نماینده مجلس: در بحث حجاب در حدود قانون رسیدگی می شود.

چند هفته پیش بحث حجاب در فضای مجازی رواج پیدا کرد و نوعی شکاف بین کاربران ایجاد کرد. اما این تقسیم بندی نه تنها در فضای مجازی بلکه در فضای اجتماعی نیز به پایان رسیده و به بحثی داغ در بین برخی افراد تبدیل شده است. تعدادی از خطبه های نماز جمعه بر ترویج عفاف و حجاب در جامعه تاکید کردند.

به گزارش جماران، سیدعلی یزد خواه نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: موضوع عفاف ریشه در وجود هر انسانی دارد و البته انسان برهنگی را دوست ندارد. ایرانیان که قدمت تمدن آنها بیش از 8000 سال است ثابت کرده اند که به این ارزش ها پایبند هستند. حجاب و عفاف برای خانواده ها امنیت روانی ایجاد می کند. کسی که مخالف آداب است در خانه خود چنین نمی کند. وقتی با خانواده ام بیرون می روم و مرد یا زنی را می بینم که قانون شکنی می کند، امنیت روانی ما را به هم می زند.

یادآوری می شود: مجلس قانون حجاب را تصویب کرد و فرج باید در حدود قانون با متخلف برخورد کند. البته شایان ذکر است که هزاران زن در مراسم شهید سلیمانی در برنامه های 22 بهمن، روز قدس، شب های قدر و دعای عرفه داریم که شاید حجاب آنها کامل نباشد اما این دلیل نیست آنها به دلیل بی ایمانی اهل نماز و نماز و روزه هستند و ما باید آنها را از متخلفان جدا کنیم.

ما به هیچ وجه حاضر نیستیم با موقعیت های منفی کنار بیاییم

وی ادامه داد: بحث چرایی حجاب و عفاف از موضوعات دانشگاهی، روحانی و پژوهشی است و علل مشکلات این حوزه و برنامه های در دستور کار باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد. ما به هیچ وجه آمادگی مقابله با منفی گرایی را نداریم، زیرا اقناع ایجاد نمی کند. اما اگر چند گروه هستند که می‌خواهند به همه چیز حمله کنند، باید بین کسانی که معیارها را زیر پا گذاشته‌اند و کسانی که به آن توجه نکرده‌اند، تفاوت قائل شد.

سیاست ما همان دین ماست

یزدخا درباره حجاب که به گفته برخی از خطبای روز جمعه به یک موضوع سیاسی تبدیل شد، گفت: گاهی مردم مطالبات و جریانات را رهبری می کنند و اصل کلی دین ما مانند سیاست است. مگر پیامبر ما پیامبر خدا نبود، پس چرا حکومت تشکیل داد؟! حکومت بخشی از سیاست است. دین ما با سیاست آمیخته است. نمی خواهم بگویم سیاست ما با دین ما یکی است، اما مرزهای مشترکی دارد. وظیفه خطیب جمعه این است که در این مناطق صحبت کند. اگر خطبه جمعه را نگفت و خطبه اش تمام نشد، به تقوای او توصیه می شود; می گوید: من خود و شما را به تقوا سفارش می کنم. مقام تقوا چیست؟! تقوا به معنای حفظ نفس، خویشتن داری و اهتمام به واجبات است.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما