نوشیدنی های تغذیه ای از جمله جو دوسر و انواع گلوسرنا ذکر شده است

این شرکت و مقامات فدرال این هفته گفتند که شرکت نوشیدنی های غذایی Lyons Magnus فراخوان داوطلبانه برخی از محصولات محبوب از جمله نوشیدنی جو دوسر، پودر پروتئین Optimum Nutrition و Glucerna را به دلیل آلودگی میکروبی بالقوه گسترش داده است.

این شرکت در بیانیه ای در 28 ژوئیه گفت که هیچ بیماری یا شکایتی در مورد محصولات فراخوان شده گزارش نشده است. در بیانیه روز چهارشنبه این شرکت مبنی بر اعلام فراخوان بیشتر محصولات، اشاره ای نشد که آیا کسی به این بیماری مبتلا شده است یا خیر، و سخنگوی شرکت از اظهار نظر فراتر از انتشار اخبار خودداری کرد.

این شرکت در بیانیه خود گفت که سازمان غذا و دارو فهرستی از 89 محصول را به همراه تعداد دسته و موارد درگیر در فرآیند فراخوان منتشر کرد که پس از “همکاری و مشاوره مداوم” با این آژانس ارائه شد. این شرکت گفت که برخی از محصولات فراخوان شده در سراسر کشور توزیع شده است.

در این بیانیه آمده است که یک “تحلیل ریشه ای” نشان می دهد که این محصولات “مشخصات عقیم سازی تجاری” را برآورده نمی کنند.

مقامات سازمان غذا و داروی ایالات متحده بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر در عصر جمعه پاسخ ندادند.

برندهای یادآوری شده شامل انواع مختلف شیر ارگانیک ولی و قهوه استامپ تاون کلد دم است.

این شرکت گفت محصولات فراخوان شده ممکن است با ارگانیسم های مضر از جمله کرونوباکتر ساکازاکی و کلستریدیوم بوتولینوم آلوده شوند. Cronobacter sakazakii یک باکتری است که می تواند باعث عفونت های تهدید کننده زندگی یا التهاب غشاهای محافظ مغز و ستون فقرات شود. به گفته سازمان بهداشت جهانی، کلستریدیوم بوتولینوم یک باکتری است که سموم خطرناکی تولید می کند که می تواند باعث شکل شدید مسمومیت غذایی شود.

این شرکت در بیانیه‌ای که در وب‌سایت US Food نیز منتشر شده است، گفت: «اگرچه کلستریدیوم بوتولینوم در محصولات وجود ندارد، اما به مصرف‌کنندگان هشدار داده می‌شود که از مصرف هر یک از محصولات فراخوان‌شده حتی اگر ظاهر یا بوی فاسد ندارند، مصرف نکنند.» و تجویز دارو در این بیانیه آمده است: «همچنین به مصرف‌کنندگان توصیه می‌شود محصولاتی را که تاریخ «بهترین» آنها گذشته است، مصرف نکنند.

بر اساس این بیانیه، علائم Cronobacter sakazakii که نادر است، می تواند شامل تب، استفراغ و عفونت دستگاه ادراری باشد. در این بیانیه آمده است که کلستریدیوم بوتولینوم می تواند بین شش ساعت تا دو هفته پس از خوردن غذای آلوده باعث بیماری شود و ممکن است کشنده باشد. علائم می تواند شامل اختلال بینایی، افتادگی پلک، گفتار نامفهوم، مشکل در بلع و ضعف عضلانی باشد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما