نه نه نه… ‘: بایدن به پوتین درباره استفاده از سلاح های شیمیایی یا هسته ای در جنگ روسیه و اوکراین هشدار داد

واشنگتن: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به ولادیمیر پوتین، همتای روس خود هشدار داده است که از سلاح های هسته ای شیمیایی یا تاکتیکی در جنگ با اوکراین که بیش از شش ماه است ادامه دارد، استفاده نکند. بایدن گفت: “این کار را نکن. نکن. این چهره جنگ را بر خلاف هر چیزی از زمان جنگ جهانی دوم تغییر خواهد داد.” بایدن در کاخ سفید مصاحبه ای با اسکات بیلی، گوینده CBS News دارد که یکشنبه پخش می شود. واکنش بایدن اندکی پس از آن بود که بیلی پرسید اگر پوتین از این خط عبور کند چه عواقبی در پی خواهد داشت.

بایدن گفت: “فکر می‌کنید اگر می‌دانستم دقیقاً چیست، به شما می‌گفتم؟ البته به شما نمی‌گفتم. این یک نتیجه خواهد بود.

بایدن و بیلی در مورد طیف وسیعی از مسائل خارج از جنگ در اوکراین، از جمله اقتصاد و انتخابات میان دوره ای آتی، گفتگو کردند. دولت بایدن از کمک 600 میلیون دلاری دیگر برای کمک به ارتش اوکراین برای حفظ شتاب علیه روسیه خبر داد.

بیلی در مصاحبه ای با 60 Minutes این یکشنبه با بایدن در مورد موفقیت اخیر اوکراین در میدان نبرد – و خطراتی که ممکن است ایجاد شود صحبت کرد. بایدن به بایدن گفت: «ولادیمیر پوتین با موفقیت‌های اوکراین در میدان نبرد، پس از حبس شدن شرمنده شد.

و من تعجب می کنم، آقای رئیس جمهور، اگر به فکر استفاده از سلاح های هسته ای شیمیایی یا تاکتیکی باشد، به او چه می گویید.

بایدن پاسخ داد: “نکن. نکن. چهره جنگ را بر خلاف هر چیزی از زمان جنگ جهانی دوم تغییر خواهید داد.”

همچنین بخوانید: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خود را از جامعه بین المللی منزوی کرد: کاخ سفید

بایدن همچنین به بیلی درباره تلاش های خود برای جلوگیری از اعتصاب راه آهن ملی گفت. رئیس جمهور روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از 20 ساعت مذاکره در وزارت کار ایالات متحده، توافق اولیه بین اتحادیه های کارگران راه آهن و راه آهن حاصل شده است.

این مصاحبه اولین جلسه بایدن در 60 دقیقه از زمان انتخابش به عنوان رئیس جمهور است.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما