نظر | کودتای اجرایی وام دانشجویی نیم تریلیون دلاری

رئیس جمهور جو بایدن یک طرح بخشش وام دانشجویی فدرال را اعلام کرد که شامل بخشش برخی از وام گیرندگان تا سقف 20000 دلار و تمدید توقف پرداخت در کاخ سفید در 24 اوت است.


تصویر:

Bonnie Cash – استخر از طریق CNP / Zuma Press

خوب او این کار را کرد. روز چهارشنبه، پرزیدنت بایدن، با تکان دادن عصای بارونی خود، بدهی های دانشجویی حدود 40 میلیون وام گیرنده را که هیچ قدرتی جز او نداشتند، لغو کرد. این به راحتی بدترین تصمیم داخلی دوران ریاست جمهوری او است و منجر به برکناری کنگره و هر آمریکایی می شود که وام ها را پرداخت می کند یا هرگز به دانشگاه نمی رود.

رئیس‌جمهوری که هرگز به چپ «نه» نگفت با این اقدام اجرایی، یک وقفه. دولت 10000 دلار برای وام گیرندگانی که کمتر از 125000 دلار در سال درآمد دارند و 20000 دلار برای کسانی که کمک های مالی Pell دریافت می کنند حذف خواهد کرد. مدیریت تخمین می زند که حدود 27 میلیون واجد شرایط دریافت 20000 دلار کمک مالی خواهند بود و حدود 20 میلیون شاهد پاک شدن موجودی خود خواهند بود.

اما زیاد است. بایدن همچنین تحمل وام را برای چهار ماه دیگر تمدید کرد، حتی در حالی که نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی به پایین ترین سطح یعنی 2 درصد کاهش یافت. قانون مراقبت کنگره پرداخت ها و معافیت های بهره را تا سپتامبر 2020 به تعویق انداخته است، اما دونالد ترامپ و جو بایدن این توقف را نزدیک به سه سال تمدید کرده اند.

دولت بار دیگر ادعا می کند که این آخرین تمدید خواهد بود و لازم است به وام گیرندگان کمک شود تا برای ازسرگیری پرداخت ها آماده شوند. اما حتی اگر دولت اجازه دهد صبر در دسامبر تمام شود، حدود نیمی از وام گیرندگان مجبور به پرداخت نخواهند بود زیرا بدهی های آنها لغو می شود.

بیشتر بقیه فقط حداقل پرداخت ها را انجام می دهند، زیرا آقای بایدن همچنین در حال تلاش برای بهبود برنامه های پرداخت مبتنی بر درآمد است که باراک اوباما از طریق تأیید آن را گسترش داد. وام گیرندگان در حال حاضر فقط تا 10٪ از درآمد اختیاری را هر ماه پرداخت می کنند و می توانند پس از 20 سال بدهی باقی مانده خود را بپردازند (10 سال اگر در “خدمات عمومی” کار کنند).

دموکرات ها گفتند که این طرح ها باعث کاهش بدهی ها می شود. آنها نکردند. بدهی دانشجویان فدرال افزایش می یابد زیرا بسیاری از وام گیرندگان به اندازه کافی برای پوشش بهره و پرداخت های اصلی درآمد ندارند، بنابراین موجودی آنها افزایش می یابد. بدهی دانشجویان از سال 2011 تقریباً دو برابر شده و به 1.6 تریلیون دلار رسیده است، علیرغم افزایش 18 درصدی وام گیرندگان.

اکنون آقای بایدن پرداخت های دانشگاه را به تنها 5 درصد از درآمد اختیاری کاهش می دهد. دولت همچنین سود پرداخت نشده ماهانه وام گیرندگان را پوشش می دهد تا موجودی آنها حتی در صورت عدم پرداخت یک پنی رشد نکند. این امر هزینه انصراف وام گردان دولت را برای مالیات دهندگان پنهان می کند. بدهی وام دانشجویی حتی به نظر نمی رسد آنطور که می شود افزایش یابد. چه ترفند حسابداری عالی

مدل بودجه بن وارتون تخمین می زند که لغو 10000 دلار برای وام گیرندگانی که تا سقف 125000 دلار درآمد دارند حدود 300 میلیارد دلار هزینه دارد. کمک مالی پل می تواند این مبلغ را تا 270 میلیارد دلار افزایش دهد. توقف پرداخت های چهار ماهه 20 میلیارد دلار علاوه بر حدود 115 میلیارد دلار هزینه در حال حاضر دارد.

بررسی طرح پرداخت در نهایت می تواند صدها میلیارد دلار اضافه کند. تحلیلی که توسط وزارت آموزش ترامپ انجام شد تخمین زد که مالیات دهندگان 435 میلیارد دلار بابت وام های دانشجویی فدرال از دست خواهند داد، تا حد زیادی به این دلیل که وام گیرندگان در این طرح های پرداخت انتظار می رفت به طور متوسط ​​فقط نیمی از موجودی خود را بازپرداخت کنند. حالا کمتر از آن پول می دهند.

بدتر از این هزینه، خطر اخلاقی و سابقه وحشتناکی است که این امر ایجاد می کند. کسانی که هزینه این رد پول را پرداخت خواهند کرد، ده ها میلیون آمریکایی هستند که هرگز به دانشگاه نرفتند، بدهی های خود را پرداخت نکردند، برای پرداخت هزینه های کالج سر خوردند، یا مدارس ارزان قیمتی را انتخاب کردند تا در دام بدهی نیفتند. این کمک مالی فارغ التحصیلان دانشگاهی است که توسط لوله کش ها و رانندگان فدرال اکسپرس پرداخت می شود.

کالج‌ها همچنین با افزایش شهریه‌ها برای استفاده از حذف ناگهانی فهرست سود خواهند برد. برگه اطلاعات کاخ سفید با خوشحالی می‌گوید که کالج‌ها “متعهد خواهند بود قیمت‌ها را معقول نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که وام‌گیرندگان برای سرمایه‌گذاری‌شان ارزش دریافت می‌کنند، نه بدهی‌هایی که از عهده پرداخت آن بر نمی‌آیند.” فقط یک احمق فکر می کند که دانشگاه ها این کار را می کنند.

***

درک این نکته مهم است که هرگز در زمان صلح اقدامی به این بزرگی صورت نگرفته است. نه عفو مهاجرت آقای اوباما، نه طرح انرژی پاک و نه انتقال پول آقای ترامپ از دیوار مرزی. هیچ چیز به این کودتای اجرایی نیم تریلیون دلاری یا بیشتر نمی رسد.

کنگره هیچ گونه معافیت از وام آقای بایدن را مجاز نکرده و هیچ پولی برای آن اختصاص نداده است. مترقی ها می گویند قانون آموزش عالی سال 1965 به وزیر آموزش اجازه می دهد تا بدهی دانشجویان را “تسویه” (یعنی تعدیل) کند. اما قانون جمع آوری مطالبات فدرال 1966 شرایط بسیار محدود و رویه های سختگیرانه ای را برای چنین “تسویه حساب” تعیین می کند.

حتی آقای بایدن در دسامبر 2020 گفت که “تردید” است که آیا او صلاحیت لغو بدهی را به این طریق دارد یا خیر. دیوان عالی کشور اخیراً تأیید کرده است ویرجینیای غربی در مقابل آمریکا. سازمان حفاظت محیط زیستآن کنگره باید به آژانس هایی که در مورد مسائل کلیدی اقدام می کنند، دستور روشنی بدهد. لغو این همه بدهی به دور از یک معامله بزرگ است.

با سابقه لغو، مترقیان به رویه خرید رای در هر سال انتخابات باز خواهند گشت. تنها پادزهر این است که دموکرات‌ها این مانور پرشور سیاسی را با گردآوری ائتلاف اپوزیسیون آمریکایی‌هایی که از دستکاری مترقی‌ها خسته شده‌اند، استنباط کنند. آزمون در نوامبر می رسد.

گزارش تحریریه مجله: توهین به میلیون ها نفری که وام خود را پرداخت کرده اند (22/05/01). تصاویر: Getty Images for We The 45 Million Composite: Mark Kelly

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 25 اوت 2022 با عنوان “کودتای اجرایی نیم تریلیون دلاری” ظاهر شد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما