نوری: از فردا اجرای قانون طبقه بندی معلمان آغاز می شود

وزیر آموزش و پرورش از آغاز رسمی روند اجرای قانون طبقه بندی معلمان از فردا (چهارشنبه 12 مرداد) خبر داد و گفت: روند اجرای این قانون از فردا با حل و فصل 10 موضوع آیین نامه طبقه بندی در هیئت دولت آغاز می شود. ملاقات.

به گزارش تسنیم، حمید نوری وزیر آموزش و پرورش پس از جلسه امروز (سه شنبه 20 مردادماه) سازمان آموزش، تحقیقات و فناوری گفت: در جلسه امروز 3 سوال عمدتاً در رابطه با حل مشکلات آموزش و پرورش مطرح شد که نمایندگان میانجی هستند. بین مردم و دولت بوده و از این طریق سوالات مردم را به عنوان دستگاه اجرایی به دولت می رسانند و در جلسه امروز عمده مشکلات حوزه آموزش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بخشی از پاسخ ما به سوال نمایندگان مربوط به اقداماتی است که تاکنون انجام شده و بخشی دیگر مربوط به امور آینده است.

وی در خصوص آخرین تحولات اجرای قانون طبقه بندی گفت: آیین نامه قانون طبقه بندی در جلسه پایانی روز یکشنبه شورای دولت مطرح شد و ایرادات هیات تطبیق تصویب در دو جلسه مطرح شد و اینها اعتراضات بود. حل شد.

نوری تاکید کرد: در واقع از فردا سامانه اجرای قانون طبقه بندی معلمان راه اندازی می شود و میز کاری برای اجرای این قانون تشکیل می شود تا علاوه بر تشکیل کمیته های بازرسی، ارزیابی ها نیز اجرا شود. . بر اساس آیین نامه مصوب برای فرهنگیان کلیدی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا راهکاری اندیشیده شده است که معلمانی که 30 سال سابقه خدمت داشته اند و به آنها گفته شده که باید 2 سال دیگر در آموزش و پرورش بمانند تا مشمول این ترتیب شود، گفت: کمیته اجرای مصوبات نیز معتبر است و منحل شد. پس از بررسی دولت، لذا هیچ نگرانی برای همکاران فرهنگی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص رفع 15 نقص آیین نامه طبقه بندی معلمان در دولت گفت: طی جلساتی که در دولت برگزار شد، 10 نقص در آیین نامه طبقه بندی معلمان در دولت پس از تصویب به شورای اجرایی اعلام شد. از دولت هیئت مدیره بر این اساس قانون طبقه بندی معلمان فردا اجرا می شود.

نوری تصریح کرد: برای اجرای قانون طبقه بندی ابتدا باید کمیته های ارزیابی و بررسی تشکیل و سپس بر اساس آیین نامه اجرایی مراکز سنجش اظهار نظر کنند. البته ساماندهی دانشگاه ها و آموزش ها زمان بر است، اما تمام تلاش خود را برای ارتقای سطح آموزش در کشور انجام خواهیم داد.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما