نقد “قلب”: ابتدا ازدواج تازه کار، سپس عشق واقعی

جید آنوکا بازیگر و نویسنده در سن 24 سالگی ازدواج کرد. اگر یک فیلم بود، اولین رقص به طرز شومی روی موضوع “آرواره ها” قرار می گرفت. آنوکا قبل از عروسی این واقعیت را انکار کرد که نامزدش برای او حلقه ای خریده است که به او نمی خورد. در 28 سالگی طلاق گرفت.

به نظر می‌رسد این رابطه دارای نقش درام بوده است – آنوکا در مورد شوهرش می‌گوید: «هیولا به ملاقات او رفته است»، اما تنها با گذشتن از نمایشنامه‌ی انفرادی زندگی‌نامه‌ای جدید او، «قلب» که Audible در آن اجرا کرد، تداعی می‌شود. تئاتر Mineta Lane در منهتن. ازدواج کوتاه فقط مقدمه ای بود برای آنچه واقعاً مهم است: آنوکا عاشق زنی شد. در ابتدا آسان بود، حتی اگر او هرگز در یک رابطه همجنسگرا نبود. بعدش سخت بود. سپس دوباره آسان یا آسان تر بود.

تولید کارگردان اولا اینس گاهی اوقات می تواند به طرز عجیبی سنگین باشد، مانند زمانی که انوکا باید از یک صندلی بسیار بلند بالا و پایین برود، شاید به معنای نمادی از بازگشت او به دوران کودکی عاشقانه، یا عشق به عنوان یک عمل متعادل کننده مخاطره آمیز باشد. بیشتر حواس پرتی. از سوی دیگر، طراحی نورپردازی رسا جن شرایور، کار بسیار موثری انجام می دهد.

در حقیقت، با نیاز کمی، آنوکا صحنه را با ظرافت مطمئنی تسخیر می کند، زیرا داستان سرایی طبیعی را با جریانی آهنگین و شاعرانه تر از کلمات گفتاری هدایت می کند.

واضح است که چرخش غیرمنتظره در زندگی عاشقانه او یک تغییر پارادایم برای او بود. اما در این مرحله، داستان آینده یک ژانر ادبی آشنا است. در طول دهه‌های گذشته، پست‌های بازرسی و مناظر اجباری ظاهر شده‌اند، بنابراین جست‌وجو در این قلمرو آشنا در سال 2022 چالش برانگیز است.

«قلب» گاهی به طرز آزاردهنده‌ای عمومیت می‌کند: آنوکا، شاید در تلاشی برای «جهانی‌تر کردن» نمایش، تمایل دارد برومیدهایی مانند «عشق عشق است» را به جزییاتی که نمایشنامه را تنظیم می‌کنند ترجیح دهد.

این با کار او به عنوان یک بازیگر شروع می شود. او در مورد ناتوانی خود در باز کردن رابطه جدید خود با یک زن صحبت می کند، زیرا می ترسد که این موضوع روی شغل او تأثیر بگذارد. او به خودش گفت: «من می‌خواهم به کار کردن ادامه دهم، نه فقط در نقش‌های همجنس‌گرا. “من نمی خواهم متفاوت دیده شوم.”

با کنار گذاشتن این واقعیت که ستارگان بزرگی مانند کریستن استوارت و تسا تامپسون می‌توانند آشکارا همجنس‌گرا باشند و در نقش پرنسس دایانا و والکری در فیلم‌های پرمخاطب بازی می‌شوند، رابطه پیچیده بین بازیگر و نگاه تماشاگران سزاوار بررسی دقیق‌تری نسبت به آنچه آنوکا ارائه می‌دهد است. اینجا

به اندازه کافی عجیب، این مجری کاریزماتیک و جذاب حتی نقش های قبلی خود را که انتظارات جنسیتی را مخدوش می کردند، مانند ملکه جادوگر قدرتمند روتا اسکادی در سریال His Dark Materials منعکس نمی کند. آنوکا در میان نقش‌های اصلی‌اش در سه‌گانه شکسپیر موفق فیلیدا لوید، که در یک زندان زنان اتفاق می‌افتد، به سادگی می‌گوید که “یک شغل خوب، یک نقش رویایی در شرکتی که من قبلاً دوستش دارم” به دست آورده است. او این کلمات را با سایه‌ای کوتاه همراه می‌کند و به Hotspur خود در «هنری چهارم» اشاره می‌کند.

اطلاعاتی در مورد خانواده آنوکا در دسترس نیست، و این به ویژه ناامید کننده است زیرا او توانایی سریعی برای بازگرداندن والدین خود به زندگی در چندین صحنه کوتاه نشان می دهد – به عنوان مثال، در یک حرکت کلاسیک، مادرش وقتی به او گفته می شود کتاب مقدس را بیرون می آورد. بنابراین. مورد جدید.

در مورد عشق، او به طرز ناامیدکننده ای از عدم مشخص کردن جزئیات ناامید می شود، گویی در یک برنامه حفاظت از شاهدان بوده است. کسانی که می‌خواهند بیشتر بدانند، برای تماشای «Her & Her»، یک فیلم کوتاه زیبا توسط Anouka با استفاده از تلفن هوشمند در سال 2020، برای پروژه فرهنگ در قرنطینه بی‌بی‌سی، به YouTube سر بزنند. آنقدر در تمام جزئیات روزمره جا افتاده است که در نمایشنامه حسرت می خوریم.

قلب
تا 14 آگوست در تئاتر Mineta Lane، منهتن. hearttheplay.com. مدت زمان: 1 ساعت 10 دقیقه.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما