نظر | گول نخورید همه چیز در مورد زنان و رابطه جنسی

وقتی به دبیرستان برگشتم – یک مدرسه دخترانه کاتولیک در سینسیناتی در آغاز انقلاب جنسی – کلاس دین ما موضوع سقط جنین را در حدود 45 ثانیه پوشش داد.

کشیشی که در حال برگزاری این درس بود، قبل از اینکه به موضوعات بحث برانگیزتر مانند شکاف گردن و نوازش سنگین بپردازد، گفت: “سقط جنین قتل است.” من هنوز خاطره روشنی دارم از زمانی که برای سخنرانی از یک روحانی مهمان به سالن خزیده بودیم که به ما اطمینان داد وقتی عیسی در حال مرگ بر روی صلیب بود، با دیدن گناهان بشریت شکنجه شد – به ویژه دختران و پسران نوجوان در صندلی عقب از یک ماشین.”

اکنون، این مدت‌ها پیش بود، و نتیجه نهایی حداقل روشن و ثابت بود: هیچ رابطه جنسی به جز زوج‌های متاهلی که می‌خواهند بچه دار شوند. شما این پیام خاص را اغلب در بحث های سیاسی امروز در مورد بازتولید نمی شنوید، اما به عنوان یک طرز فکر، مطمئناً هنوز وجود دارد.

سنا روز چهارشنبه در تصویب یک لایحه دموکرات در حمایت از حق انتخاب زنان در انتظار صدور حکم دادگاه عالی شکست خورد.

در طول این مناظره، جمهوری خواهان ادعا کردند که اکثر آمریکایی ها با سقط جنین دیرهنگام مخالف هستند، در حالی که دموکرات ها خاطرنشان کردند که نظرسنجی ها نشان می دهد که مردم می خواهند سقط جنین بین زن و پزشک او باشد. تصور درستی هر دوی اینها آسان است – اکثر مردم از ایده ختم بارداری در زمانی که جنین به خوبی رشد کرده است ناراحت هستند، اما مدتهاست که تمایل بسیار منطقی برای دور نگه داشتن دولت از یک موضوع خصوصی وجود دارد.

معلوم است به کجا می رویم. اکثریت ترامپ در دیوان عالی این درک دیرینه مبنی بر اینکه یک زن بر اساس قانون اساسی حق تصمیم گیری در مورد خاتمه بارداری را دارد را رد خواهد کرد. در حداقل 13 ایالت، قوانین منع سقط جنین تقریباً بلافاصله قابل اجرا هستند.

به سرزمین کلاس های دینی دبیرستان خوش آمدید، مردم. وقتی از فرماندار می سی سی پی پرسیده شد که آیا ایالت به سمت ممنوعیت پیشگیری از بارداری حرکت می کند، او تا حدودی نگران کننده گفت که “این چیزی نیست که ما در حال حاضر روی آن تمرکز کرده ایم.” مارشا بلکبرن، سناتور تکان دهنده تنسی، تصمیم دادگاه عالی را در مورد گریسولد علیه کانکتیکات، که استفاده از روش های پیشگیری از بارداری برای زوج ها را تحت حقوق قانون اساسی برای حفظ حریم خصوصی پوشش می دهد، محکوم کرده است.

بلکبرن می‌گوید که گریسوولد از نظر قانون اساسی نادرست است. این تنها وضعیت نگران‌کننده نیست – وقتی از نامزدهای دادستان کل جمهوری‌خواه میشیگان در مناظره‌ای در اوایل سال جاری در مورد گریسولد سؤال شد، به نظر نمی‌رسید که آنها اصلاً نمی‌دانستند که موضوع چیست. (یکی یک دستگاه تلفن همراه را بیرون کشید تا به دنبال آن بگردد در حالی که دیگری شکایت کرد: “من نمی دانستم که می توانیم تلفن هایمان را اینجا بگذاریم.”)

در هر صورت، سوال این است که آیا کشورهایی که می توانند سقط جنین را ممنوع کنند، وارد قلمرو ضد بارداری خواهند شد یا خیر. باید مرحله بعدی وجود داشته باشد. بسیاری از فعالان که زندگی سیاسی خود را بر محدود کردن تمایلات جنسی زنان متمرکز کرده اند، نه تنها اعلام پیروزی می کنند و به خانه های خود می روند.

در لوئیزیانا، قانونگذاران در حال بررسی پیشنهادی برای طبقه بندی ختم بارداری در هر زمان از لحظه لقاح به عنوان قتل هستند. و قانونگذار آیداهو ممکن است جلساتی را در مورد ممنوعیت پیشگیری از بارداری اضطراری برگزار کند، و این یادآوری است که وقتی در مورد “حقوق ایالت ها” صحبت می کنیم، باید به اعتماد تعداد زیادی از قانونگذاران ایالتی به سرنوشت شما فکر کنیم.

همه اینها عمدتاً در مورد تنبیه زنانی است که می خواهند برای لذت رابطه جنسی داشته باشند. این مفهومی با سنت طولانی در تاریخ آمریکا است. در سال 1873، کنگره شروع به تصویب مجموعه ای از قوانین ممنوعیت انتشار ادبیات، داروها، یا وسایل کنترل بارداری از طریق پست کرد. بعداً، هنگامی که روزنامه‌نگاری از آنتونی کامستاک، بنیانگذار کمیته سرکوب بدافزار نیویورک، پرسید که آیا برای یک زن مناسب است که اگر بارداری زندگی او را به خطر بیندازد، از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده کند، کامستاک عجله کرد: «آیا آنها نمی‌توانند از کنترل خود استفاده کنند. یا باید به سطح هیولاها بروند؟

خب، بحث فعلی احتمالاً به این حد نخواهد رسید. اما توجه به این نکته مهم است که سیاست‌هایی که در اینجا در مورد آن صحبت می‌کنیم، اساساً مربوط به قانون‌گذاری اعتقادات مذهبی تنها برای یک قشر از مردم است.

لایحه سنای دموکرات در درجه اول هدف قرار دادن افکار عمومی بر موضوع حقوق باروری قبل از انتخابات پاییز بود. این قطعا نمی تواند صدمه ببیند. باید رای دهندگانی وجود داشته باشند که آمادگی رفتن به پای صندوق های رای را نداشته باشند، اما اگر سخنرانی استیو دینز جمهوری خواه از مونتانا را بشنوند که قوانین ضد سقط جنین را شبیه به قوانین “حفاظت از تخم لاک پشت دریایی یا تخم عقاب” می ستاید، لمس شوند.

این لاک پشت های دریایی در این بحث بسیار برجسته شده اند. جیمز لنکفورد جمهوری‌خواه از اوکلاهاما، در یک سخنرانی احساسی طولانی، رویارویی با معترضان به حقوق سقط جنین را بازگو کرد که به تفاوت بین قوانین حمایت از حق انتخاب زنان و قوانین حمایت از گونه‌های در معرض خطر اشاره کردند.

لنکفورد گفت: «و من را افراطی می نامند. او افزود: «اگر مردم من را رادیکال خطاب می‌کنند که فکر می‌کنم بچه‌ها ارزشمند هستند، همینطور باشد.

در واقع، مردم لنکفورد را به‌عنوان یک افراطی توصیف می‌کنند که معتقد است تجربیات تولیدمثلی خزندگان در آب با تجربیات انسان‌هایی که فرزندانشان برای رشد نیاز دارند و شایسته سال‌ها مراقبت و توجه مداوم هستند، قابل مقایسه است.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما