نور در تاریکی برای اوکراینی ها زیر آتش

در زیرزمینی تاریک و شلوغ در خارکف، اوکراین، ناتالیا 40 ساله از حملات هوایی تقریباً مداوم در همان نزدیکی پنهان شده است. او با پسر، خواهرزاده، عمو و مادرش در یکی از خطرناک ترین مناطق شهر زندگی می کند. با ده ها نفر دیگر روی زمین سرد می خوابی و گاهی تا روزها آسمان را نمی بینی.

ما خیلی سخت بمباران شدیم. ما جایی برای فرار نداشتیم، بنابراین به پناهگاه رفتیم.» او توضیح می دهد: «ما در اینجا شاهد چیزهای زیادی بودیم – زایمان، مراقبت از زنان باردار، کودکان، کسی که دچار حمله قلبی شده بود.»

دومین شهر بزرگ اوکراین، خارکف هنوز مورد حمله فدراسیون روسیه است. با افزایش روزانه تعداد کشته‌ها و مجروحان در این منطقه، سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) برای کمک به افرادی که در سرپناه‌هایی زندگی می‌کنند که در ابتدا برای اسکان مردم طراحی نشده بودند، کمک می‌کند.

آنها علاوه بر نیازهای ضروری مانند غذا و دارو، به شدت به اخبار خانواده خود نیاز دارند. چراغ های خورشیدی ارائه شده توسط سازمان بین المللی مهاجرت به اوکراینی های آواره کمک می کند تا تلفن های همراه خود را شارژ کنند و آنها را قادر می سازد دوباره صدای عزیزان خود را بشنوند.


ویلا در منطقه خارکف که به شدت آسیب دیده است.

رومن شالاموف / منبع Revival NGO

ویلا در منطقه خارکف که به شدت آسیب دیده است.

کمک رسانی به شهر محاصره شده

در چرنیهیو، پایتخت منطقه ای در شمال دور کشور، 70 درصد شهر به دلیل آسیب به زیرساخت ها در اثر بمباران شدید از اواخر فوریه تا اوایل آوریل بدون برق بود. مقامات محلی می گویند که نزدیک به نیمی از 300000 ساکن شهر را ترک کرده اند و صدها غیرنظامی کشته شده اند. تا کنون، بمباران بی رویه جان مردم منطقه را به خطر می اندازد.

“زندگی در تاریکی بسیار ترسناک بود، اما بدترین چیز این است که با اقوام ارتباط برقرار نکنید. اولگا، کارمند سازمان غیردولتی شریک IOM “اوکراینی پریسم”، که چراغ های خورشیدی و سایر کمک ها را به مناطقی که بیشترین آسیب را دیده است، می رساند، توضیح می دهد.

اولگا به یاد می‌آورد: «ما اولین دسته از فانوس‌های خورشیدی IOM را در قایق‌های بادی از رودخانه سرد دسنا همراه با مهم‌ترین محموله برای ساکنان چرنیهیو حمل کردیم، زمانی که شهر هنوز در محاصره بود.


کمک IOM به افرادی که در پناهگاه ها در اوکراین هستند می رسد

منبع احیای سازمان های غیردولتی

کمک IOM به افرادی که در پناهگاه ها در اوکراین هستند می رسد

روند بی سابقه

از زمان شروع جنگ، IOM کمک های بسیار مورد نیاز را به مناطق آسیب دیده اوکراین ارائه کرده است، از جمله تشک، پتو، ظروف آشپزخانه، بهداشت، ظروف و ابزار برای تعمیرات جزئی. این اقلام از طریق زنجیره تامین بشردوستانه ارائه می شود که تضمین می کند کالاهای ضروری مانند غذا، سرپناه، پتو، دارو و غیره می توانند در طول یک فاجعه همچنان تحویل داده شوند.

هنگامی که جنگ در فوریه آغاز شد، سازمان بین‌المللی مهاجرت یک عملیات زنجیره تامین عظیم را راه‌اندازی کرد که در اندازه و گستره آن بی‌سابقه بود تا یک عملیات فرامرزی پیچیده را برای آوردن اقلام نجات‌بخش به مناطق تحت تأثیر درگیری اوکراین ایجاد کند. . این اقلام برای رفع نیازهای فوری مردم طراحی شده اند و با محیطی که جوامع متاثر از جنگ در آن زندگی می کنند سازگار است.

شریک محلی سازمان بین المللی مهاجرت، موسسه خیریه “منبع احیا”، تمام تلاش خود را برای کمک به مردمی که در خارکف باقی مانده اند و همچنین ساکنان شهرها و روستاهای صعب العبور منطقه انجام می دهد. به دلیل بمباران، آنها اغلب برای رساندن کمک‌های بشردوستانه با جلیقه‌های فلک و کلاه ایمنی به سفر می‌روند.

چراغ های خورشیدی به یکی از پرطرفدارترین اقلام تبدیل شده اند. کاترینا، مادر دو فرزند می‌گوید: «لامپ‌ها یک کمک واقعی برای ما هستند – ما می‌توانیم تلفن‌ها را شارژ کنیم و از آنها برای روشنایی استفاده کنیم.

با گذشت زمان، کمک های بشردوستانه به مردم محلی رسید و از آنها در مسیر بهبودی حمایت کرد، اما این آسیب هنوز در ذهن آنها تازه است. کاترینا به یاد می آورد: «دهکده رنج زیادی کشید. “حملات هوایی، تانک ها، بمباران… ما از وحشتناک ترین لحظات جان سالم به در بردیم: اعدام غیرنظامیان، خشونت و مرگ.”


او در منطقه Chernihiv، در کنار ویرانه های خانه ویران شده خود زندگی می کند.

سازمان غیردولتی اوکراین Prism

او در منطقه Chernihiv، در کنار ویرانه های خانه ویران شده خود زندگی می کند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما