نظر | کاری که دولت بایدن اکنون می تواند برای حمایت از حقوق سقط جنین انجام دهد

این آژانس همچنین باید اقدامات فوری را برای کاهش محدودیت‌های سقط جنین پزشکی که کارشناسان مدت‌ها گفته بودند غیرضروری است، انجام دهد. به عنوان مثال، کوکتل دو دارویی که معمولاً برای سقط جنین پزشکی استفاده می شود، برای حداکثر هفته 10 بارداری در ایالات متحده تایید شده است، اما توسط سازمان بهداشت جهانی تا 12 هفته بی خطر تلقی می شود. و همانطور که گزارش‌های آتلانتیک نشان می‌دهند، این قرص‌ها حتی پس از آن با خیال راحت استفاده می‌شدند.

به همین ترتیب، سازمان غذا و دارو داروخانه ها را ملزم به دریافت گواهینامه برای توزیع یکی از این دو قرص می کند، سیاستی که در کشورهای دیگر استفاده نمی شود و دسترسی به آنها را با مشکل مواجه می کند. برای این منظور، مقامات فدرال باید از شرکت داروسازی GenBioPro در شکایت خود در می سی سی پی که سایر محدودیت ها را به چالش می کشد، حمایت کنند. حمایت عمومی FDA و همچنین دخالت وزارت دادگستری در این پرونده کمک خواهد کرد.

مراکز خدمات مدیکر و مدیکید باید علناً اعلام کنند که تمام بیمارستان‌هایی که بودجه فدرال برای مدیکر و مدیکید دریافت می‌کنند (یعنی تقریباً همه بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها) ملزم به ارائه تمام داروهای مورد تایید FDA هستند و بخش‌های اورژانس ملزم به قانون درمان فوری پزشکی هستند. و کار، که متخصصان پزشکی را ملزم به ارائه درمان های لازم در صورت اورژانس پزشکی می کند.

هم Medicaid و هم Health and Human Services باید روشن کنند – باز هم به صراحت – که قانون درمان اضطراری در مورد سقط جنین در زمانی که حاملگی تهدید کننده زندگی باشد اعمال می شود و آنها آن را اجرا خواهند کرد. (مصوبه هاید، یک ماده قانونی که استفاده از بودجه فدرال برای سقط جنین را ممنوع می کند، همچنین حاوی مقرراتی برای تجاوز جنسی، زنای با محارم، و فوریت های پزشکی است که هنوز در مورد مراکز بهداشتی با بودجه فدرال اعمال می شود.) پزشکانی که با حاملگی خارج از رحم یا سقط جنین روبرو هستند – که می تواند تبدیل به آن شود. در صورت باقی ماندن کشنده بافت جنین برای مدت طولانی در بدن – اگر به آنها یادآوری شود که عدم اقدام هنوز جرم است و اگر بدانند دولت فدرال از آنها حمایت خواهد کرد، ممکن است کمتر ترسی از اقدام داشته باشند.

سایر آژانس های فدرال نیز نقش هایی را ایفا می کنند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری این می تواند به شدت بیماری و مرگ را در کشورهایی که دیگر امکان سقط جنین در آنها وجود ندارد، نظارت کرده و گسترش دهد. CDC به عنوان آژانس پیشرو سلامت عمومی آمریکا، موظف است نه تنها به بررسی آسیب های سلامت عمومی ناشی از محدودیت در دسترسی به سقط جنین ادامه دهد، بلکه در مورد قصد انجام این کار نیز صحبت کند. FTC می تواند روشن کند که هرکسی که بخواهد داروهای سقط جنین جعلی را به صورت آنلاین یا هر جای دیگر بفروشد، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

درست است، مقامات دولت گفتند، هیچ راه حل آسانی برای مناقشه حقوق سقط جنین که آمریکایی ها اکنون در آن مشارکت دارند، وجود ندارد. حتی در میان کسانی که طرفدار حقوق باروری هستند، اتفاق نظر کمی در مورد بهترین راه حل وجود دارد. همچنین این درست است که هر اقدامی از سوی مدیریت ممکن است منجر به دعوی شود. اما با توجه به تهدید جدی سلامت عمومی، اقدام نکردن یک گزینه نیست.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما