نظر | چرا ترامپ ضعیف است؟

در تلاش دونالد ترامپ برای حفظ سلطه خود در حزب جمهوری خواه، ادعای او مبنی بر اینکه او پیروزی در سال 2020 را ربوده است، یک شعار بسیار مهم بوده است و به او اختیاراتی می دهد که از نامزدهای قبلی شکست خورده ریاست جمهوری سلب شده است. ترامپ با اصرار بر اینکه به خاطر پیروزی فریب خورده است، خود را پادشاه در تبعید کرد نه یک بازنده – آرتور که مورد خیانت افراد حزبش قرار گرفته بود و در آوالون در مار-آلاگو منتظر بود تا پیشگویی خود را بیان کند. برگشت.

مانند بسیاری از اشکال درخشش تاریک ترامپی، رئیس جمهور سابق هیچ کنترل آگاهانه ای بر این استراتژی ندارد. او به جای محاسبه راه خود به سوی اثربخشی، خمیده است و به نظر می رسد بیش از حد روی نفس مرکزی خود – درستی محض کمپین “توقف دزدی” او – سرمایه گذاری کرده است تا وقتی شروع به درو کردن بازدهی می کنید، سازگار شود.

این بخش بزرگی از این است که چرا سال 2022 سال خوبی برای جاه طلبی های ترامپ در سال 2024 نبود. او در سال 2021 بخش های مهمی از حزب جمهوری خواه را به میل خود متمایل کرد، اما در ماه های اخیر قدرت های او کاهش یافته است – و به همین دلیل گزارش سلب مالکیت، که در ابتدا بسیار قدرتمند بوده است.

در حالی که ران دیسانتیس، قدرتمندترین رقیب بالقوه او، تقریباً در برابر هر موضوعی که رای دهندگان مقدماتی جمهوری خواه به آن اهمیت می دهند، خود را زیر پا گذاشته است، ترامپ در بی عدالتی گرفتار شده است، حلقه نزدیک خود را مورد آزار و اذیت قرار داده است و همچنان به خشم مقامات جمهوری خواه در مورد عقب نشینی از انتخابات گذشته ادامه می دهد. در حالی که دیسانتیس خود را به عنوان بلای لیبرالیسم تبلیغ می کرد، رئیس جمهور سابق بیشتر خود را به عنوان بلای برایان کمپ، لیز چنی و مایک پنس می فروخت.

با قضاوت بر اساس نظرسنجی های اولیه اولیه، استراتژی دیسانتیس به ضرر ترامپ عمل می کند. فرماندار در واقع در نظرسنجی‌های اخیر در نیوهمپشایر و میشیگان با رئیس‌جمهور سابق ارتباط برقرار می‌کند و به راحتی در فلوریدا پیشتاز می‌شود – جایی که دیسانتیس، بله، اما اکنون ترامپ نیز همینطور است.

این اعداد اولیه ثابت نمی کند که می توان ترامپ را شکست داد. اما آنها قویاً پیشنهاد می کنند که اگر مورد او برای سال 2024 نیز باشد فقط اگر او در سال 2020 سرقت می شد، برای دستیابی به ترمیم کافی نبود.

این به این دلیل نیست که اکثریت جمهوری خواهان در کمیته 6 ژانویه نظر خود را تغییر دادند یا به طور ناگهانی تصمیم گرفتند که جو بایدن واقعاً پیروز شود. اما این کمیته ممکن است نقشی در تخلیه قدرت ترامپ از ترامپ داشته باشد، زیرا او را در انتخابات 2020 و پس از آن معلق نگه داشته است، به او دلیل بیشتری برای نگرانی در مورد دشمنان و خائنان می دهد و به حامیان جمهوریخواه خود یادآوری دائمی می کند که ترامپ کجاست. است. آزمایش تمام شد.

منظورم از حامیان ولرم آن دسته از جمهوری خواهانی است که اگر نظرسنجی از آنها بپرسد که آیا انتخابات 2020 به طور منصفانه پیروز شده است یا نه، پاسخ منفی می دهند، اما این بیهودگی را نیز نادیده می گیرند – همانطور که اکثریت جمهوری خواهان در نظرسنجی کوینیپیاک در اوایل امسال انجام دادند – می توانستند پاسخ دهند. مایک پنس می تواند به طور مشروع این کار را همانطور که ترامپ می خواست در 6 ژانویه انجام دهد.

این یک تمایز حیاتی است، زیرا در تجربه من و همچنین در نظرسنجی‌های عمومی، محافظه‌کاران زیادی وجود دارند که این حس عمومی را حفظ می‌کنند که پیروزی بایدن بدون پایبندی به برنامه‌های جان ایستمن برای تحمیل بحران قانون اساسی ناعادلانه بود. به همین ترتیب، بسیاری از محافظه کاران وجود دارند که عموماً با اعتراضات 6 ژانویه همدردی می کنند، در حالی که معتقدند این اعتراضات عمدتاً مسالمت آمیز بوده و هرگونه شورش کار کارخانه های FBI یا هولیگان های بیرونی بوده است – که توهمی است، اما هنوز کاملاً . این با تمایل فعال برای کودتا به رهبری یک اوباش متفاوت است.

بنابراین، تا جایی که ترامپ به خاطر رفتار ظالمانه‌اش قبل و در جریان شورش‌ها در دعوای قضایی گیر کرده است، رقیبی مانند دیسانتیس برای باور کردن هر آنچه که کمیسیون 6 ژانویه گزارش می‌کند به یک حامی ترامپ نیاز ندارد. او فقط به آن حامی نیاز دارد تا 6 ژانویه را به عنوان یک شرمساری و رفتار ناقص ترامپ بداند – در حالی که خود را به عنوان نامزدی معرفی کند که می تواند شیاطین را تصرف کند، اما ورق را برمی گرداند.

استدلال متقابلی که روز جمعه توسط جاناتان چیت از مجله نیویورک مطرح شد این است که تا زمانی که این حامیان کم خون هنوز معتقدند انتخابات 2020 ناعادلانه بوده است، ترامپ بر هر رقیبی برگ برنده خواهد داشت – زیرا اگر فکر می کنید دزدی صورت گرفته است. انتخاب نامزدی که به جرم خود اعتراف کرده و هر کاری را برای جلوگیری از تکرار آن انجام می دهد.

اما به نظر می رسد ممکن است حامی ولرم تصمیم بگیرد که اگر پاسخ ترامپ به دزدیده شدنش این باشد که ابتدا اجازه دهد این اتفاق بیفتد و سپس از معاونش بخواهد که چوب جادویی را از طرف او تکان دهد، ممکن است مرد مناسبی برای گرفتن آن نباشد. دفعه بعد در ماشین دموکراتیک.

به عبارت دیگر، بیش از یک راه وجود دارد که رای دهندگان جمهوری خواه تشخیص می دهند که رئیس جمهور سابق بازنده است. روایت انتخاباتی دزدیده شده او را از ساده ترین عواقب شکست محافظت کرد. اما این مانع از آن نمی شود که بوی بد شکست از گلایه های فرسوده او بلند شود و ناله ناامیدی و شکایت او.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما