نظر | پایان راو تنها آغاز است

جنبش حامی زندگی ناگزیر با نوعی محافظه کاری مرتبط است، تا آنجا که جدا کردن اخلاق ضد سقط جنین از اخلاق محافظه کارانه در مورد جنسیت، تک همسری و ازدواج دشوار است. اما در میان نویسندگان و فعالان آن، جنبش خود را به عنوان حامل بهترین سنت های اصلاحات اجتماعی آمریکا، از جمله علل مرتبط با لیبرالیسم و ​​ترقی گرایی، درک می کرد.

ریچارد جان نیوهاوس فقید، فصیح ترین متفکر حامی زندگی در دوران جوانی من، زمانی کشیش چپ بود که با مارتین لوتر کینگ جونیور راه می رفت و ضد سقط جنین را ناشی از همان مقدمات کیهانی جامعه مدنی می دانست. جنبش حقوق. حامیان معاصر فمینیسم حامی زندگی مانند اریکا پاچیوچی انتقاد خود از سقط جنین را با دیدگاه‌های فمینیست‌های قرن نوزدهم و مدافعان حق رأی مرتبط می‌دانند و سیاست‌های حقوق سقط جنین را فراری اساسی از مسئولیت واقعی جامعه در قبال زنان توصیف می‌کنند.

در عین حال، بسیاری از منتقدان جنبش حامی زندگی او را نه تنها محافظه‌کار، بلکه تجسم واکنش‌های منفی در بدترین حالت خود می‌دانند – تنبیهی، ظالمانه و مردسالارانه، بارهای سنگین بر دوش زنان فقیر انباشته می‌کند و هیچ کاری برای تسکین آنها انجام نمی‌دهد، و به دنیا نمی‌آورد. . زندگی و سلامت زنان در حالی که تظاهر به برابری می کنند.

مخالفان سقط جنین برای پیروز شدن در نبرد طولانی مدت و تحت تاثیر قرار دادن محیط گسترده و پرتلاطم کشور به مدل هایی نیاز دارند تا ثابت کنند این انتقاد نادرست است. آنها باید نشان دهند که محدودیت های سقط جنین تا چه اندازه با کالاهایی که طرفداران سقط جنین آنها را به خطر انداختن آنها متهم می کنند سازگار است – سلامتی فقیرترین زنان، سعادت فرزندانشان، شأن مادری حتی زمانی که به طور غیرمنتظره یا در میان دشواری های زیاد اتفاق بیفتد.

این موضوعات ممکن است در مقایسه با مسئله مرگ یا زندگی سقط جنین ثانویه باشند، اما برای جنبه های کلی بحث سیاسی و ایدئولوژیک ضروری هستند. در هر مناظره بزرگی، مردم نه تنها به دلیل صحت یک موقعیت خاص، بلکه به این دلیل که آیا آن موقعیت در یک بینش اجتماعی که عموماً جذاب، مطلوب و ارزش ایستادن و مبارزه برای آن به نظر می‌رسد، تعبیه شده است یا خیر، به یک طرف یا طرف دیگر تغییر می‌کنند.

در اینجا برخی از مشکلات حاکمیت جناح راست می تواند راه را برای شکست جنبش حامی زندگی هموار کند. شما می توانید آینده ای را تصور کنید که در آن قوانین ضد سقط جنین به طور دائم با سیاست های تنبیهی و خساست همراه باشد، جایی که یک زن در مشکل می تواند برای یک سقط مشکوک با نظارت پلیس روبرو شود، اما راهنمایی های قبل از زایمان یا حمایت پس از زایمان کمی دریافت کند. در این دنیا، محدودیت‌های جدی سقط جنین در بخش‌های محافظه‌کارتر کشور، اما شاید در هیچ جای دیگر، پایدار خواهد بود، و چشم‌انداز بلندمدت برای قوانین ملی حقوق سقط جنین روشن خواهد بود.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما