نکونام: دروازه بان نداشتیم، اتفاق خاصی نیفتاد – تمرین سوم

کد خبر: 1838180
23 اوت 1401 در 00:01
8.2K ​​بازدید |

2
نقطه نظر

پیچ عرب حکومت ضعیف.

بخش عمده ای از نشست خبری جواد نکونام پس از صنعت نفت به انتقاد از این حکم اختصاص داشت.

به گزارش “ورزش سی”، تیم الحدید در هفته اول لیگ برتر انگلیس 02-1401 در تساوی منفی مقابل صنعت نفت آبادان قرار گرفت. جواد نکونام در نشست خبری پس از این دیدار گفت: به دلیل گرمای هوا و اینکه تیم حریف عقب نشینی کرده بود و در حال انجام بازی نزدیک بود تمرین کردیم. می دانستیم نفت به نقطه ای نزدیک می شود. من همیشه فوتبال را در صنعت نفت دیده ام و به نظرم این یک طرفه ترین بازی آنها بود. تیم ما کاملا در جریان بازی بود. اگر گلر را نداشتیم، اتفاق خاصی نمی افتاد. آنها فقط در همان دقایق ابتدایی نیمه اول و با توپ های مستقیم به دروازه ما نزدیک شدند.

وی با اشاره به سبک بازی حریف افزود: نفت کاری جز اتلاف وقت نکرد و بازی را خواباند. سعی می کردیم سرعت بازی را بالا ببریم. من از همان ابتدا به داور گفتم که این یک حقه است که هر پنج دقیقه یک نفر روی زمین بخوابد تا ریتم بازی ما پایین بیاید. وقتی یک تیم در دقایق 25 و 35 کارت زرد می گیرد، مشخصا برنامه دارد. شما به داور می گویید بعد از 80 به دروازه بان کارت می دهید.

مدیر فنی فولاد در این قسمت از سخنان خود به شدت از این حکم انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه به پدر آقای عرب براقی که از دوستان و فرزندان ما هستند تقدیم می کنیم اما ایشان قاضی ضعیفی هستند. این حکم دو سال پیش برای نساجی ضرر کرد. در بازی سه سال پیش با همین نفت پنالتی نگرفتیم و باختیم. این نظر شخصی من است و اگر یکی بگوید من فوتبالیست یا مربی ضعیفی هستم اشکالی ندارد. این داور برای تیمی که مسابقه را می خوابد عالی است. لطفا این کارها را با تیم ما انجام ندهید. کمی فوتبال بازی کردیم و برایمان سخت بود.

نکونام در ادامه انتقادات خود از حکم داوری گفت: این گونه داوری برای ما کمی سخت است چرا که بازی کنترل شده و اشتباهاتی صورت می گیرد که کسی به کسی ضربه نمی زند. در نیمه اول اشتباهی رخ داد و امیدوارم پنالتی نباشد. در کل داوری ضعیفی است و به شخصه فکر می کنم از بهترین داوران کشور استفاده می کنند که حتی نمی دانند. ناشناخته ماندن داور جوان چه اشکالی دارد؟ الان متوجه شدم که چرا آقای اصفهانیان نام خود را از لیست داوران حذف کردند.

سرمربی تیم فولاد حکم العربی براقی را به حکم داوران دربی تشبیه کرد و گفت: برای تیمی که می خواهد وقت تلف کند این حکم عالی است چون سوت می زند و اعصاب همه را به هم می زند. دروازه بان حریف چندین بار روی زمین افتاد. او حداقل 7 دقیقه از زمان بازی را تلف کرد. گاهی اوقات سه نفر را همزمان روی زمین می بینید. من به سیستم روغن احترام می گذارم و ایرادی ندارد. تیم ما باید آنقدر خوب باشد که بتواند این شرایط را تحمل کند. اما با این قضاوت، بازی شبیه دربی است. دیدم در بازی استقلال و پرسپولیس با صدای بلند سوت می زنند تا هر 100 هزار تماشاگر خوشحال بروند، هیچ کس خونریزی نکند، هیچ کس ناراحت نشود و همه چیز تحت کنترل باشد.

سرمربی فولاد نسبت به آینده تیمش ابراز امیدواری کرد و تایید کرد: امتیازها و شرایطی را دیدم که واقعا برای این تیم آرزو دارم. ما تیم بسیار خوبی داریم. ما مشکلی با تساوی در بازی اول نداریم. مشکل اصلی ما این بود که باشگاه نتوانست پاتوسی و کولیبالی را به تهران بیاورد و آنها امروز آماده نبودند. فریا غفوری و اشکان زاگا امروز آماده نبودند. اگر آنها آماده باشند، ما تیم بزرگی هستیم. متاسفانه فرشید اسماعیلی مصدوم شد و باشگاه نتوانست آرک رضاوند را حفظ کند. تیم من شرایط رسیدن به دستاوردهای بزرگ را در این فصل دارد. من در این سه سال چنین حرفی نزدم اما در آینده خواهید دید که چه تیم باکیفیتی می شویم.

آخرین سوال نکونام این بود که احساس نمی کنید خط حمله فولاد نیاز به تقویت دارد. وی در پاسخ به این سوال گفت: با خط حمله مشکلی نداریم. اکنون برای آماده سازی تیم مشکل داریم. تغییرات تیم را دوست ندارم. او از روز اول قهرمان شده است، من دیده ام که چقدر خوب بازی می کند و مسلط است. اما آیا واقعا پاتوسی بازیکن بود؟ این به خاطر نقصی بود که در تیم انجام دادند. اگر به کمک نیاز داشته باشیم، آن را در نیم فصل انجام خواهیم داد. حالا به این فکر می کنیم که جای رضاوند را بگیریم. چون علاوه بر اینکه بازیکنان خوبمان را حفظ کردیم، یک بازیکن را هم از دست دادیم. باید بازیکنی در آن پست بگیریم تا تیم هر چه زودتر به شرایط خوبی برسد و به اهدافمان برسیم.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما