“نیاز غیرقابل انکار پاسخگویی” در اوکراین با افزایش سوء استفاده ها

این شورا در ماه مارس توسط شورای حقوق بشر راه اندازی شد و یافته های اولیه خود را در پایان ماه گذشته در ژنو ارائه کرد.

این کمیته در مجمع عمومی گفت: با توجه به شدت تخلفات شناسایی شده، نیاز غیرقابل انکاری به پاسخگویی وجود دارد.

تخریب و از دست دادن

تأثیر این تخلفات بر جمعیت غیرنظامی اوکراین بسیار زیاد است. هزاران نفر از دست دادند. اریک ماس، رئیس کمیته گفت: «تخریب زیرساخت ها ویرانگر است.

کمیسیون حملاتی را که در آن از سلاح های انفجاری به طور بی رویه در مناطق پرجمعیت مورد حمله نیروهای مسلح روسیه استفاده شده بود، مستند کرد و دریافت که نیروهای روسی به غیرنظامیانی که قصد فرار داشتند حمله کردند.

همچنین نمونه هایی از طرفین وجود دارد که با قرار دادن اهداف و نیروهای نظامی در داخل یا نزدیک مناطق پرجمعیت یا در نزدیکی مناطق پرجمعیت، در محافظت از غیرنظامیان یا اشیاء غیرنظامی در برابر اثرات حملات شکست خورده اند.

نیروهای مسلح روسیه مسئول اکثریت قریب به اتفاق تخلفات شناسایی شده از جمله جنایات جنگی هستند. نیروهای اوکراینی همچنین در برخی موارد، از جمله دو حادثه که به عنوان جنایات جنگی توصیف شده اند، قوانین بین المللی بشردوستانه را نقض کرده اند.

حقیقت “همانطور که متوجه شدیم”

آقای ماس روز سه شنبه در مصاحبه با UN News گفت که این مرحله اول کار کمیسیون عمدتاً به جمع آوری شواهد اولیه، به ویژه شهادت شهود مربوط می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره واکنش وی به این واقعیت که بسیاری از روس ها نمی پذیرند که نیروهای آنها در طول جنگ مرتکب نقض حقوق بشر شده اند، به سادگی گفت: “آنچه در این گزارش وجود دارد حقیقتی است که ما مشاهده کرده ایم.”

این کمیسیون الگوهای اعدام های موقت، حبس غیرقانونی، شکنجه، بدرفتاری، تجاوز جنسی و سایر اشکال خشونت جنسی را که در مناطق تحت اشغال نیروهای مسلح روسیه در چهار منطقه متمرکز شده است، مستند کرد.

ناپدری که پسرش در بوچا کشته شد به کمیسیون گفت: “من می خواستم مسئولین را پیدا کنم و آنها را بکشم. اما اکنون می خواهم مقصر تحت تعقیب قرار گیرد و می خواهم حقیقت آشکار شود.”

اولین کشتی تجاری برای حمل غلات تحت ابتکار غلات دریای سیاه.

اولین کشتی تجاری برای حمل غلات تحت ابتکار غلات دریای سیاه.

صادرات مواد غذایی کاهش می یابد، اما ابتکار غلات رونق بزرگی را فراهم می کند

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز سه شنبه 180.4 میلیون دلار برای افزایش ظرفیت اوکراین برای ذخیره سازی مواد غذایی، آزمایش و صدور گواهینامه مورد نیاز برای صادرات مواد غذایی فرامرزی درخواست کرد.

فائو تاکنون 79.7 میلیون دلار را بسیج کرده است و شکافی 100.7 میلیون دلاری ایجاد کرده است که برای حمایت از خانواده ها در مناطق روستایی در فصل زمستان ضروری است.

به گفته دولت، اوکراین در سال بازاریابی 2022-23 12.9 میلیون تن غلات، حبوبات و آرد صادر کرده است که این رقم در سال گذشته 20 میلیون تن بوده است.

بیش از 7.8 میلیون تن از این غلات و مواد غذایی از طریق ابتکار غلات دریای سیاه، که توسط سازمان ملل متحد و شرکای آن راه اندازی شد، صادر شد تا امکان دسترسی مواد غذایی و کود به بازارهای خارجی، به ویژه زمانی که نیاز در کشورهای در حال توسعه بیشتر باشد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما