نظر | “ضد نیروی دریایی” مورد نیاز آمریکا در برابر ارتش چین

با کسب سومین دوره دبیرکلی حزب کمونیست چین توسط شی جین پینگ، سیاست خارجی ایالات متحده وارد پنجره ای از خطر شدید شده است. در سخنرانی در کنگره بیستم حزب، آقای شی به صراحت اعلام کرد که اتحاد با تایوان “باید” و “بی شک می توان به دست آورد”.

وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن اذعان کرد که آقای شی در حال حرکت بر روی “جدول زمانی بسیار سریعتر” برای تصرف تایوان است و مایکل گیلدی، رئیس عملیات دریایی گفت که او نمی تواند تهاجم در سال 2022 یا 2023 را رد کند. از لحاظ داخلی، مشکلات آقای شی – کندی ساختاری اقتصادی، افزایش بدهی‌های خانواده و هیاهوی جمعیتی بزرگترین گروه بازنشستگان در تاریخ بشر – تنها در دهه 2030 بدتر خواهد شد.

در همان زمان، آقای شی با ارتش آمریکا روبرو می شود که در یک دهه ضعیف تر می شود. همانطور که بنیاد هریتیج اخیراً در سال 2023 فهرست قدرت نظامی ایالات متحده را منتشر کرده است، با بودجه ناکافی، رو به زوال مدرنیزاسیون و رو به وخامت آمادگی، ارتش ایالات متحده در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد زمانی که ارتش آزادیبخش خلق قصد دارد قوی ترین باشد. این گزارش که برای اولین بار وضعیت کلی ارتش ایالات متحده را به عنوان “ضعیف” طبقه بندی کرد، نیروی دریایی و نیروی هوایی – دو نیروی اولویت دار در اقیانوس آرام هند – را به ترتیب “ضعیف” و “بسیار ضعیف” طبقه بندی کرد.

به جای اینکه سرنوشت جهان آزاد را با محدودیت آقای شی قمار کنیم، باید از اوکراین درس بگیریم و قبل از اینکه خیلی دیر شود، قدرت سخت آمریکا را بر سر راه آقای شی قرار دهیم. سرمایه گذاری های بلند مدت برای بازسازی برتری نظامی ایالات متحده به طور کلی، و برتری دریایی به طور خاص، حیاتی است. اما حقیقت این است که ما نمی توانیم ظرف پنج سال آینده نیروی دریایی مورد نیاز کشور را بسازیم.

کاری که اکنون می‌توانیم انجام دهیم، ساختن نیروها و سلاح‌های ضد دریایی نامتقارن است که برای هدف قرار دادن نیروی دریایی چین، جلوگیری از کنترل دریاهای اطراف تایوان، و جلوگیری از نفس کشیدن نیروهای آبی خاکی ارتش آزادی‌بخش خلق در جزیره طراحی شده‌اند.

اولین گام در مونتاژ این سلاح ضد دریایی، ساخت موشک‌های زمینی متعارف و دوربرد در سه حلقه در سراسر اقیانوس آرام است: (1) زنجیره جزیره اول، (2) زنجیره جزیره دوم به اضافه جزایر مرکزی اقیانوس آرام. ، و (3) لبه های تئاترهای خارجی، از جمله آلاسکا، هاوایی و استرالیا.

بر اساس گزارش جدید مرکز ارزیابی های استراتژیک و بودجه، در قسمت اول به موشک های ضد کشتی و پدافند هوایی با برد کوتاه تر مانند موشک ضربتی دریایی، موشک ضد کشتی دوربرد و SM-6 نیاز داریم. . این تسلیحات توسط ارتش و تفنگداران دریایی به ویژه در جنوب ژاپن و جزایر شمالی فیلیپین عملیاتی خواهند شد. تا جایی که ممکن است، سلاح ها باید در کانتینرها بسته بندی شوند تا هدف گیری چینی ها اشتباه گرفته شود.

در قسمت دوم به موشک های برد بلند Maritime Strike Tomahawks و سایر موشک های میان برد نیاز داریم. در قسمت سوم، ما به موشک‌های میان‌برد دوربرد با مواد فعال پیشرفته در مکان‌هایی مانند آلاسکا و قلمرو شمالی استرالیا نیاز داریم.

نکته این است که نیروی موشکی PLA (ضد نیروی دریایی) تسلیحات کم‌هزینه ارسال کرده است تا کشتی‌های آمریکایی را از نبرد دور نگه دارد و نیروهای آمریکایی متمرکز در چند مکان ثابت را هدف قرار دهد. ما باید از این منطق علیه چین استفاده کنیم تا یک سلاح ضد نیروی دریایی بسازیم که بتواند کشتی‌های PLA و کشتی‌های آبی خاکی را در بنادر، تنگه تایوان و سواحل تایوان غرق کند. موشک های ضد کشتی دوربرد تنها حدود 4 میلیون دلار برای هر واحد هزینه دارند، اما می توانند کشتی های چینی را که ارتش آزادیبخش خلق صدها میلیون دلار هزینه ساخت آنها را نابود کند. برای یک بار هم که شده، نیروهای ایالات متحده در سمت راست معادله هزینه قرار خواهند گرفت.

مرحله دوم در ساخت یک ضد نیروی دریایی، ذخیره مهمات قبل از شروع شلیک است. با نرخ فعلی، افزایش تولید جاولین از 2100 به 4000 موشک در سال دو سال طول می کشد. در بسیاری از موارد، شرکت های چینی تنها منبع یا تامین کننده اصلی مواد کلیدی مورد استفاده در موشک های ما هستند. برای رفع این مشکل، پنتاگون باید دستیابی به حداقل نرخ مهمات مهم تعمیر و نگهداری را متوقف کند و از طریق قراردادهای تدارکات چند ساله، ظرفیت خطوط تولید فعال را افزایش دهد. با استفاده از درس‌های عملیات Warp Speed، می‌توانیم قانون تولید دفاعی را برای تأمین بودجه مستقیم پروژه، ردیابی سریع مجوز خودکار و سرمایه‌گذاری در آموزش نیروی کار دفاعی به‌روزرسانی کرده و از آن استفاده کنیم.

گام سوم این است که بحث تسلیح تایوان را به واقعیت تبدیل کنیم. این با انتقال تایوان به خط مقدم FMS و انحلال 14 میلیارد دلار بندهای FMS آغاز می شود که تصویب شده اما تحویل داده نشده است. کنگره می‌تواند حتی با ارائه کمک‌های مالی مستقیم به تایوان و دادن همان اختیارات عقب‌نشینی به پنتاگون برای تأمین تجهیزات دفاعی مستقیماً به تایوان، که قبلاً با اوکراین دارد، فراتر رود. به‌عنوان مثال، پنتاگون می‌تواند به جای خلع سلاح صدها موشک هارپون یا قرار دادن آنها در انبارهای عمیق، از اختیارات عقب‌نشینی تایوان استفاده کند، هرگونه ارتقاء و گواهینامه لازم را انجام دهد و این موشک‌ها را همراه با پرتابگرها به تایوان بفرستد.

این مراحل می تواند از جنگ در پنجره حداکثر خطر جلوگیری کند. اگر جمهوری خواهان کنگره را کنترل کنند، جلوگیری از همان شکست بازدارندگی که در اوکراین شاهد بودیم از بازی در تایوان باید اولویت اصلی ما باشد.

کنگره باید بوروکراسی پنتاگون را خم کند تا در خدمت یک استراتژی دفاعی باشد که قدرت سخت را در اولویت قرار دهد. انجام این کار مستلزم درک پارادوکس بازدارندگی است: برای اجتناب از جنگ، باید حریف خود را متقاعد کنید که توانایی و تمایل به جنگ را دارید.

اگر درس‌های سختی را که در مورد قدرت سخت در اوکراین آموختیم، نادیده بگیریم، اگر تسلیم مسیر اتوپیایی خلع سلاح شویم، و اگر اجازه دهیم ترس از تشدید بر تصمیم‌های ما مسلط شود، اشتهای آقای شی برای تسخیر و حمایت را تغذیه خواهیم کرد. جنگ با انتخاب قرار دادن نیروهای ضد دریایی در مسیر آقای شی، می‌توانیم در کوتاه‌مدت از جنگ جلوگیری کنیم و زمان بخریم تا نیروی دریایی بسازیم که در دراز مدت کمونیسم را شکست دهد.

آقای گالاگر، یک جمهوری خواه، نماینده حوزه هشتم کنگره در ویسکانسین است.

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما