نظر | مقررات بیت کوین گری جنسلر را بگیرید

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار


تصویر:

تام ویلیامز / زوما پرس

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نگاه نظارتی خود را به بازارهای ارزهای دیجیتال دارد و در این فرآیند سرمایه گذاران را به گروگان می گیرد. این بهترین راه برای توضیح محاصره آژانس از محصولات قابل معامله در بورس یا ETP است.

ما در مورد ارزهای رمزنگاری شده از جمله بیت کوین بی طرف هستیم تا زمانی که سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری با مسئولیت خود باشند. سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اخیراً ضررهای زیادی را تجربه کرده‌اند، اما بازار در حال توسعه است و شرکت‌های مالی می‌خواهند به سرمایه‌گذارانی که عاشق نوآوری هستند خدمات دهند.

بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند ETP‌هایی راه‌اندازی کنند که قیمت بیت‌کوین را همانطور که ETFها شاخص‌های سهام را دنبال می‌کنند، ردیابی کنند. ایده این است که جایگزینی برای سرمایه گذاران برای خرید و ذخیره مستقیم بیت کوین ارائه شود. صاحبان ارزهای دیجیتال می توانند رمز عبور کیف پول دیجیتال خود را فراموش کنند یا گم کنند، در حالی که هکرها می توانند توکن ها را از کیف پول های ناامن آنها بدزدند.

ETP ها از این خطرات امنیتی اجتناب می کنند و می توانند سرمایه گذاران نهادی و فردی بیشتری را جذب کنند. این می تواند نقدینگی بازار را عمیق تر کند و نوسانات معاملاتی را کاهش دهد. اما از آنجایی که ETPها طبق قانون به عنوان “اوراق بهادار” طبقه بندی می شوند، مانند ETF سهام و کالا، باید توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایید شوند.

Gensler SEC به طور خلاصه هر ETP پیشنهادی بیت کوین را رد کرد، از جمله دو مورد در هفته گذشته توسط حامیان مالی Grayscale و Bitwise. هیستر پیرس، کمیسیونر SEC اخیرا گفت: «مقاومت کمیسیون در برابر بیت کوین نقطه ای تقریباً افسانه ای شده است. “کمیسیون چه زمانی محصولی را برای معامله در بورس بیت کوین تایید می کند؟” این یکی از رایج ترین سوالاتی است که دریافت می کنم.”

جنسلر ادعا می کند که نگران است تجارت بیت کوین در معرض دستکاری بازار قرار گیرد که می تواند به سرمایه گذاران در ETP های لحظه ای بیت کوین آسیب برساند. با این حال، بازار 390 میلیارد دلاری بیت کوین عمیق‌ترین و بالغ‌ترین بازار ارزهای دیجیتال است. بازی کردن برای سرمایه گذار سخت خواهد بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار به حامیان مالی ETP گفت که آنها باید نشان دهند که مقدار قابل توجهی از معاملات بیت کوین در یک بازار تنظیم شده انجام می شود یا اینکه بازار اساسی “ذاتاً متعلق به منحصر بفرد مقاومت در برابر دستکاری فراتر از حمایت های مورد استفاده توسط کالاهای سنتی یا بازارهای سهام” (تمرکز ما).

آقای جنسلر می‌داند که معیار اول نمی‌تواند برآورده شود، زیرا تجارت بیت‌کوین عمدتاً در مبادلات ارزهای رمزپایه انجام می‌شود، که او می‌خواهد آن را تنظیم کند، اما اختیار قانونی صریح بر آن ندارد. در مورد دوم، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به طور خودسرانه استاندارد بالاتری را برای تایید ETP های بیت کوین نقطه ای نسبت به سایر کالاها تعیین کرد، اما توضیح نداد که چگونه این امر برآورده می شود.

Bitwise بیش از 140 صفحه مقاله علمی را در بازار بیت کوین به SEC ارسال کرده است. Dreyfuss Capital Management در یک نظر عمومی در مورد اپلیکیشن Grayscale اشاره کرد که افزایش نقدینگی در بازار نقدی «در واقع می‌تواند تأثیر نیروهای غارتگر را با تشویق مالکیت بلندمدت در طیف گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران کاهش دهد».

تأخیر SEC حتی گیج‌کننده‌تر است زیرا سال گذشته این آژانس چندین ETP آتی بیت‌کوین را تأیید کرد که هزینه بیشتری نسبت به ETP‌های نقطه‌ای پیشنهادی دارند. معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو انجام می شودو

اما قیمت آنها به مبادلات رمزنگاری بزرگ مانند ETPهای فوری مرتبط است.

خانم پیرس می‌گوید: «تصویب‌های مبتنی بر قراردادهای آتی بر ماهیت تنظیم‌شده بازار آتی، CME، که در آن دارایی‌های نگهداری شده توسط خود ETP معامله می‌شود، کار می‌کند. آقای Gensler از ماهیت غیرقابل تنظیم بازارهای ارزهای دیجیتال به عنوان بهانه ای برای ممنوعیت ETP بیت کوین استفاده می کند. تا زمانی که صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ثبت نشده باشند، آن‌ها مجوز ETP بیت‌کوین را نمی‌دهند.

بازارهای ارزهای دیجیتال می توانند شبیه غرب وحشی باشند. اما این دلیلی برای رد ETP های بیت کوین نیست، که به شدت توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تنظیم می شود. اگر هدف او محافظت از سرمایه گذاران باشد، محاصره آقای گنسلر نتیجه معکوس دارد.

***

بیش از 70 ارز دیجیتال الکترونیکی در اروپا علیرغم نوسانات، بدون پردازش عمل کردند. “چرا SEC از کار افتاده است؟” خانم پیرس را در نظر بگیرید. افزایش بلوغ بازار نقدی بیت کوین و موفقیت محصولات مشابه در جاهای دیگر، در چه مقطعی، به نفع تایید شدن است؟

آقای جنسلر ممکن است توسط دادگاه یا کنگره توبیخ شود. Grayscale هفته گذشته از کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دلیل نقض قانون رویه های اداری شکایت کرد. او ادعا می کند که رفتار متمایز SEC با ETP های بیت کوین نقطه ای و آینده با الزامات قانون که تنظیم کننده ها با محصولات و احزاب مشابه به طور یکسان رفتار می کنند، ناسازگار است.

اعضای کنگره از هر دو حزب نامه هایی را برای آقای گنسلر ارسال کردند و در مورد اختلال او جویا شدند. شاید آنها باید با او تماس بگیرند تا توضیح دهند که چرا او نوآوری ارزهای دیجیتال و حمایت از سرمایه گذاران را تضعیف می کند – و به او یادآوری کنند که چه کسی زنجیره های پولی آژانس را کنترل می کند.

سرزمین عجایب: دولت اداری تقسیمات ایدئولوژیکی ایجاد کرده است که خنثی کردن آنها زمان زیادی می برد. اما یک حکم اخیر در مورد تغییرات آب و هوایی ممکن است به احیای نقش حیاتی که سیاست اساسی در زمان تأسیس آمریکا ایفا کرد کمک کند. عکس ها: رویترز/گتی ایماژ: مارک کلی

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 7 ژوئیه 2022 به عنوان “Gary Gensler’s Bitcoin Land Grab” ظاهر شد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما