نکاتی برای گرفتن عکس سلفی با دوربین تلفن همراه – دیجیاتو

[ad_1]

اگر تعداد زیادی از ویدئوهای خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک می گذارید ، قطعاً به دنبال راه هایی برای ارتقاء کیفیت آنها هستید. در این مقاله می خواهیم ترفندهای سلفی گرفتن با دوربین دوربین موبایل یا سایر دستگاه ها را به شما آموزش دهیم.

با توجه به افزایش محبوبیت شبکه های اجتماعی ، اکثر کاربران در سراسر جهان به عکاسی یا عکاسی سلفی روی آورده اند. در گذشته ، در این مقاله ، نکاتی را به شما ارائه کردیم که می توانید از آنها برای گرفتن عکس های سلفی خوب استفاده کنید. حالا این بار می خواهیم به سراغ فیلم های سلفی برویم و ترفندهای سلفی گرفتن با دوربین را به شما معرفی کنیم. تا پایان با دیجیاتو همراه باشید.

فیلم سلفی چیست؟

عکس سلفی و سلفی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و در هر دو عکس یا فیلم خود را می گیرید. در واقع ، شما خود شخص هستید و نتایج را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک می گذارید. این فیلم ها معمولاً با تلفن هوشمند گرفته می شوند و مدت کوتاهی دارند. بنابراین شاید ویدیویی که گرفته اید فقط چند ثانیه طول بکشد.

چرا کاربران به دنبال فیلم های سلفی می روند؟

به دلیل افزایش چشمگیر محبوبیت شبکه های اجتماعی ، کاربران از آنها به شیوه های مختلف استفاده کردند و مطالب مورد نظر خود را با دیگران به اشتراک گذاشتند. اگرچه ما تصاویر ثابت را در بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام پیدا می کنیم ، اما در سال های اخیر ، ویدئوها نقش مهمی در این پلتفرم ایفا کرده اند.

شما می توانید با ویدئوها بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید و البته فیلم های کوتاه می توانند قانع کننده تر باشند. بنابراین فیلم هایی که خودتان می گیرید می تواند با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند.

ترفندهای عکسبرداری سلفی

آیا می خواهید یک فیلم سلفی با کیفیت بگیرید؟ در ادامه ترفندها را به شما آموزش می دهیم.

1. محتوای مورد نظر خود را مشخص کنید

شما می توانید بدون هیچ گونه برنامه ریزی قبلی شروع به گرفتن عکس های سلفی کنید و البته نتیجه آن جذاب خواهد بود. با این حال ، اگر می خواهید ویدیوهای جدی بسازید یا اطلاعات خود را از طریق آنها با دیگران به اشتراک بگذارید ، قبل از شروع فیلمبرداری ، نکات خود را بنویسید و آنها را مرور کنید. در واقع ، شما باید برای چنین ویدئویی برنامه ریزی کنید.

به دستگاه خود را انتخاب کنید

بیشتر سلفی ها از طریق تلفن های هوشمند گرفته می شوند ، اما می توان از دوربین ، تبلت و حتی وب کم استفاده کرد.

اگر می خواهید از تلفن یا رایانه لوحی خود برای ضبط چنین فیلم هایی استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم از نگهدارنده سوکت پاپ استفاده کنید که دستگاه نباید سقوط کند. البته ، می توانید به سراغ یک سه پایه یا سه پایه بروید ، یا حتی اگر نمی خواهید در ویدیو خیلی متحرک باشید ، از وب کم سیستم خود استفاده کنید.

3. به نور توجه کنید

نور همیشه مهمترین عامل در عکاسی و عکاسی است. اگر سلفی زیادی می گیرید ، احتمالاً بهترین ساعت ها را برای این کار می دانید و می دانید چگونه از نور به عنوان یک فیلتر طبیعی استفاده کنید. در مورد عکس های سلفی نیز همینطور است ، بنابراین بهترین نور را پیدا کنید.

البته اگر به نور طبیعی دسترسی ندارید ، می توانید برای گرفتن فیلم های سلفی با کیفیت به نور مصنوعی و منابع نوری مختلف مراجعه کنید. اگر به نور طبیعی دسترسی ندارید ، Ringlight یک گزینه عالی است.

4. زاویه را در نظر بگیرید

این ترفند برای هر دستگاهی که استفاده می کنید کار می کند: باید به زاویه ای که در آن عکاسی می کنید توجه کنید. زوایا می توانند تأثیر بسزایی در تحویل محتوا به کاربر داشته باشند. البته ، ما با زاویه یکسان برخورد نمی کنیم و شما باید زوایای مختلف را امتحان کنید. به عنوان مثال ، زاویه بالاتر برای محتوای طنز مناسب تر است.

اگر نمی دانید کدام زاویه برای موادی که ایجاد می کنید مناسب است ، دوربین را از صورت خود دور کرده و موازی نگه دارید. برای این کار بهتر است از مونوپاد استفاده کنید.

5. چیدمان مناسب را انتخاب کنید

بسته به بستری که می خواهید ویدیوی خود را در آن به اشتراک بگذارید ، بهترین طرح را انتخاب کنید. در حالی که حالت عمودی برای استوری های اینستاگرام مناسب است ، بهتر است به دنبال طراحی منظره برای YouTube باشید.

علاوه بر این ، هنگام چرخاندن دستگاه باید به بهترین زاویه توجه کنید تا زمان کمتری را صرف ویرایش آن کنید.

6. به پس زمینه مراجعه کنید

پس زمینه ویدئو مستقیماً با محتوای مورد نظر شما مرتبط است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید محتوایی طنزآمیز ایجاد کنید ، مخاطب توجه چندانی به زیبایی پس زمینه ندارد. از طرف دیگر ، اگر می خواهید لباس را به رخ بکشید ، پس زمینه بسیار مهم است.

7. سعی کنید فیلم کوتاه باشد

محتوای کوچک نباید بیش از چند دقیقه باشد. اگرچه ویدئوهای طولانی هنوز یک فیلم سلفی هستند ، اما بیشتر باید در دسته vlog قرار بگیرند که قوانین خاص خود را دارد.

بنابراین سعی کنید در چند ثانیه اول با مخاطب ارتباط برقرار کنید تا مجبور نباشید ویدیو را طولانی کنید. همچنین توجه داشته باشید که به جای صفحه به خود دوربین نگاه کنید تا احساس بهتری را به مخاطب القا کنید.

8. کیفیت صدا را فراموش نکنید

یکی دیگر از ترفندهای فیلمبرداری سلفی مربوط به کیفیت صدا است. اگر می خواهید در یک ویدئو صحبت کنید ، باید کلمات را به درستی و واضح بیان کنید ، زیرا افراد بسیار کمی حاضرند دوباره ویدیو را تماشا کنند تا منظور شما را بفهمند. علاوه بر این ، هنگام نگه داشتن گوشی ، مراقب باشید که میکروفون کجاست تا مسدود نشود.

علاوه بر این ، به نویز پس زمینه نیز توجه کنید تا نویز یا نویز زیادی نشنوید. البته مانند پس زمینه بصری ، نویز پس زمینه بسته به محتوای شما می تواند متفاوت باشد و باید به این نکته توجه کنید.

9. از فیلترها استفاده کنید

بیشتر محتواها نیاز به کمی ویرایش دارند ، اما می توانید این مرحله را برای فیلم های سلفی رد کنید زیرا اکثر مخاطبین به دنبال بالاترین کیفیت ممکن نیستند. البته این بدان معنا نیست که نباید به زیبایی ویدئو توجه کنید.

اگر علاقه ای به ویرایش ویدئو پس از ضبط ندارید ، می توانید به سراغ فیلتر زمان واقعی بروید. برنامه هایی مانند Instagram و TickTack هنگام فیلمبرداری مجموعه ای از این فیلترها را در اختیار شما قرار می دهند ، اما می توانید از برنامه های شخص ثالث مانند BeautyPlus نیز استفاده کنید.

10. چندین بار شلیک کنید

به احتمال زیاد ، اولین ویدیو بهترین نخواهد بود ، بنابراین به خودتان فشار نیاورید. چندین بار فیلم بگیرید و هر بار زاویه بین کلمات را تغییر دهید تا به بهترین نتیجه برسید.

اگر می خواهید یک فیلم طولانی ضبط کنید ، آن را به بخش های کوتاه تقسیم کنید. به عنوان مثال ، فیلم های 10 ثانیه ای بگیرید و آنها را کنار هم قرار دهید. با این کار احتمال فراموش کردن فیلمنامه کاهش می یابد و اگر قسمتی را فراموش کردید می توانید دوباره یک فیلم کوتاه بگیرید.

با ترفندهای عکاسی فوق ، می توانید فیلم های سلفی با کیفیت بالا بگیرید و آنها را با مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما