نیمی از آسیب پذیرترین کودکان سودان ممکن است بدون کمک بمیرند

همانطور که امروز صحبت می کنیم، 650000 کودک از سوء تغذیه حاد شدید رنج می برند. ماندیپ اوبراین، نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در سودان، با تاکید بر آنچه که امدادگران کهنه کار به عنوان یک بحران بی سابقه توصیف کردند، گفت: «اگر آنها درمان نشوند، نیمی از آنها می میرند.

ریشه‌های تشدید مشکلات اخیر در سودان به کودتای نظامی اکتبر 2021 برمی‌گردد که بودجه بین‌المللی برای عملیات‌های امدادی را مسدود کرد و تیم‌های امدادی سازمان ملل را مجبور کرد در برخی موارد جیره غذایی را به نصف کاهش دهند.

ادی رو، مدیر برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در سودان، گفت که “آشفتگی” سیاسی مداوم همچنین ساختارهای حمایتی دولت را برای خانواده های در حال مبارزه تضعیف کرده است، خانواده هایی که مجبور به مقابله با افزایش شدید قیمت مواد غذایی و خشونت های بین جمعی شده اند.

افزایش گرسنگی

در حال حاضر، برنامه جهانی غذا پیش بینی کرده است که از شروع فصل گرسنگی روزانه حدود 15 میلیون نفر گرسنه خواهند بود و ما اکنون در حال ارزیابی هستیم زیرا شاخص‌های ما پیش‌بینی کرده‌اند که این رقم تا پایان این ماه به 18 میلیون افزایش می‌یابد،” او گفت.

“ما هنوز هم با افزایش بروز درگیری ها و خشونت های بین قبیله ای دست و پنجه نرم می کند، این در واقع گسترش یافته است اکنون نه تنها در دارفور، بلکه در سایر نقاط کشور… جنگ اوکراین نیز تأثیر قابل توجهی داشت. همه اینها در شرایط یک کشور بی ثبات سیاسی که منجر به یک بحران انسانی بی سابقه در سال جاری شده است.

همبستگی با سودان

مندیپ اوبراین، عضو یونیسف، در درخواست از جامعه بین‌المللی برای «همبستگی با کودکان سودان» خاطرنشان کرد که این بحران بسیار بیشتر از کمبود مواد غذایی است، زیرا خدمات اولیه بهداشتی، آب سالم، بهداشت و آموزش به طور عمده وجود ندارد.

“متاسفانه، ایمن سازی معمول در سودان رو به کاهش است. بین سال های 2019 و 2021، تعداد کودکانی که حتی یک دوز واکسن نجات دهنده دریافت نکردند دو برابر شد.او به خبرنگاران در ژنو گفت.

هزینه های سرسام آور زندگی

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در سودان، اکسل بیسکوپ، با تکرار این نگرانی ها هشدار داد که آوارگان و آوارگان داخلی در سودان شاهد افزایش شدید هزینه های زندگی بوده اند.

او گفت که این مربوط به “تأثیر آبشاری جنگ در اوکراین، اثرات مستمر همه‌گیری کووید-19، و آب و هوای شدید ناشی از بحران آب و هوا است.”

“سودان امروز میزبان حدود 1.1 میلیون پناهنده استاین مقام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل توضیح داد و خاطرنشان کرد که درگیری‌های فرقه‌ای جدید در سال جاری و سوزاندن و غارت روستاها، بازارها، خانه‌ها و احشام در ایالت‌های دارفور، کردوفان و نیل آبی باعث آواره شدن بیش از 177000 نفر شده است.

“ما همچنین داریم حدود 3.7 میلیون آواره داخلی. همانطور که همکاران من در اینجا تصریح کرده اند، بحران انسانی، که در واقع منجر به بحران غذایی می شود، جوامع به حاشیه رانده شده از جمله پناهندگان و آوارگان داخلی را تحت تاثیر قرار می دهد.

کمبود بودجه

سطح بودجه بشردوستانه برای هر سه آژانس بسیار پایین تر از جایی است که برای ارائه حمایت پیشگیرانه موثر باید باشد. ترس این است که اگر به زودی تعهدی داده نشود، هزینه پاسخگویی به شرایط اضطراری بسیار بزرگتر بسیار بیشتر خواهد بود.

روشن شدن میزان شکاف بودجه، تا 13 سپتامبر UNHCR دریافت کرده بود تنها یک سوم از 348.9 میلیون دلار امسال برای ارائه یک پاسخ موثر و ارائه کمک های نجات دهنده و محافظت در میان نیازهای رو به رشد ضروری است.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما