نظر | CDC همچنان از پشت سر رهبری می کند

در حالی که منتظریم تا درباره نحوه استفاده دونالد ترامپ از طرح‌های دستگاه روز رستاخیز دکتر استرنج لاو برای تحت تأثیر قرار دادن مهمانان خود در مار-آ-لاگو اطلاعات بیشتری کسب کنیم، اجازه دهید مقامات بهداشت عمومی ایالات متحده را بررسی کنیم. آنها 19 ماه قبل از دوران ترامپ که پرچم را انکار می کرد آزاد شدند. از آن پس فرض بر این است که حکم عقل و صلاحیت اعاده شده است.

ببخشید کمی طعنه زدم آمریکا نه تنها به دلایل ترامپ، بلکه به دلیل مشکلات ذاتی ساختمان بهداشت عمومی ما، از سختگیری بوروکراتیک تا تصاحب ایدئولوژیک نهادهای ظاهراً بی طرف، به کووید-19 واکنش بدی نشان داده است. همه این مشکلات در دوره ریاست جمهوری بایدن موج می زند، به طوری که بازگرداندن ایمان به علم، بحران قدرت را عمیق تر کرده است.

من می خواهم دو مثال بزنم. اولین مورد، در این مرحله، نسبتاً پیش پا افتاده است: پوچ بودن راهنمایی های به روز شده طولانی مدت CDC برای Covid-19.

در نمایشی مثال زدنی از نحوه اطلاع رسانی تجربه به جامعه، رهنمودهای CDC از نزدیک ماهیت در حال تحول این بیماری همه گیر را دنبال می کند و نقشه راهی برای بازگشت به حالت عادی ارائه می کند.

در واقع، CDC به طور مداوم پشت سر توسعه دانش علمی، پشت منحنی تکامل کووید، پشت چگونگی سازگاری بیشتر آمریکایی‌ها واقع شده است. همانطور که همکار من امیلی آنتس با مهربانی بیان کرد، دستورالعمل های جدید “به طور موثر روشی را که بسیاری از آمریکایی ها برای مدتی با این بیماری همه گیر برخورد کرده اند، تایید می کند.”

البته به جز آن دسته از مؤسساتی که هنوز از صمیم قلب تلاش می‌کنند به اقتدار بهداشت عمومی احترام بگذارند – مثلاً مدارس دولتی که در تلاش برای اجرای توصیه‌های اولیه بیماری همه‌گیر مانند «قانون شش فوت» یا «سه پا در ماسک‌ها» گیر کرده‌اند. در کلاس‌های درس و شش فوت» در هر جای دیگر، که دستورالعمل‌های جدید سرانجام آن را کنار گذاشت. خودسری این فواصل حتی قبل از اینکه سرایت متغیر دلتا قوانین را پوچ تر کند به طور گسترده ای درک شده بود. با این حال، حداقل یک سال طول کشید تا علم رسمی بالاخره به واقعیت برسد.

این تاخیر در این مرحله بیشتر آشناست تا دیوانه کننده. اما دیدن دوباره الگوهای کوویدین با یک بیماری کاملاً متفاوت واقعاً آزاردهنده است – یک اپیدمی گسترده اما هنوز بسیار وحشتناک آبله میمون که دولت بایدن به تازگی رسماً وضعیت اضطراری بهداشت عمومی را اعلام کرده است.

اگر کووید-19 می توانست حتی مؤثرترین بوروکراسی بهداشت عمومی را تحت الشعاع قرار دهد، آبله میمون – که تا کنون بیشتر از طریق تماس نزدیک با انسان، به ویژه تماس جنسی، که ما در حال حاضر واکسنی برای آن داریم، گسترش یافته است – فرصتی برای شروع مجدد شیوع بیماری فراهم می کند. سخت تر با این حال، همان نوع شکست‌های بوروکراتیک تکرار شده‌اند – آزمایش‌های زودهنگام بسیار کم، هماهنگی بین سازمانی بسیار کم، و آمادگی بسیار کم برای آنچه که باید چالش‌های قابل پیش‌بینی می‌بود.

سپس همراه با این شکست ها، یک نمایش ایدئولوژیک پوچ ظاهر شد، که در آن مقامات بهداشتی در مورد چگونگی توضیح این امر بدیهی – که آبله میمون امروزه در درجه اول تهدیدی برای MSM است – و اینکه آیا آنها باید کاری برای دلسرد کردن دیونیزیان که به طور عمومی معرفی شده اند انجام دهند عذاب می کشیدند. جشن های مرتبط با ماه افتخار. همانطور که جاش بارو، نویسنده بی‌معنی، به طور گسترده شرح داده است، ارتباطات بهداشت عمومی در مورد آبله میمون، عیاشی از تعبیرها و لفاظی‌ها، اطلاعات نادرست و گیج‌کننده بوده است.

این نیز شکست های کوویدین را تکرار کرد. نگرانی سیاسی در مورد گفتن یا انجام هر چیزی که به نظر می رسد به همجنس گرایی انگ انگ بزند، نشان دهنده امتیاز قابل توجهی برای سلامت عمومی اعتراضات جورج فلوید است – اینکه تعداد زیادی از اعضای جامعه کارشناسانی که از قرنطینه و تعطیلی دفاع می کنند تصمیم گرفته اند با تأیید آنها اعتبار خود را به آتش بکشند. . اعتراضات توده‌ای به این دلیل بود که این موضوع برای انتقاد بیش از حد مترقی به نظر می‌رسید.

در هر مورد، آنچه رها شده است بی طرفی است – این ایده که بهداشت عمومی با رفتارهای پرخطر به یک اندازه برخورد می کند، صرف نظر از اینکه آنها چه شکلی از بیان را نشان می دهند. در ژوئن 2020 و دوباره در ژوئن 2022، پیام بخش‌های مهمی از مقامات بهداشت عمومی این بود که قوانین فقط برخی گروه‌ها را مقید می‌کند – مثلاً یهودیان ارتدکس که مراسم تشییع جنازه برگزار می‌کنند یا والدینی که امیدوارند یک زمین بازی قفل پیدا کنند – در حالی که قفل دیگران را باز می‌گذارند. . اگر علت سیاسی آنها منصفانه باشد یا اگر خطر انگ بسیار زیاد به نظر می رسد.

یک بحث کامل در مورد اینکه چگونه وقتی مؤسسات تخصصی خود را به این شیوه سیاسی می کنند، به پوپولیسم دامن می زنند و به جنگ سالار هسته ای مار-آ-لاگو کمک می کنند. اما داشتن یک جامعه بهداشت عمومی که ناتوان و مغرضانه به نظر می رسد به خودی خود چیز بدی است.

این خبر بدی برای آنچه از این همه‌گیری باقی مانده است: به عنوان مثال، سقوط تلاش‌های واکسیناسیون ویروس کرونا بسیار فراتر از کشور ترامپ گسترش یافته است، به‌ویژه بسیاری از والدین تمایل دارند که به همه احکام بهداشت عمومی با شک نگاه کنند.

که خبر بدتری برای بحران آینده است. زیرا وقتی از جانب خودم، به عنوان شهروندی که علاقه خاصی به بحث های پزشکی دارم، صحبت می کنم، وقتی آن نوع شایعات و هشدارهای آبله میمون پر از روزنامه را می خوانم که بارو می ریزد، تنها چیزی که به ذهنم می رسد این است: من نمی توانم دوباره به چیزی که این افراد می گویند اعتماد کنم.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما