نظر | جنگنده های گم شده F-15 در اقیانوس آرام

جت های جنگنده F-15 برای نیروی هوایی ایالات متحده در سال 2020.


تصویر:

سمیر الدومی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

پنتاگون پس از چندین دهه اقامت در جزیره ژاپن، جنگنده های F-15 را از اوکیناوا خارج می کند و این خبر توجه کمی را به خود جلب کرده است. نیروی هوایی آمریکا در سرتاسر جهان پراکنده شده است و ایالات متحده در موقعیتی نامطمئن قرار دارد، حتی در شرایطی که نیاز به قرار دادن تجهیزات بیشتری در اقیانوس آرام برای بازدارندگی چین دارد.

نیروی هوایی در 28 اکتبر پس از افشای این خبر گفت: «از ماه نوامبر، وزارت دفاع خروج تدریجی هواپیماهای F-15 C/D را به پایگاه هوایی کادنا طی دو سال آینده آغاز خواهد کرد». F-15Cهای نیروی هوایی F-15C و Dها میانگین عمری معادل 38 سال دارند و بدون شک نگهداری و نگهداری آنها در هوا بسیار پرهزینه است. سپهبد دیوید دپتولا، خلبان بازنشسته F-15، به ما می گوید که اینها آخرین خلبانان F-15C/D فعال در نیروی هوایی هستند که عامل محدودکننده دیگری است.

با این حال، F-15 ها دارایی های استراتژیک اولین زنجیره جزیره در غرب اقیانوس آرام را بدون جایگزین دائمی ترک می کنند. نیروی هوایی می گوید که ایالات متحده به طور موقت «هواپیماهای جدیدتر و پیشرفته تر» را به صورت چرخشی مستقر خواهد کرد. این اعلامیه نوید حضور پایدار را می دهد، اما می گوید پنتاگون “تصمیمی در مورد راه حل بلندمدت نگرفته است.”

ژنرال دپتولا می‌گوید: «پیامد اجتناب‌ناپذیر رضایت سیاسی و «سرمایه‌گذاری پراکنده در هواپیماهای بعدی»، زمان زیادی طول کشید تا به واقعیت تبدیل شود. نیروی هوایی در ابتدا قصد داشت 750 فروند F-22 بخرد، اما باب گیتس، وزیر دفاع سابق، خط تولید را در 187 تعطیل کرد. سرویس ها به اندازه کافی F-35 نمی خرند تا محموله را تحویل بگیرند.

نتیجه: موسسه مطالعات فضایی میچل در گزارش اخیر خود اعلام کرد که نیروی هوایی در بازه زمانی حساس 2027 تا 2030 که چین آماده حمله به تایوان است، کمتر از 45 درصد از نیروی جنگی برنامه ریزی شده اولیه نسل پنجم را در اختیار خواهد داشت. . گزارش.

تنها حدود نیمی از ناوگان F-22 قادر به انجام ماموریت هستند و این هواپیماها در سرتاسر جهان در حال عملیات اضافه کاری هستند. پنتاگون اف-22 را به لهستان فرستاد تا ولادیمیر پوتین را از گسترش جنگ خود در اوکراین به ناتو باز دارد. این کشور همچنین امسال یک اسکادران از F-22 را به خاورمیانه فرستاد تا به امارات متحده عربی در مقابله با شورشیان حوثی کمک کند.

ژنرال نیروی هوایی، مارک کلی، در پاییز امسال به خبرنگاران گفت که تصور کنید برای 60 اسکادران جنگی “صورتحساب به خانه می آید”. “من سعی می کنم این صورتحساب را با 48 اسکادران جنگنده بپردازم” (به علاوه 9 اسکادران حمله که نمی توانند در یک جنگ در فضای بسیار مورد مناقشه زنده بمانند). ژنرال کلی در کنفرانسی از انجمن نیروی هوایی گفت: “چه پول، عضله، بافت، روحیه یا قدرت رزمی باشد، اگر آن را با نرخی خرج کنید که از توانایی خود برای تولید آن فراتر رود، به ندرت پایان خوبی خواهد داشت.”

برخی از حامیان عقب نشینی F-15 می گویند که جنگنده ها برای کمک به هر گونه درگیری با چین بسیار بزرگ هستند، وگرنه زودتر از بین خواهند رفت، گویی این کار راحت است. نیروی چرخشی نیز تا حد زیادی کاهش می یابد. یکی از مزایای حضور دائمی این است که نیروهای آمریکایی محله را یاد می گیرند و در شب اول درگیری آماده جنگ هستند. این مزیت مضاعف بازدارندگی دارد، زیرا دشمنان را متقاعد می کند که ایالات متحده در برقراری نظم جدی است.

دولت بایدن هیچ علاقه ای به توسعه نیروی هوایی نشان نداده است، حتی با اینکه چین را یک تهدید «استپی» نامیده است. قانونگذاران جمهوری‌خواه در نامه‌ای به پنتاگون نوشتند خروج F-15 سیگنال اشتباهی می‌فرستد و کنگره باید روند خرید هواپیما را دنبال کند و آتش‌های دوربرد یا سایر دارایی‌هایی را که می‌تواند داشته باشد، پیدا کند. به اقیانوس آرام نقل مکان کرد.

هیچ یک از اینها آسان یا ارزان نخواهد بود، اما ناپدید شدن F-15 ها نشانه دیگری از فرسایش قدرت نظامی آمریکاست.

بررسی و پیش بینی: آخرین “شاخص قدرت نظامی ایالات متحده” بنیاد هریتیج در مورد کاهش قدرت در نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده هشدار می دهد. عکس ها: وزارت دفاع / بنیاد میراث مرکب: مارک کلی

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 3 نوامبر 2022 با عنوان “جت های جنگنده گم شده اقیانوس آرام” ظاهر شد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما