نظر | جمهوری خواهان برای ممنوعیت سقط جنین باید بهای سیاسی بپردازند

حق سقط جنین در قانون اساسی ایالت کانزاس محافظت شده است و روز سه شنبه، اکثریت قاطع رای دهندگان آن را در آنجا حفظ کردند. 59 درصد از ساکنان کانسان که به پای صندوق‌های رای رفتند، به رد اصلاحیه قانون اساسی رای دادند که در را برای ممنوعیت کامل سقط جنین از نوع موجود در ایالت‌های همسایه مانند میسوری و اوکلاهاما باز می‌کرد.

چیزی که این موضوع را شگفت‌انگیزتر می‌کند این واقعیت است که کانزاس یکی از قابل اعتمادترین ایالت‌های جمهوری‌خواه در این کشور است. دونالد ترامپ با کسب بیش از 56 درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیروز شد. سه نماینده از چهار نماینده مجلس نمایندگان جمهوری‌خواه هستند و دو سناتور جمهوری‌خواه جری موران و راجر مارشال از محافظه‌کارترین نمایندگان مجلس سنا هستند.

فعالان ضد سقط جنین از موفقیت خود مطمئن بودند. آنها در عوض، ضربه ای ویرانگر به شرکت خود وارد کردند.

اغراق بر اهمیت این شکست دشوار است. رای گیری در کانزاس اولین باری است که سقط جنین پس از رای دادگاه عالی در پرونده Dobbs v. این اولین بار است که هر رأی دهنده ای این فرصت را دارد که محدودیت های جدید سقط جنین را تحت تأثیر قرار دهد و نتیجه آن یک پیروزی خیره کننده برای کانسان ها و آمریکایی ها است که معتقدند حق سقط جنین بخشی جدایی ناپذیر از آزادی ما بر اساس قانون اساسی است.

اگر از قبل مشخص نبود که دابز سیاست آمریکا را متزلزل کرده است، رأی گیری در کانزاس آن را نشان می دهد. جمهوری خواهان هنوز هم می توانند مجلس نمایندگان و حتی سنا را در ماه نوامبر برنده شوند. اما عدم محبوبیت مطلق ممنوعیت سقط جنین – و همچنین عواقب وخیم برای زنان در ایالت هایی که سقط جنین را ممنوع کرده اند – بار سنگینی بر گردن کل حزب جمهوری خواه است.

وظیفه NDP افزایش این وزن است. و برای آن، آنها یک مدل کانزاس دارند، که در آن فعالان طرفدار انتخاب تهاجمی را علیه افراد محدود به راه انداختند. آنها تضاد شدیدی بین اهداف خود و اهداف مخالفان خود ایجاد کردند و حقوق سقط جنین را به موضوعی زنده برای رای دهندگان تبدیل کردند.

جمهوری‌خواهان نمی‌خواهند در این چمن با هم بجنگند – کمپین فوری برای کم‌اهمیت جلوه دادن نفوذ دابز پس از حکمرانی را ببینید – که دلیلی بیشتر دموکرات‌ها برای انجام این کار است.


این هفته ستون نداشتم! اما من کارهای دیگری انجام دادم. من به پادکست Left Anchor در The American Prospect پیوستم تا در مورد دادگاه عالی، قانون اساسی و چگونگی بازگرداندن هر دو از جناح راست سیاسی بحث کنم.

همچنین ویدئوی کوتاهی را برای کانال استاندارد ضبط کردم که در آن به بررسی کارنامه بازیگر فقید یافیت کوتو پرداختم.


آنی لوری در مورد بارداری و مادر شدن برای آتلانتیک صحبت می کند.

جنیفر ال. مورگان در مورد برده داری و حقوق باروری برای انجمن تاریخ فکری آفریقایی آمریکایی.

مصاحبه ای در سال 1978 با پل شریدر فیلمنامه نویس و کارگردان درباره اولین فیلمش، یقه آبی.

گابی دل واله برای “بنیادگرایی محیطی” برای ملت.

مونیکا پاتس در مورد جمهوری خواهان و ازدواج همجنس گرایان برای FiveThirtyEight صحبت می کند.

متن یک تماس رادیویی که فین اسکالی در نهمین مسابقه مسابقه عالی سندی کوفاکس در سال 1965 علیه شیکاگو کابز انجام داد.


من از طرفداران پر و پا قرص Beastie Boys هستم، بنابراین وقتی آخرین باری که در نیویورک بودم این نقاشی دیواری را دیدم، مجبور شدم عکس بگیرم.


پسرم خبره بستنی شده است و اغلب در خانه با طعم های مختلف بستنی سفارش می دهد. این هفته بستنی توت فرنگی را با دستوری از کتاب «The Perfect Scoop» نوشته دیوید لبوویتز درست کردیم. در اینجا دستور العمل آمده است، و هشدار منصفانه، برای این کار به یک بستنی ساز نیاز دارید.

عناصر

  • 1 پوند توت فرنگی تازه شسته شده و پوست کنده

  • شکر دانه ریز نصف پیمانه

  • 1 قاشق غذاخوری ودکا یا سایر نوشیدنی های الکلی

  • 1 فنجان خامه ترش پر چرب

  • 1 فنجان خامه غلیظ

  • کمی آب لیموی تازه

جهت

توت فرنگی ها را به صورت ورقه ای برش دهید و در ظرفی با شکر و ودکا بریزید و هم بزنید تا شکر شروع به حل شدن کند. روی آن را بپوشانید و بگذارید یک ساعت در دمای اتاق بماند و هر از گاهی هم بزنید.

توت فرنگی ها را با مایع، خامه ترش، خامه غلیظ و آب لیموترش در مخلوط کن یا غذاساز بکوبید تا تقریبا یکدست شود اما هنوز کمی گلوله شود.

به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید، سپس طبق دستور سازنده در بستنی ساز فریز کنید.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما