نظر | دوران رادیکال کلارنس توماس

واشنگتن – “اینجا چه خبر است؟” نانسی پلوسی حیرت زده روز جمعه گفت.

این سوال خوبی است و من می توانم به آن پاسخ دهم، زیرا در آغاز زنجیره ویرانگر حوادثی که منجر به از دست دادن کنترل بدن زنان شد، آنجا بودم. شما دیده اید که چگونه آمریکا از چراغ مدرنیته به بیرون تغییر جهت داده است.

در طول سه دهه گذشته، من یک حماسه تلخ از فرصت طلبی، تعصب، دروغ، شهوت، ریا و بزدلی را تماشا کرده ام. این داستانی است درباره قدرت گرفتن مردان از طریق مبادله چیزی که در مقایسه با موقعیتشان برایشان اهمیت چندانی ندارد: حقوق زنان.

من به اندازه کافی معصومانه در یک روز زیبای تابستانی در Kennebunkport شروع کردم، جایی که اقیانوس درخشان بود و یک وعده غذایی سالاد گوشت خرچنگ و کلوچه انگلیسی.

من اولین نامزدی پرزیدنت بوش برای یک قاضی 43 ساله دادگاه استیناف ایالات متحده برای دایره دی سی را برای خدمت به عنوان قاضی بازنشسته تورگود مارشال پوشش می دادم. در حالی که بوش از انتخاب محافظه کار خود دفاع می کرد، کلارنس توماس در مقابل یک کلبه حمله هوایی ایستاده بود.

هشدارها تا آن زمان واضح بود. سناتور هاوارد متزنبام از ایالت اوهایو تهدید کرد که سوابق قاضی توماس در مورد سقط جنین را بررسی خواهد کرد و گفت: “من از نامزد دیگری برای ریگان بوش که در مورد حق انتخاب یک زن سکوت می کند و سپس به دادگاه می رود تا واقعاً ضعیف شود، حمایت نمی کنم. آی تی.”

توماس با مارشال شیر لیبرال و قهرمان حقوق مدنی فاصله زیادی داشت. او با اقدام مثبت مخالفت کرد، هرچند که به ظهور او کمک کرد، و توسط فعالان ضد سقط جنین، که مطمئن بودند که حق انتخاب زنان را تضعیف می کند، از او حمایت می کردند.

پدر و پدر هر دو اسقف نیوانگلند بودند و سابقه افتخاری در حمایت از والدین برنامه ریزی شده داشتند. پرسکات بوش یکی از طرفداران اولیه در دهه 1940 بود و زمانی به عنوان خزانه دار کمپین برای جمع آوری کمک مالی عمل می کرد. به عنوان یک نماینده کنگره تگزاس، همکارانش HW رابرز نامیدند زیرا او از طرفداران برنامه ریزی والدین در ایالات متحده و سراسر جهان بود.

اما زمانی که بوش در سال 1980 به رونالد ریگان پیوست، موضع محدودتر ریگان را اتخاذ کرد. با این حال، جناح راست نسبت به بوش بدبین باقی ماند و به امید انتخاب مجدد، توماس محافظه کار فوق العاده را منصوب کرد. او همچنین می‌خواست رای‌دهندگان سیاه‌پوست را که هنوز از زشتی ویلی هورتون که او را به سمت کاخ سفید سوق داد عصبانی بودند، جلب کند.

حقوق زنان برای انتخاب مجدد باید در جایگاه دوم قرار گیرد.

سه ماه بعد، آنیتا هیل داستان خود را در مورد رئیسش توماس به کنگره گفت که او را با توجه ناخواسته و صحبت های ناپسند در مورد فیلم های مستهجن که دوست داشت تماشا کند عذاب می داد. جو بایدن رئیس جلسات استماع سنا بود.

او به جمهوری خواهان اجازه داد تا هیل را با عصبانیت به صدا درآورند، سپس به طور ناگهانی جلسات را پایان داد و حضور شاهدان حامی او را لغو کرد. بسیاری از سناتورها – که تماماً از مردان سفیدپوست تشکیل شده بودند – به طور مخفیانه فکر می کردند که این یک داستان نادرست است. آنها بین خود گفتند که آن بیچاره، فایده ای ندارد که بگذارند زندگی او توسط کسی که فکر می کردند بدون هیچ مدرکی یک سابق انتقام جو است، نابود شود. هیل به عنوان یک دروغگو مورد لکه گیری قرار گرفت و بایدن که اکثریت دموکرات ها در سنا را هدر داده بود، به دروغگو، منحرف و آزاردهنده جنسی اجازه داد تا به کرسی ابد در دادگاه ارتقا یابد.

حقوق زنان باید تمایل بایدن برای تقویت مشارکت دو حزبی با همکاران محافظه کار خود را از بین ببرد. و با توماس، این محافظه کاران به عدالت رویاهای خود رسیدند، اولین نفر در صف افراط گرایان راست.

وقتی دونالد ترامپ آمد، با سابقه سوء استفاده جنسی وحشتناک، جمهوری خواهان با ارزش های خانوادگی و راست مذهبی اهمیتی ندادند. آنها می دانستند که او کسی است که می تواند آنها را به والهالا در دادگاه عالی بیاورد.

میچ مک کانل و پیروانش در مجلس فدرال از ترامپ به عنوان میزبان استفاده کردند. پس از شکستن قوانین برای دور نگه داشتن مریک گارلند از زمین، مک کانل به طور تصادفی با امی کانی بارت برخورد کرد. ترامپ زمانی که یک دموکرات طرفدار منتخب بود، خوشحال بود که از یک پایگاه ضد سقط جنین اشتیاق به دست آورد.

حقوق زنان باید با گستاخی ترامپ، جاه طلبی و تمایل مک کانل برای یک دادگاه محافظه کار که نفوذ دولت را از بین ببرد و حمایت از آمریکایی هایی را که به آن نیاز دارند یا برای آن ارزش قائل هستند انکار کند، در جایگاه دوم قرار گیرد. آنها از طریق سه قاضی محافظه کار – یکی که مجبور بود از خود در برابر اتهامات تجاوز جنسی دفاع می کرد و دیگری به فرقه عجیب “داستان ندیمه” – به عنوان شریک رو رفتند.

نیل گورسوش و یکی دیگر از سناتورها، برت کاوانا، با اتهاماتی از جانب سناتورها روبرو می شوند که وانمود کرده اند وارد دادگاه شده اند و قصد خود را برای اخراج رو کم اهمیت جلوه می دهند. به گفته کارل هالس از روزنامه تایمز، کاوانا به سوزان کالینز گفت: «من از آن دسته قاضی هستم که تاب نمی خورد.

نظر توماس، همسو با نظر متعصبانه ساموئل آلیتو که Roe v.

زمانی که نامزدی توماس با مقاومت مواجه شد، دولت بوش او را به عنوان نمونه کاملی از یک مرد سیاهپوست فروخت که خود را از آغازهای دشوار بیرون کشید. آن روز در کنبونکپورت، توماس در مورد بزرگ شدن با پدربزرگ و مادربزرگش، کشاورزان روستایی جورجیا صحبت کرد.

اما در دادگاه بی رحم بود و از عقایدی دفاع می کرد که فقرا و محرومان را در هم می کوبید.

در حالی که همسرش قصد داشت به ترامپ در کودتا کمک کند، توماس فرد جنجالی در کودتا برای افراط گرایان در دادگاه بود. آنها قدرت را از جان رابرتز گرفته اند و به شیوه های وحشتناکی از خواست اکثریت در این کشور سرپیچی می کنند.

روز پنجشنبه، در بحبوحه یک اپیدمی تیراندازی جمعی، با کنگره که در نهایت یک پیروزی کوچک در کنترل اسلحه به دست آورد، توماس در را به روی اسلحه های بیشتری در خیابان باز کرد. او نظر اکثریتی را نوشت که قانون نیویورک را که حق حمل تفنگ دستی را در انظار عمومی محدود می‌کرد، لغو کرد و الزامی را که بیش از یک قرن قدمت داشت لغو کرد.

در حکم دیگری که هفته گذشته صادر شد، قضات از شر فصل اول در اولین متمم کلیسا و ایالت، که پایه و اساس جمهوری است، خلاص شدند. سپس به حذف حمایت های زیست محیطی و تضعیف توانایی دولت در تنظیم و محدود کردن حقوق کسب و کار توجه خواهند کرد.

دادگاه از کنترل خارج شده است، ما احساس می کنیم نمی توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم. کلارنس توماس، از همه مردم، کمک کرد تا ما را به جایی که هستیم هدایت کند، با افراط گرایان غیرپاسخگو که نحوه زندگی ما را دیکته می کنند. این منزجر کننده است.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما