نظر | دادستان ها راکت می کنند

یک مناقشه سیاسی در انجمن ملی دادستان ها برخی از اقدامات نامطلوب را آشکار می کند که سزاوار افشای عمومی بیشتری است. یک سوال این است که آیا در صورت تشکیل نشدن این گروه، حزب جمهوریخواه حاضر به عقب نشینی است؟

NAAG – بدون شوخی کوتاه، لطفا – خود را به عنوان انجمن ملی کارکنان خدمات از ایالات و مناطق ایالات متحده توصیف می کند. قرار بود غیر حزبی باشد، اما به سمت چپ رفت. یکی از نشانه‌های این روند، روابط نزدیک این گروه با وکلای دادگستری است که از طرف وکلای دادگستری پرونده‌های تخلف را مطرح می‌کنند و سپس برخی از درآمدهای تسویه حساب را به NAAG ارسال می‌کنند. این عواید به صندوقی تبدیل شد که پس از آن پرونده‌های جرم دیگری را تأمین مالی کرد.

***

کنتاکی AG دانیل کامرون در نامه ای پنج صفحه ای به تاریخ 24 مه به کریس توث که در آن زمان مدیرعامل NAAG بود، نگرانی های خود را در مورد این شیوه ها بیان کرد. هفت شرکت ایالتی دیگر از آلاسکا، فلوریدا، لوئیزیانا، اوکلاهما، کارولینای جنوبی، یوتا و ویرجینیا به پیام آقای کامرون پیوستند.

آقای کامرون نوشت: «قبل از اینکه NAAG انواع خاصی از وجوه را دریافت، نگهداری و خرج کند، به شفافیت بیشتری نیاز است.» او به «برخی توافقنامه های حل و فصل چند ایالتی، از جمله شهرک سازی مواد افیونی مک کینزی» اشاره می کند که بودجه را «مستقیماً در اختیار NAAG» قرار می دهد.

او می گوید که NAAG 15 میلیون دلار در شهرک مک کینزی دریافت کرد که تقریباً دو برابر دریافتی برخی ایالت ها و “حدود 40٪ بیشتر از کنتاکی” است. با این حال، ساکنان این ایالت ها از بلای مواد افیونی رنج می برند، در حالی که NAAG حوزه انتخابیه ای ندارد. آقای کامرون می گوید: “NAAG بیش از 164 میلیون دلار دارایی دارد.”

این موضوع چیزی فراتر از تقسیم غنایم این شهرک هاست. اکثر ایالت ها، از جمله کنتاکی، قدرت سبد سهام را در مجالس قانونگذاری خود اعطا می کنند. قانون کنتاکی مستلزم واریز رسیدهای ایالتی به خزانه داری ایالتی است و می گوید که باید فقط برای اهداف عمومی استفاده شود. با این حال، وجوه NAAG عواید حاصل از دعاوی است که می تواند توسط NAAG بدون مجوز قانونگذار یا حتی همه AG استفاده شود. اگر NAAG آن پول را برای بازده مالی در صندوق سرمایه گذاری کند، ممکن است قوانین ایالتی را نقض کند.

آقای کامرون می‌افزاید: «کمیته‌های صندوق NAAG اکنون کمک‌هایی را صادر می‌کنند که بیشتر شبیه وام هستند تا کمک‌های بلاعوض. وام ها باید بازپرداخت شود. بنابراین این به ایالت‌ها انگیزه می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن ماهیت پرونده، دعوای حقوقی را برای بازگشت مالی دنبال کنند.

آقای کامرون نوشت: “نتیجه ترویج “دعوای حقوقی کارآفرینی” و “دعوای حقوقی شرکتی برای سود” توسط NAAG است که همه آنها “بیشتر با “نوار” شاکی مطابقت دارند تا کسانی که آسیب دیده اند کامل شوند.”

به عبارت دیگر، NAAG به خودی خود به یک شرکت تبدیل شده است که از حل و فصل دعاوی پول می گیرد و آن را مجدداً برای تأمین بودجه پرونده های بیشتر اختصاص می دهد. این یک دستگاه دعوی دائمی است. این برای وکلای دادگستری که روی پرونده‌ها کار می‌کنند و برای دادستان‌هایی که می‌توانند از آن پرونده‌ها تبلیغاتی داشته باشند بسیار خوب است.

اما هیچ کارمند NAAG انتخاب نشد و این دستگاه قضایی مستقل به مسئولیت‌پذیری سیاسی آسیب می‌زند. این بدون توجه به حزب درست است. اما NAAG تحت سلطه دموکرات ها بوده است و رئیس جمهور فعلی تام میلر از آیووا است. بر اساس بیانیه مطبوعاتی NAAG، “حفاظت از مصرف کننده 2.0: تهدیدها و ابزارهای فناوری” “ابتکار ریاست جمهوری” او است.

***

آقای کامرون سؤالات مهمی در مورد حکومت و پاسخگویی مطرح می کند که شایسته پاسخگویی است. نامه 24 مه او درخواست پاسخ تا 6 ژوئن را داشت، اما تا آنجا که می دانیم، نه پاسخ های مکتوب دقیق و نه توافقی برای اصلاح رویه های NAAG برای ایجاد شفافیت بیشتر در مورد نحوه استفاده از کش نقدی وجود ندارد.

آل لاما، مدیر عامل موقت NAAG، در ایمیلی گفت که آقای میلر “مکالمات سازنده زیادی با AG Cameron در مورد سوالات و توصیه های او داشته است.” او افزود که هفته گذشته NAAG یک “کمیته منتخب از اعضای NAAG” را برای بررسی توصیه های آقای کامرون و “در نظر گرفتن اصلاحات” در آیین نامه، ساختار و رویه های NAAG ایجاد کرد. این کمیته شامل سه دموکرات و سه جمهوری خواه است.

الیزابت کوهن، سخنگوی آقای کامرون، ایمیلی ارسال کرد که گفت: “ما گفتگوهای سازنده ای با NAAG داشته ایم و منتظر پاسخ کمیته اجرایی هستیم.”

آفرین به آقای کامرون که این موضوع را بعد از خواب یا همدستی بسیاری از عوامل پشتیبانی جمهوری خواه مطرح کرد. ما امیدواریم که او و دیگر دستیارانش به جای حرف و قول، بر تغییر سیاست و اعمال خاص پافشاری کنند. NAAG سزاوار برکت عضویت خود نیست، اگر به خاطر هزینه‌هایی که برای غنی‌سازی وکلای محاکمه انجام می‌دهد، محاکمه نشود.

جیمی کارتر در انتخابات سراسری سال 1980 با شکست قاطعانه از رونالد ریگان شکست خورد، بنابراین درک اینکه چرا جو بایدن امروز به دنبال کتاب «محدود» کارتر ادامه می‌دهد دشوار است. بتمن از طریق Getty Images/Shutterstock Composite: Mark Kelly

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما