقبت های بهداشتی به قدری نادر است که کارکنان مراقبت های بهداشتی تا زمانی که لباس مناسب پوشیده اند نباید نگران ابتلا به آبله میمون در محل کار خود باشند. PPE “.

دکتر کامینز گفت که پس از تشخیص، درمان آبله میمون عمدتاً شامل کنترل علائم شماست. وی گفت: بیماران مبتلا به ضایعات مقعد یا راست روده ممکن است درد زیادی به خصوص در هنگام اجابت مزاج داشته باشند و در این موارد پزشک مسکن تجویز می کند یا نرم کننده مدفوع و حمام نشستن کم عمق را توصیه می کند که برای تسکین درد یا خارش استفاده می شود. ناحیه تناسلی بیماران مبتلا به زخم های دهان ممکن است در بلع مشکل داشته باشند و می توانند برای کمک به این امر دارو دریافت کنند. برخی ممکن است دچار عفونت باکتریایی ثانویه شوند و نیاز به درمان با آنتی بیوتیک داشته باشند، به خصوص اگر ضایعات بزرگ و باز داشته باشند.

داروهای ضد ویروسی مانند tecovirimat یا TPOXX معمولاً فقط برای افرادی توصیه می‌شود که علائم سیستمیک‌تر یا بثورات پوستی در سراسر بدن با خطر بالای ابتلا به عوارض آبله میمون دارند. پزشکان برای دریافت درمان باید دارو را از انبار دولت سفارش دهند، مدارک گسترده ای را پر کنند و رضایت آگاهانه را از بیماران دریافت کنند.

دکتر ساندرو سینتی، پزشک بیماری های عفونی در دانشگاه میشیگان در آن آربور گفت: «این دارویی نیست که در قفسه داروخانه یا کلینیک قرار گیرد.

صرف نظر از اینکه آیا آنها قادر به دریافت درمان ضد ویروسی هستند، بیماران باید به محض بروز علائم آبله میمون در خانه جدا شوند. مانند کووید-19، آنها باید از تماس نزدیک با دوستان، اعضای خانواده و حیوانات خانگی خودداری کنند، تا آنجا که ممکن است همه جوش ها را بپوشانند و اگر مجبور به تماس با دیگران برای مراقبت های پزشکی هستند، از ماسک های خوب استفاده کنند. CDC توصیه می کند که قرار گرفتن در معرض دیگران را محدود کنید و تا زمانی که ضایعات به طور کامل بهبود نیافته اند، ایزوله بمانید. شما فقط پس از اینکه ضایعات پوسته شده بودند، پوسته ریخته و لایه جدیدی از پوست سالم را تشکیل دادید، از جنگل بیرون آمدید. و این می تواند مدت زیادی طول بکشد – از دو تا چهار هفته.

دکتر کامینز گفت: “این ما را در یک دوراهی واقعی قرار می دهد.” در حالی که کارشناسان بهداشت امیدوارند که افراد بتوانند روزهای بیماری لازم را بگذرانند یا در خانه کار کنند، انتظار اینکه همه افراد مبتلا به عفونت بتوانند دقیقاً از این دستورالعمل ها پیروی کنند، غیرواقعی است. “و این امر آگاهی و احتیاط مردم در مورد انتشار ویروس را مهم تر می کند.”

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما