نمای 360 درجه از خیابان های ایران را در “نشان” مشاهده کنید – اپلیکیشن زوم

به گزارش زومیت، Nishan Map and Router برای اولین بار قابلیت ارائه نمای 360 درجه از خیابان ها را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. این قابلیت که «تگ 360» نام دارد در نسخه 11.0 اپلیکیشن Marker فاش شده است و کاربران می توانند با فعال کردن لایه «Tag 360» و با انتخاب یک نقطه و کلیک بر روی تصویر، مناطقی که از آنها عکس گرفته شده است را مشاهده کنند. می تواند یک عکس 360 درجه ایجاد کند

این سرویس هم اکنون در خیابان های اصلی 14 شهر ایران از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز، قشم، ارومیه، قزوین، اردبیل، تبریز، رشت، یاسوج و شهرکرد فعال است. شهرها و مسیرهای دیگری نیز به روتر نیشان اضافه خواهند شد.

به گفته جواد امل، مدیر نقشه و مسیر یاب نیشان، برای پیاده سازی این قابلیت در 14 شهر، بیش از 2700 ساعت معادل 386 روز کاری، رانندگی و عکاسی انجام شده است که طی آن بیش از 20000 کیلومتر جاده اصلی و کوچه ها در ایران انجام شده است. فیلمبرداری شد.

نشان نقشه و روتر - مشاهده 360 درجه

بدین ترتیب کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند قبل از شروع سفر نقطه نظرات خود را ببینند، محیط اطراف را بررسی کنند و یا حتی مکان خاصی را که در نقشه ثبت نشده است جستجو کنند. همچنین «نشان 360» حتی در هنگام برنامه ریزی برای سفر به شهر دیگری به شما این امکان را می دهد که قبل از رفتن مکان های مورد نظر خود را ببینید و انتخاب کنید.

مدیرعامل نیشان همچنین چالش های فنی و پیچیدگی در ارائه این قابلیت را تشریح کرد:

در این پروژه مجبور بودیم حجم زیادی از تصاویر خام را در چند مرحله پردازش کنیم. در ابتدا، این مراحل ساده و ساده به نظر می رسید، اما در نیمه راه، عوارض غیرمنتظره ای ایجاد شد و در بسیاری از موارد، مجبور شدیم کل فرآیند را مرور کنیم و تصاویر را دوباره پردازش کنیم.

نشان نقشه و روتر - ویژگی نمای 360 درجه

وی در ادامه توضیح داد که در تمامی تصاویر نمایش داده شده بر روی قابلیت 360 درجه، حریم خصوصی کاملا رعایت شده و پلاک و چهره افراد به طور کامل پاک می شود.

این نماینده همچنین گفت که نشان مپ و ردیاب به زودی تلاش خواهند کرد تا مناطق فیلمبرداری شده در داخل و خارج از کشور را پوشش بیشتری دهند. وی در این خصوص توضیح داد: این سرویس در آینده می تواند ابزاری باشد که بتوانیم کاربر را به نحو بهتری راهنمایی کنیم و در مواقع و مواقعی نوعی واقعیت افزوده را ارائه دهیم.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما