نظر | 10 ساله نتیجه مورد انتظار ممنوعیت سقط جنین را تحمل می کند

کمی بعد از اینکه دادگاه عالی Roe v. Wade را لغو کرد، کیتلین برنارد متخصص زنان و زایمان ایندیانا در مورد تماسی که از یک دکتر در اوهایو دریافت کرده بود به ایندیاناپولیس استار گفت. پزشک اوهایو یک بیمار زن 10 ساله داشت که شش هفته و سه روز باردار بود. قانون اوهایو مبنی بر ممنوعیت سقط جنین پس از تشخیص فعالیت قلب جنین – معمولاً در هفته ششم بارداری – به اجرا گذاشته شد، بنابراین دختر باید برای مراقبت از خطوط ایالتی عبور کند. این گزارش که تأثیر مبهم ممنوعیت سقط جنین را تشریح می کند، در فضای مجازی منتشر شد و جو بایدن در نامه ای به آن اشاره کرد.

اما راست به زودی خود را متقاعد کرد که داستان مشکوک و احتمالاً اشتباه است. جمعه گذشته، وب‌سایت محافظه‌کار پی جی مدیا ادعا کرد که این حساب کاربری حاوی «چند عنصر فریب» است. روز دوشنبه، دیو یوست، دادستان کل جمهوری‌خواه اوهایو در گفتگو با فاکس نیوز گفت که از هیچ گزارش پلیس درباره قربانی تجاوز جنسی 10 ساله اطلاعی ندارد. جسی واترز مجری برنامه گفت: “هرچه بیشتر در مورد این موضوع یاد گرفتم، باور نکردنی تر شد.”

سرمقاله ای در وال استریت ژورنال روز سه شنبه این گزارش را “تخیلی” خواند و اشاره کرد که “هیچکس نتوانسته است دختر یا محل زندگی او را شناسایی کند”، گویی این اطلاعات باید عمومی باشد. “هی، آیا آنها مردی را که به اوهایو ده ساله تجاوز کرده بود دستگیر کرده اند؟” مایکل برندان دوگرتی، نویسنده مجله ملی چهچهچه هفته گذشته، ظاهرا طعنه آمیز.

اکنون پاسخ به سوال دوگرتی مثبت است. مقامات می گویند گرسون فوئنتس 27 ساله روز سه شنبه دستگیر شد و اعتراف کرده است. اداره خدمات کودکان کلمبوس در ماه ژوئن به پلیس در مورد تجاوز جنسی هشدار داد. به جای عذرخواهی از کیتلین برنارد به خاطر دروغگو خواندن او، بسیاری از جناح راست شروع به حمله به او کردند که خودش تجاوز را گزارش نکرده بود، حتی اگر پلیس از قبل از دیدن دختر از آن مطلع شده بود.

روز چهارشنبه، واترز عکس برنارد را نشان داد و گفت: “طبق گزارش PJ Media، او سابقه گزارش نکردن موارد کودک آزاری را دارد.” سپس تاد روستا، دادستان کل ایندیانا، در واترز ظاهر شد و برنارد را یک “فعال سقط جنین که به عنوان پزشک کار می کند” نامید و اعلام کرد که تحت بازجویی قرار دارد.

با این حال، تنها کاری که برنارد انجام داد این بود که جمهوری‌خواهان را شرمنده کرد. بعدازظهر پنجشنبه، The Star گزارش داد که برنارد گزارش سقط جنین را به وزارت بهداشت ایندیانا و وزارت خدمات کودکان، مطابق با قوانین ایالتی، گزارش کرد. در بیانیه ای، وکیل او گفت که او در حال بررسی اقدام قانونی علیه روکیتا و دیگرانی است که او را “لکه دار” کردند.

تمام این قسمت زشت نشان داد که محافظه کاران تا چه اندازه تمایلی به برخورد با واقعیت سیستم سقط جنین که بر اکثر نقاط کشور تحمیل می کنند، ندارند. هیچ اشکالی ندارد که یک گزارش خبری تک منبعی را ببینید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید از قضاوت خودداری کنید تا اطلاعات بیشتری به دست آید. اما این چیزی نیست که اینجا اتفاق افتاده است. در عوض، سوء ظن کنایه آمیزی وجود داشت، گویی که تجاوز به یک دختر 10 ساله و انکار سقط جنین، نتیجه اجتناب ناپذیر ممنوعیت سقط جنین بدون استثناء تجاوز جنسی نیست.

مسلما راست گراها که دوست دارند دشمنان خود را به سوء استفاده جنسی از کودکان متهم کنند، درک می کنند که در آمریکا به کودکان تجاوز می شود. Columbus Dispatch که خبر دستگیری فوئنتس را منتشر کرد، گزارش داد که در سال 2020، 52 سقط جنین بر روی کودکان 15 ساله یا کمتر در اوهایو انجام شده است، تقریباً یک بار در هفته فقط در یک ایالت.

در کشورهایی که سقط جنین را غیرقانونی اعلام کرده اند، موارد قابل توجهی از قربانیان تجاوز جنسی باردار بسیار جوان وجود داشته است. در نیکاراگوئه در سال 2003، فعالان فمینیست برای کمک به یک دختر 9 ساله برای سقط درمانی اقدام کردند. هنگامی که فاش شد که او توسط ناپدری اش مورد تجاوز قرار گرفته است، فعالان به دلیل اتهاماتی مبنی بر کمک به پنهان کردن جنایت با آزار و اذیت قانونی مواجه شدند.

همین امسال، یک قاضی در برزیل تلاش کرد تا از سقط جنین دختر 11 ساله ای که مورد تجاوز قرار گرفته بود جلوگیری کند. “آیا می خواهید نام کودک را انتخاب کنید؟” قاضی از او پرسید. “آیا پدر کودک موافقت می کند که او را به فرزندخواندگی بسپارد؟ آیا او کمی بیشتر او را تحمل می کند؟” چرا کسی فکر می کند که قوانین مشابه در اینجا نتایج مشابهی به همراه نخواهد داشت؟

به خصوص دیوانه وار بود که می دیدم افرادی در سمت راست اصرار می کنند که دختری در اوهایو می تواند در ایالت خود سقط قانونی انجام دهد. جاناتان تورلی، استاد حقوق، در ستونی در نیویورک پست که در مورد این داستان تردید ایجاد می کند، نوشت: “اوهایو می گوید سقط جنین مجاز است” تا از خطر جدی آسیب قابل توجه و جبران ناپذیر در عملکرد اصلی بدن زن باردار جلوگیری شود. یک کودک او 10 ساله است.”

یقین او اصلا به دست نمی آید. در واقع، قانون اوهایو بیان می کند که سقط جنین تنها در موارد “اورژانس پزشکی” مجاز است که به “سقط جنین یا القای فوری” نیاز دارد تا از مرگ یا آسیب فیزیکی غیرقابل برگشتی که ممکن است منجر به “تأخیر در انجام یا القای سقط جنین” برای او شود، جلوگیری شود. “. . “این زبان مبهم و قابل تفسیر است. برای من واضح است که یک کودک 10 ساله باردار یک فوریت پزشکی فوری است. اما اگر خدمات سقط جنین را در اوهایو ارائه می دهید، آیا شغل خود و احتمالاً آزادی خود را به خطر می اندازید؟ در مورد دادستان هایی مانند Yost که به شما مزیت شک را می دهد؟

ملیسا موری، استاد حقوق دانشگاه نیویورک، گفت: «اگر ایالت‌ها قوانینی بنویسند که در مورد الزامات کاملاً مبهم باشد، هنوز هم می‌توانند روی کتاب‌ها سقط جنین انجام دهند، اما محیطی دارند که هیچ پزشکی نمی‌خواهد فراهم کند.»

روو کمتر از سه هفته است که رفته است و نتایج کاملاً قابل پیش بینی در حال حاضر مشهود است. Today.com در مورد زنی در آریزونا صحبت کرد که در هفته 21 متوجه شد که بارداری مورد نظر او امکان پذیر نیست، اما پزشک او به دلیل حکم دادگاه عالی نتوانست زایمان زودرس را القا کند. او گفت: “من واقعاً فقط می توانم آن را به عنوان احساس به دام افتادن توصیف کنم.”

همانطور که لس آنجلس تایمز گزارش می دهد، برخی از بیماران از مصرف متوترکسات، دارویی که برای درمان برخی سرطان ها و بیماری های خود ایمنی استفاده می شود، خودداری می کنند، زیرا این دارو سقط کننده است. متخصصان پزشکی لزوماً با اضطراب اشتباه نمی کنند. طبق این مقاله، «در تگزاس، توزیع متوترکسات به کسی که از آن برای سقط جنین پس از 49 روز بارداری استفاده می‌کند، جرم است.»

سقط جنین حدود شش هفته بعد در تگزاس غیرقانونی شد از زمان SB 8، به اصطلاح قانون سقط جنین پاداش، که سال گذشته اجرایی شد، و زنان برای صحبت در مورد آسیب‌هایی که تجربه کرده‌اند، صحبت می‌کنند. NPR در مورد زنی به نام آنا گزارش داد که در روز عروسی اش، زمانی که او در هفته نوزدهم بارداری بود، آبش شکست. جنین هیچ شانسی برای زنده ماندن نداشت و آنا در خطر بالای خونریزی یا ابتلا به سپسیس قرار داشت. اما پزشکان گفتند تا زمانی که قلب جنین متوقف نشود یا وضعیت او بدتر شود، نمی توانند بارداری را خاتمه دهند. او در نهایت هزاران دلار برای پرواز به کلرادو برای سقط جنین خرج کرد و در ردیف اول نشست تا بتواند در صورت زایمان به سرعت به دستشویی برسد.

اگر هیچ یک از اینها آن چیزی نیست که قانونگذاران ضد سقط جنین قصد دارند، هیچ چیز آنها را از اصلاح قوانینشان باز نمی دارد. قانون اوهایو شامل نمونه هایی از فوریت های پزشکی است که در آنها سقط جنین مجاز است، از جمله پره اکلامپسی و پارگی زودرس پرده ها. اگر جمهوری‌خواهان فکر می‌کنند که «قربانی تجاوز به کودک بودن» باید لحاظ شود، باید آن را لحاظ کنند.

اما بعید است که این کار را انجام دهند، زیرا جنبش ضد سقط جنین با آن مخالفت می کند. روز پنجشنبه، جیمز پوپ، مشاور عمومی کمیسیون ملی حق زندگی، به پولیتیکو گفت که بر اساس قانون مدلی که او نوشته، دختر اوهایو باید بارداری خود را به پایان می رساند. او گفت: “او قرار بود صاحب فرزند شود و بسیاری از زنانی که در اثر تجاوز جنسی صاحب فرزند شده اند، امیدواریم دلیل و در نهایت فایده داشتن فرزند را درک کنید.”

این، حداقل، درست است. خشم متوجه کیتلین برنارد نشان می‌دهد که دیگر محافظه‌کاران حاضر نیستند آنچه را که قوانینشان انجام می‌دهند را بپذیرند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما