نظر | از این رو، مایک پنس

واشنگتن – سرنوشت یک دیوانه هرگز خوشبخت نیست.

در ابتدا، شما فکر می‌کنید که همسویی با رئیس راه خوبی برای پیشرفت است. اما وقتی با یک خودشیفته سر و کار دارید – و خودشیفته ها کسانی هستند که دوست دارند توسط افراد چاپلوس احاطه شوند – هرگز نمی توانید به اندازه کافی غیر جدی باشید.

خودشیفته گراند کانیون نیازمند است. هر چه بیشتر احساس چاپلوسی کنند، اشتهای آنها برای چاپلوسی بیشتر می شود.

این درس سخت و تقریباً کشنده‌ای است که پنس در 6 ژانویه آموخت، زمانی که سرانجام پس از درخواست ترامپ برای یک لطف کوچک، در مقابل دونالد ترامپ ایستادگی کرد: کمک به نابودی دموکراسی آمریکایی و هر چیزی که ما برای آن دفاع می‌کنیم.

دو عکس جدید که در جلسه استماع کمیته تحقیق مجلس نمایندگان در 6 ژانویه منتشر شد، داستانی دلخراش را روایت می کند – یکی از باورنکردنی ترین ها در تاریخ کشور ما.

در یکی از آن ها، کارن پنس پرده طلایی شده را می کشد تا در دفتر معاون تشریفاتی رئیس جمهور در کاپیتول، خارج از طبقه سنا ببندد، در حالی که پنس – که زیر یک آینه بزرگ و طلاکاری شده نشسته بود – به فضا خیره شده بود، شاید فکر می کرد کجا همه چیز خراب شده است. — بی عدالتی — تاریکی .

این هفته متوجه شدیم که وقتی معاون رئیس‌جمهور از پله‌ها فرار کرد، یک افسر نیروی هوایی با کدهای پرتاب هسته‌ای او را دنبال کرد، اوباش در چند قدمی او.

در عکس دومی که پس از اینکه پنس در گاراژی زیرزمینی به امن منتقل شد، گرفته شده است، دخترش شارلوت با نگرانی او را تماشا می کند. او در حالی که به تلفن دیگری خیره می شود، یک تلفن را در کنار گوش خود گرفته است که در آن ویدئویی از ترامپ در حال اعتراف به عشق خود به جمعیت نشان می دهد، از جمله برخی از آنها که چوب بیسبال و زیپ بند را حمل می کردند و شعار می دادند “مایک پنس را آویزان کنید!”

سارا متیوز، دستیار ترامپ گزارش داد، در اوایل بعدازظهر، هنگامی که جمعیت سنگرها را تخریب کردند و با پلیس درگیر شدند، کارکنان کاخ سفید نگران بودند که اوضاع از کنترل خارج شود.

آنها فکر می کردند که رئیس جمهور باید فوراً چیزی توییت کند. در ساعت 2:24 بعد از ظهر، آنها اطلاعیه ای دریافت کردند که رئیس جمهور قبلاً توییت کرده بود. اما این توییت آرامش‌بخشی نبود که آنها امیدوار بودند. این یکی از طراحی شده بود تا هولیگان ها را به جنون بکشاند.

ترامپ گفت: «مایک پنس شهامت انجام کاری را که باید برای حفاظت از کشور و قانون اساسی ما انجام می‌داد، نداشت و به دولت‌ها فرصت داد تا مجموعه‌ای از حقایق تصحیح‌شده را تأیید کنند، نه حقایق جعلی یا نادرستی را که از قبل از آنها خواسته شده بود تأیید کنند». توییت کرد.!”

همانطور که متیوز در شهادت خود به یاد می آورد، “واقعاً بد بود، و بنابراین احساس می کردم که او با توئیت آن در حال ریختن بنزین روی آتش است.”

ترامپ هنوز در حال خارج شدن از تماس تلفنی جنجالی صبحگاهی بود که نتوانست معاون رئیس جمهور را متقاعد کند که برخی از رای دهندگان ایالتی را رد کند تا بتوانند با رای دهندگان جعلی حامی ترامپ جایگزین شوند. او پنس را با عناوین تخفیف خورده نقد کرد.

همانطور که ترامپ در یک سخنرانی جمعه در نشویل به یاد می آورد، “من به مایک گفتم: “اگر این کار را بکنی، می توانی توماس جفرسون باشی.” و بعد از اینکه همه چیز خراب شد، یک روز به او نگاه کردم و گفتم: “از این کار متنفرم.” این را بگو، اما تو من توماس جفرسون نیستم.”

ترامپ در همان سخنرانی خط دیگری داشت که حتی برای او به طرز شگفت انگیزی توهم آمیز بود. او گفت: “برای چپ رادیکال، سیاست به دین آنها تبدیل شده است. آنها حس درست و غلط را تحریف کرده اند. آنها هیچ احساس درست و نادرستی، درست و غلط، خوب و بد را ندارند.”

ترامپ گروهی را برای انتقام از پنس برانگیخت، همان‌طور که هنری دوم خدمه‌ای را برای قتل توماس بکت، اسقف اعظم کانتربری، در سال 1170 تشکیل داد. طبق افسانه، پس از اینکه بکت با تکفیر اسقف‌های حامی پادشاه، هنری را به چالش کشید، هنری با چیزی شبیه به آن زمزمه کرد. اثر “چه کسی مرا از شر این خلاص خواهد کرد؟” کشیش کنجکاو؟ چهار شوالیه بلافاصله به کلیسای جامع کانتربری رفتند و بکت را قطع کردند.

این خط به نمونه‌ای معروف از هدایت وفاداران با شافل تبدیل شد و آن را به عنوان یک آرزو پنهان کرد. چه کسی مرا از شر این معاون رئیس جمهور فاسد خلاص می کند؟

یک کلیپ ویدیویی از تایمز که نشان می‌دهد چگونه پسران مغرور ساختمان کنگره را زیر پا گذاشته‌اند، تأیید می‌کند که در کنفدراسیون سینه‌ها، یک توطئه سازمان‌یافته واقعی وجود دارد. این گروه حتی قبل از انتخابات شروع به برنامه ریزی برای گرفتن سلاح برای ترامپ کرد. هنگامی که ترامپ در جریان مناظره خود با جو بایدن برای “آرامش و کناره گیری” درباره پسران مغرور پارس کرد، پسران مغرور احساس کردند که مانند شوالیه های هنری به آنها آموزش داده شده است.

با هر بار استماع، مشخص می شود که ترامپ هیچ انکار معقولی ندارد. او با فرستادن انبوهی از دروغ ها، جان معاون رئیس جمهور و خانواده اش و همچنین جان نمایندگان را به خطر انداخت.

پنس قدرت انجام آنچه ترامپ می خواست را نداشت و خوب است که در برابر نقشه دیوانه وار، غیرقانونی و غیرقانونی خودشیفتگان بیضی مقاومت کرد. اما پنس همچنان از هر دو طرف می خواهد. او از کمیته دور شد. او می‌خواهد با حفظ سمت خوب حامیان ترامپ رئیس جمهور شود، اما آنها هرگز او را نخواهند بخشید.

در پایان روز شرم، جان ایستمن، وکیل دیوانه‌ای که تلاش می‌کرد به ترامپ کمک کند تا انتخابات را تغییر دهد، ایمیلی ارسال کرد و از پنس خواست شهادت کنگره را به تعویق بیندازد تا قانون‌گذاران دلسوز ایالتی بتوانند به داستان تخیلی ترامپ در مورد تقلب در انتخابات کمک کنند.

وقتی مشاور پنس، گرگ جیکوب، ایمیل معاون رئیس جمهور را نشان داد، پنس گفت: “این یک چیز اتاق لاستیکی است.”

سرنوشت یک چاپلوس هرگز خوشحال نیست.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما