نظر | سهام خصوصی نمی خواهد شما این را بخوانید

این ستون به روز شده است.

این ستون در مورد مازاد صنعت سرمایه گذاری سهام خصوصی است. این مقاله به جزئیات قوانین مالیاتی، ساختار شرکت و برخی از شیوه های مبهم مهندسی مالی می پردازد. شرایط وجود خواهد داشت: پیشبرد علاقهو کسب اهرمو مسیولیت تقسیم شده. من متوجه هستم که هیچ یک از اینها مورد علاقه کسی برای بحث در یک روز تابستانی نیست.

اما سهام خصوصی به عدم علاقه شما بستگی دارد. نفوذ ناپذیری ظاهراً غیرقابل نفوذ شیوه های آن یکی از “ابرقدرت ها” نامیده می شود، از جمله دلایلی که صنعت تریلیون دلاری از آن دور می شود.

با چی؟ خشک شدن سریع پشت پرده برای اقتصاد ایالات متحده. دموکرات‌های سنا آماده بودند قانونی را تصویب کنند که ممکن است کمی حاشیه‌های صنعت را کاهش دهد – تغییری در قانون مالیات که شرکای سهام خصوصی، مدیران صندوق‌های تامینی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر را مجبور می‌کند تا سهم عادلانه‌تری از مالیات بر پولی که به دست می‌آورند بپردازند. . ساخت.

من نمی توانم بفهمم فرکانس آنها ممکن است چقدر باشد. یکی از بازی های اصلی در سهام خصوصی، خریدهای اهرمی است که شامل قرض گرفتن مقادیر زیادی پول برای تصاحب شرکت ها به امید روزی بازسازی و فروش آنها برای سود است.

اما شرکت‌هایی که خریداری شده‌اند – تقریباً در تمام بخش‌های اقتصادی، از خرده‌فروشی گرفته تا غذا گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی و مسکن – اغلب بیش از آن بدهکار هستند که نمی‌توانند پایدار باشند. آنها اغلب مشاغل و مزایا را برای کارمندان کاهش می دهند، خدمات را کاهش می دهند و قیمت ها را برای مصرف کنندگان افزایش می دهند، گاهی اوقات زندگی آنها را به خطر می اندازند و بافت اجتماعی را تضعیف می کنند.

این یک رکورد تلخ است: شرکت‌های سهامی خصوصی ریاست بسیاری از بزرگ‌ترین ورشکستگی‌های خرده‌فروشی دهه گذشته را بر عهده داشته‌اند – از جمله Toys “R” Us، Sears، RadioShack و Payless ShoeSource – طبق یک مطالعه در سال 2019، منجر به از دست دادن نزدیک به 600000 شغل شده است. چند تن از حامیان جناح چپ سیاست اقتصادی.

بررسی های دیگر نشان داده است که وقتی شرکت های سهامی خاص خانه و آپارتمان می خرند، اجاره و اخراج افزایش می یابد. وقتی آنها بیمارستان ها و مطب های پزشکان را می خرند، هزینه های مراقبت بالا می رود. وقتی خانه سالمندان می خرند، میزان مرگ و میر بیماران بالا می رود. وقتی روزنامه می خرند، گزارش های مربوط به دولت های محلی خشک می شود و مشارکت در انتخابات محلی کاهش می یابد.

حتی مشخص نیست که آیا سهام خصوصی برای سرمایه‌گذاران – مانند موقوفات دانشگاه‌ها، صندوق‌های بازنشستگی عمومی و ثروتمندان – که به امید بازدهی هنگفت در صنعت سرمایه‌گذاری می‌کنند، سود می‌دهد یا خیر. حداقل از سال 2006، طبق مطالعه ای توسط اقتصاددان لودویک فالیبو، عملکرد بزرگترین صندوق های سهام خصوصی اساساً با بازده شرکت های سهامی عام مطابقت داشته است.

با این حال، این صنعت به سرعت در حال رشد بوده و در سال 2021 رکوردی را ثبت کرده است. طبق گفته مک کینزی، کل دارایی های سهام خصوصی تحت مدیریت در سال گذشته حدود 6.3 تریلیون دلار بوده است. هیئت سرمایه گذاری ایالات متحده، یک گروه تجاری که این صنعت را نمایندگی می کند، می گوید شرکت هایی که توسط شرکت های سهام خصوصی حمایت می شوند، نزدیک به 12 میلیون آمریکایی را استخدام می کنند.

با کمک مقررات سست و خلأهای مالیاتی غیرقابل دفاع، تخریب آشکار سهام خصوصی می تواند برای شرکای آن سودآور باشد. شرکت‌های سهامی خاص با دریافت هزینه‌های کلان از سرمایه‌گذاران و شرکت‌هایی که می‌خرند، درآمد کسب می‌کنند، به این معنی که حتی اگر سرمایه‌گذاری‌هایشان تا حد زیادی از بین رفته باشد، می‌توانند موفق شوند. فالیبو دریافت که بین سال‌های 2005 تا 2020، این صنعت 19 میلیونر تولید کرده است.

جیم بیکر، مدیر اجرایی یک گروه ساعت به نام Private Equity Venture می‌گوید: «این یک مدل سربالا، باخت و باخت است.

اما بدتر می‌شود: نه تنها شرکای سهام خصوصی حتی اگر شرکت‌هایشان منفجر شوند، درآمد کسب می‌کنند. آنها همچنین از دولت در مورد آنچه به دست می آورند، مبلغ خوبی می گیرند. صندوق‌های سهام خصوصی معمولاً دو کارمزد متفاوت از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کنند: کارمزد مدیریت 2 درصد از دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده سالانه (وجوه به طور متوسط ​​حدود شش سال نگهداری می‌شوند) و کارمزد «بهره متداول» 20 درصد از هر سود سرمایه‌گذاری محقق شده. در صندوق . .

در بسیاری از صنایع دیگر، خدمات درآمد داخلی کارمزدهایی مانند بهره قابل شارژ را به عنوان درآمد عادی (مانند نحوه مالیات بر چک حقوق) به جای سود سرمایه (مانند نحوه مالیات بر درآمد بازار سهام) طبقه بندی می کند. از این گذشته، شرکا به عنوان غرامت بابت انجام یک خدمت (مدیریت وجوه سرمایه گذار) و نه برای دریافت سود از سرمایه سرمایه گذاری شده خود (چون پول سرمایه گذاران است، نه آنها) کارمزد را دریافت می کنند.

اما مشارکت‌هایی مانند سهام خصوصی، صندوق‌های پوشش ریسک و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر اینگونه عمل نمی‌کنند. بر اساس دستورالعمل IRS، سود منتقل شده به عنوان سود سرمایه که نرخ بالاتری 20 درصد دارد، به جای درآمد که نرخ بالاتری در حدود 40 درصد دارد، مشمول مالیات می شود. نکته پایانی: شرکای میلیونر و میلیاردر در شرکت‌های سهام خصوصی نرخ بسیار پایین‌تری نسبت به بسیاری از ما بر بیشتر درآمد خود پرداخت می‌کنند.

صنعت سهام خصوصی از نرخ ترجیحی خود با استناد به «ارزش برابری استرس» دفاع می کند – حتی اگر شرکای سرمایه خود را در این خط قرار ندهند، به عنوان استیو کلینسکی، رئیس سابق، برای سرمایه گذاری «ایده ها و انرژی» پاداش دریافت خواهند کرد. هیئت سرمایه گذاری ایالات متحده، آن را در مقاله اخیر قرار داد. اما به سختی می توان بسیاری را در خارج از صنعت پیدا کرد که از مالیات کم بهره حمایت کنند.

باراک اوباما خواستار رفع این شکاف شد. دونالد ترامپ متعهد شد که آن را حذف کند. جو بایدن هم همینطور. بسیاری از سرمایه گذاران حتی خواستار لغو آن شده اند – از جمله جیمی دیمون، بیل آکمن و وارن بافت.

با وجود مخالفت‌های گسترده، معافیت مالیاتی به نوعی پابرجا ماند – همانطور که تیم مورفی اخیراً در مادر جونز نوشت، “ایده بدی بود که نمی‌توان آن را در شهری بدون کمبود حذف کرد، شواهدی از ترکیب غیرقابل توقف” پول. و اینرسی.» (مقاله مورفی بخشی از یک تحقیق چند قسمتی عالی از صنعت سهام خصوصی بود که توسط مجله منتشر شد.)

پیشنهاد دموکرات ها شکاف علاقه قابل حمل را محدود می کرد – اما از بین نمی برد. تصویب آن شروع خوبی برای اصلاح صنعت سهام خصوصی بود.

با این حال، حتی اگر بگذرد، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. آیلین آپلبام، کارشناس صنعت سهام خصوصی و یکی از مدیران مرکز تحقیقات اقتصاد و سیاست، یک اندیشکده لیبرال، به من گفت که از بسیاری از ایده های مندرج در قانون توقف غارت وال استریت، لایحه ای که اخیراً به صورت علنی معرفی شده است، طرفدار است. توسط سناتور الیزابت وارن و چند لیبرال دموکرات. دیگران. این قانون بسیاری از قوانین جدید را بر این صنعت تحمیل می کند، از جمله محدود کردن کاهش مالیات برای بدهی های بیش از حد و افزودن حمایت هایی برای کارگران هنگامی که بدهی بیش از حد منجر به ورشکستگی شود.

آبلبام گفت یکی از مهم ترین ایده ها به عنوان مسئولیت تضامنی شناخته می شود که در صورت نکول شرکت ها، شرکت های سهام خصوصی را مسئول بدهی های متحمل شده توسط شرکت های پرتفوی می کند.

آبلبام گفت: “این به شما نمی گوید که چقدر می توانید بدهی بگیرید.” فقط می گوید، هر بدهی که دارید، مسئولیت تضامنی خواهید داشت.»

به نظر من یک ایده ظریف و معقول بود. اگر شرکت‌های سهام خصوصی ادعا می‌کنند که باید اعتبار «تلاش» خود را بپذیرند، چرا وقتی عرق به گریه تبدیل می‌شود، مسئولیت نپذیرند؟

فرهاد می خواهد با خوانندگان تلفنی چت کنید. اگر مایلید با یک ستون نویس نیویورک تایمز در مورد هر چیزی که در ذهنتان است صحبت کنید، لطفاً این فرم را پر کنید. فرهاد تعدادی از خوانندگان را برای تماس انتخاب خواهد کرد.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما