نظر | بزرگترین تهدید برای آمریکا خود آمریکا است (منتشر شده در سال 2021)

عبارت «آمریکا بازگشته» به درخواست پرزیدنت بایدن در سفر اروپایی خود در این ماه تبدیل شد، و این به معنای محدود است.

ما دیگر مانند سال 2018 دستیار کاخ سفید نداریم که به دنبال هشدار آتش برای تحریم رئیس جمهور به دلیل توهین به کشورمان در یک کنفرانس مطبوعاتی بین المللی باشد. نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 75 درصد از پاسخ دهندگان در ده ها ایالت اظهار داشتند. “اطمینان از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده کار درست را انجام می دهد” در مقایسه با 17 درصد در سال گذشته.

با این حال، در یک مفهوم بزرگتر، آمریکا دیگر نیست. از نظر رفاه ما در داخل و رقابت در خارج، حقیقت صریح این است که آمریکا عقب مانده است. از برخی جهات، ما به سمت حد وسط می لغزیم.

یونانی ها نرخ فارغ التحصیلی بالاتری از دبیرستان دارند. مردم شیلی بیشتر عمر می کنند. نوجوانان پانزده ساله در روسیه، لهستان، لتونی و بسیاری از کشورهای دیگر در ریاضیات بهتر از همتایان آمریکایی خود هستند – شاید معیاری برای سنجش جایگاه کشورها در یک یا دو نسل.

در مورد خواندن، یک پنجم آمریکایی های 15 ساله نمی توانند در سطح مورد انتظار برای یک نوجوان 10 ساله بخوانند. چگونه این میلیون ها آمریکایی در یک اقتصاد جهانی شده رقابت خواهند کرد؟ همانطور که من می بینم، بزرگ ترین تهدید برای آینده آمریکا نه به اندازه ظهور چین یا روسیه سرکش بلکه عملکرد ضعیف ما در داخل است.

ما آمریکایی‌ها شعار «ما شماره 1 هستیم» را تکرار می‌کنیم، حتی اگر آخرین شاخص پیشرفت اجتماعی، معیاری برای سلامت، ایمنی و رفاه در سراسر جهان، ایالات متحده را در رتبه 28 قرار داد. بدتر از آن، ایالات متحده یکی از تنها سه مورد بود. از میان 163 کشور، در دهه گذشته در سطح لوکس قرار گرفته است.

ارزیابی دیگری در این ماه، رتبه بندی رقابت پذیری جهانی IMD در سال 2021، ایالات متحده را در بین 64 اقتصاد در رتبه دهم قرار داد. یک مطالعه آینده نگر مشابه توسط بانک جهانی، ایالات متحده را در بین 174 کشور در رتبه 35 قرار داد.

بنابراین، داشتن رئیس‌جمهوری که جهان دوباره به او احترام می‌گذارد، عالی است. اما ما دیگر “به عقب بر نمی گردیم” و باید با این واقعیت روبرو شویم که بزرگترین ضعف ما آن چیزی نیست که کشورهای دیگر با ما می کنند، بلکه آنچه با خودمان کرده ایم است. ایالات متحده نمی تواند پتانسیل خود را محقق کند در حالی که بسیاری از آمریکایی ها از توانایی های خود کوتاهی می کنند.

مایکل گرین، مدیر اجرایی گروهی که شاخص پیشرفت اجتماعی را منتشر می‌کند، می‌گوید: «شکست مزمن آمریکا در تبدیل قدرت اقتصادی خود به پیشرفت اجتماعی، بار مهمی بر نفوذ آمریکاست. اروپایی‌ها ممکن است به پویایی شرکت‌های ایالات متحده حسادت کنند، اما می‌توانند خود را راحت کنند که با طیفی از نتایج اجتماعی، از آموزش گرفته تا سلامت و محیط‌زیست، کار بسیار بهتری انجام می‌دهند.

وی افزود: رقبای مانند چین ممکن است پاره شدن بافت اجتماعی آمریکا را نشانه ضعف استراتژیک بدانند. اقتصادهای نوظهور، که شهروندانشان شروع به لذت بردن از کیفیت زندگی نزدیک به آمریکایی ها کرده اند، ممکن است کمتر تمایلی به ایراد سخنرانی از سوی دولت ایالات متحده داشته باشند.

پیشنهادات بایدن برای اعتبار قابل بازپرداخت کودکان، مهدکودک ملی، مراقبت از کودکان مقرون به صرفه و افزایش دسترسی به اینترنت به رفع ضعف های استراتژیک آمریکا کمک خواهد کرد. آنها بیش از طرح 1.2 تریلیون دلاری که مقامات آمریکایی برای مدرن سازی زرادخانه هسته ای ما دنبال کرده اند، برای تقویت کشور ما تلاش خواهند کرد. بزرگترین تهدیدهایی که امروز با آن روبرو هستیم، تهدیدهایی هستند که نمی توانیم آنها را منفجر کنیم.

آمریکا هنوز نقاط قوت فوق العاده ای دارد. بودجه نظامی آن بیشتر از مجموع بودجه نظامی ده کشور بعدی است. دانشگاه‌های آمریکا عالی هستند، و پویایی شرکت‌های آمریکایی در روشی که مردم در سراسر جهان از آیفون‌های خود برای پست کردن آهنگ‌های تیلور سویفت در صفحات فیس‌بوک خود استفاده می‌کنند، منعکس می‌شود.

اما آنها همچنین، گیج شده، در مورد شورش کنگره و تلاش های جمهوری خواهان برای جلوگیری از رای گیری اظهار نظر می کنند. دموکراسی آمریکایی زمانی آنطور که می‌خواستیم فکر می‌کردیم مدل درخشان جهان نبود، اما اکنون قطعاً تحریف شده است.

به همین ترتیب، “رویای آمریکایی” حرکت در سربالایی (که والدین پناهنده ام را در سال 1952 به این سواحل کشاند) به طور فزاینده ای خیالی می شود. یک مطالعه از دانشگاه استنفورد به این نتیجه رسید که “رویای آمریکایی به احتمال زیاد در آن سوی اقیانوس اطلس، به طور قطع در دانمارک، بیشتر است.”

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز سه شنبه گفت: «این چیزها ما را به عنوان یک اقتصاد و به عنوان یک کشور عقب نگه می دارد.

به طور کلی، ایالات متحده رهبری را در آموزش به طور کلی و در سرمایه گذاری بر روی کودکان از دست داده است. پروژه سرمایه انسانی بانک جهانی تخمین می زند که کودکان آمریکایی امروزی تنها به 70 درصد بهره وری بالقوه خود دست خواهند یافت. این به آنها صدمه می زند. به ملت ما هم آسیب می رساند.

ما نمی توانیم کنترل کنیم که چین ناوهای هواپیمابر بیشتری می سازد یا خیر. ما نمی توانیم جلوی هر هکر روسی را بگیریم.

اما برای بازگرداندن واقعی آمریکا، باید کمتر نگران کارهای دیگران باشیم و بیشتر نگران کارهایی که با خودمان می کنیم باشیم.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما