نکاتی برای افزایش عمر باتری در ویندوز 11 – زومیت

[ad_1]

اگر لپ تاپ خود را به ویندوز 11 ارتقا داده اید یا لپ تاپ جدیدی خریداری کرده اید که ویندوز 11 به طور پیش فرض نصب شده است، مایکروسافت قول داده است که باتری های ویندوز 11 را بیشتر شارژ کند. با این حال، طبیعی است که نسخه های جدیدتر هر سیستم عامل در ابتدا ممکن است دارای نقص یا مشکل باشد. بنابراین، رفع اشکال می تواند منابع سیستم را افزایش دهد و در نتیجه مصرف باتری را افزایش دهد.

ویندوز 11 نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، برخی راه حل ها وجود دارد که می تواند در کاهش مصرف باتری لپ تاپ موثر باشد. برخی از این راه حل ها روش های جدیدتری هستند که در ویندوز 11 ذکر شده است، در حالی که برخی دیگر از همان روش های سنتی استفاده شده در ویندوز 10 و ویندوزهای قدیمی تر پیروی می کنند. در این مقاله ترفندهای افزایش عمر باتری در ویندوز 11 را توضیح می دهیم.

1. لپ تاپ خود را به روز نگه دارید

اهمیت به روز نگه داشتن سیستم عامل غیرقابل انکار است. به خصوص هنگامی که سیستم عامل جدید ویندوز 11 را در نظر می گیریم. به‌روزرسانی‌ها نقض‌های امنیتی را برطرف می‌کنند، کارایی و اثربخشی سیستم عامل را افزایش می‌دهند، ویژگی‌های جدیدی را به سیستم عامل اضافه می‌کنند، مصرف انرژی را کاهش می‌دهند و به عملکرد سیستم کمک می‌کنند.

در قسمت تنظیمات ویندوز 11، روی Windows Update کلیک کنید تا در صورت وجود، به‌روزرسانی نصب شود. به‌طور پیش‌فرض، ویندوز باید به‌روزرسانی‌های مهم را به‌طور خودکار نصب کند. اما می‌توانید روی گزینه‌های پیشرفته کلیک کنید، عملکرد آن را برای دریافت و نصب خودکار به‌روزرسانی‌ها مدیریت کنید و زمان خاصی را برای نصب به‌روزرسانی‌ها تعیین کنید.

2. از ویژگی صرفه جویی در باتری استفاده کنید

ویندوز 11 حالت ذخیره انرژی پیشرفته تری دارد و می توانید آن را در System> Power and Battery Internal Settings پیدا کنید. در این قسمت می توانید وضعیت و آمار باتری لپ تاپ را مشاهده کنید و ببینید در ساعات مختلف چقدر برق مصرف می شود و کدام برنامه بیشترین انرژی را مصرف کرده است.

تنظیمات مصرف انرژی در ویندوز 11

در این قسمت می توانید پس از رسیدن به 20 یا 10 درصد ظرفیت باتری، حالت ذخیره انرژی را به صورت دستی یا خودکار فعال کنید. برای این کار بر روی Battery Saver کلیک کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. می توانید با کلیک بر روی نماد باتری در نوار وظیفه و انتخاب دکمه ذخیره باتری در پانل تنظیمات سریع، حالت صرفه جویی در انرژی را فعال کنید. ویندوز با فعال کردن این حالت، دوره همگام سازی آیتم های مختلف مانند ایمیل و تقویم را افزایش می دهد و فعالیت برنامه ها و برنامه های پس زمینه استفاده نشده را کاهش می دهد.

3. مصرف برق صفحه نمایش را کاهش دهید

نمایشگرهای لپ تاپ بیشترین عمر باتری را مصرف می کنند. روش های مختلفی برای کاهش مصرف برق صفحه نمایش وجود دارد که یکی از آنها کاهش روشنایی صفحه نمایش است. برای این کار در قسمت تنظیمات ویندوز 11 به مسیر System> Display بروید و قسمت Brightness را از قسمت Brightness پایین بیاورید. البته فعال سازی حالت صرفه جویی در مصرف انرژی در قسمت قبل نیز به صورت خودکار باعث کاهش روشنایی صفحه می شود.

راه دیگر برای کاهش مصرف برق صفحه نمایش خاموش کردن خودکار صفحه نمایش در زمانی است که از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید. به طور پیش فرض، این تنظیمات در ویندوز فعال هستند و صفحه نمایش معمولاً پس از چند دقیقه توقف سیستم خاموش می شود. اما ممکن است لازم باشد بلافاصله پس از توقف کار با سیستم، مانیتور را خاموش کنید.

برای تنظیم زمان خاموش بودن صفحه به مسیر System> Power & Battery رفته و از قسمت Screen and Sleep این زمان را به دو روش برای اتصال لپ تاپ به برق یا هنگام استفاده از باتری تغییر دهید.

4. محیط ویندوز 11 را تاریک کنید

کارشناسان در مورد تأثیر تاریک شدن محیط سیستم عامل یا استفاده از حالت تاریک و استفاده از کاغذ دیواری تیره متفاوت هستند. با این حال، مایکروسافت از یک تم تیره به عنوان یکی از ترفندهای صرفه جویی در انرژی استفاده کرده است. به همین دلیل در این مقاله آن را راهی برای کاهش مصرف انرژی بیان کرده ایم. همچنین ایده اصلی این عملیات کاهش مصرف انرژی صفحه نمایش با استفاده از رنگ های تیره و مشکی به جای استفاده از رنگ های روشن و سفید است.

تم ویندوز 11 و تنظیمات سفارشی

از قسمت Personalization در Settings می توانید تنظیمات ظاهری قسمت های مختلف ویندوز را تغییر دهید:

  • کاغذ دیواری: برای انتخاب یک تصویر زمینه تیره، روی پس زمینه کلیک کنید و تصویر زمینه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
  • تم رنگی: برای تغییر پس‌زمینه پنجره‌ها و نوار وظیفه و تاریک شدن منوی استارت، روی رنگ‌ها کلیک کرده و از قسمت Select your mode گزینه Dark را انتخاب کنید.
  • موضوعات رایج: برای تغییر کل تم ویندوز به تیره، از جمله تصاویر پس زمینه، رنگ ها و حتی صداهای سیستم، روی تم کلیک کنید و تم هایی با ظاهر و رنگ تیره تر را انتخاب کنید. همچنین، تم های پیش فرض ویندوز در بالای بخش شخصی سازی موجود است.

5. کنترل مصرف برق ویندوز 11

یکی از ویژگی های ویندوز کاهش قدرت پردازش برای کاهش مصرف باتری و محدود کردن پردازش و عملکرد کلی لپ تاپ است. برای این کار می توانید با رفتن به System> Power & Battery و انتخاب گزینه Power Mode حالت مصرف انرژی را به Best Power Efficiency تغییر دهید. همچنین تعادل بین مصرف باتری و عملکرد لپ تاپ توسط گزینه های دیگر این قسمت قابل تنظیم است.

تا اینجا در مورد ترفندهایی برای کاهش مصرف انرژی نمایشگر صحبت کردیم. با استفاده از این راه حل می توانید به طور خودکار لپ تاپ خود را در زمانی که کار نمی کند یا از آن استفاده نمی کنید به حالت Sleep قرار دهید. برای انجام این کار، به بخش System> Power & Battery & Screen & Sleep رفته و با استفاده از اتصال برق یا باتری، زمان لازم برای رفتن سیستم از حالت خواب به حالت بیکار را کاهش دهید.

6. درمان های دیگر

در مورد به روز نگه داشتن ویندوز برای رفع اشکالات و رفع مشکلات عملکرد ویندوز 11 صحبت کنید. همین امر در مورد سایر برنامه های نصب شده روی ویندوز نیز صادق است. به روز رسانی و استفاده از نرم افزارهای به روز بسیار مهم است. این به این دلیل است که توسعه دهندگان در تلاش هستند تا با انتشار نسخه های جدید، مشکلات را برطرف کرده و برنامه را پایدارتر کنند. در عین حال ویژگی ها و قابلیت های جدیدی به اپلیکیشن ها و ابزارهای آن ها اضافه می شود و به مرور زمان پیشرفته تر می شوند.

مقالات مرتبط:

همچنین راه اندازی مجدد لپ تاپ به افزایش عمر باتری کمک می کند. توصیه می کنیم این کار را برای مدت طولانی تری با استفاده از سیستم انجام دهید. زیرا تمامی فرآیندها و برنامه های بلااستفاده را در دراز مدت اما با استفاده از منابع سیستم خاموش می کند. علاوه بر این، هنگامی که از Wi-Fi یا بلوتوث استفاده نمی کنید، می توانید حالت پرواز را از System> Network و Internet فعال کنید.

[ad_2]

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما