هائیتی: سازمان ملل از تلاش های دولت برای جلوگیری از شیوع وبا حمایت می کند

این مورد با استفاده از مکانیسم نظارت بر وبا که توسط مقامات هائیتی با حمایت سازمان ملل ایجاد شده است، شناسایی شد.

او در روز یکشنبه، 2 اکتبر در آزمایشگاه ملی بهداشت عمومی در پورتو پرنس مثبت شد. موارد مشکوک دیگری نیز در دست بررسی هستند.

پاسخ اضطرار ی

سازمان ملل متحد به طور فعال وضعیت را زیر نظر دارد و با مقامات ملی برای آماده سازی واکنش اضطراری به این شیوع احتمالی کار می کند، نه تنها بر محدود کردن شیوع بیماری تمرکز می کند، بلکه به خانواده ها می گوید که چگونه اقدامات نجات دهنده فوری در جوامع خود انجام دهند. .

حمایت های اضافی شامل نظارت گسترده، افزایش تامین آب و فاضلاب، افتتاح مراکز درمان وبا و بهبود مدیریت موارد خواهد بود.

تیم های تخصصی واکنش اضطراری آماده استقرار برای حمایت از جوامع آسیب دیده هستند.

گسترش را متوقف کنید

UNCT گفت، با این حال، در محیط کنونی ناامنی و بی قانونی در اطراف پایتخت، ضروری است که این تیم ها دسترسی ایمن به مناطقی را که موارد مورد تایید یا مشکوک هستند، تضمین کنند تا به کاهش خطر یک شیوع بزرگ یا یک شیوع مخرب کمک کنند. . این در بیانیه ای که عصر یکشنبه از طریق دفتر هماهنگ کننده مقیم منتشر شد، گفت.

دستاوردهای بدست آمده را حفظ کنید

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در بیانیه خود که از طریق سخنگوی خود منتشر کرد، گفت که باید “دسترسی فوری و نامحدود در زمین برای تسهیل تحویل سوخت برای اهداف بشردوستانه وجود داشته باشد. تحویل سوخت در بندر از اواسط روز گذشته مسدود شده است. سپتامبر که نه تنها زندگی روزمره مردم هائیتی را مختل کرد، بلکه توانایی و ظرفیت سازمان ملل و جامعه بین‌المللی را برای واکنش به بحران عمیق‌تر نیز مختل کرد.

او از همه درخواست کرد که با هم همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که “دستاوردهای 12 سال گذشته در مبارزه با وبا از بین نرود.”

شیوع بیماری از طریق آب در سال 2010 آغاز شد و به طور گسترده اعتقاد بر این است که توسط نیروهای حافظ صلح سازمان ملل وارد شده است. آقای گوترش در مراسم دهمین سالگرد تاسیس خود دو سال پیش گفت که سازمان ملل عمیقا از “از دست دادن جان و رنج” ابراز تاسف می کند.

مطمئن باش

در پایان این بیانیه آمده است: «سازمان ملل متحد از همه مردم هائیتی می‌خواهد که هوشیاری خود را به کار گیرند و اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از گسترش موارد در جامعه انجام دهند.

سازمان ملل متحد توصیه می کند که همه مردم هائیتی اقداماتی را برای جلوگیری از بیماری ها انجام دهند، از جمله آب جوش برای آشامیدن و پخت و پز، شستن مرتب دست ها با صابون و آب سالم/تصفیه شده (آب پز یا کلردار) و محافظت از غذا در برابر آفات (جوندگان و حشرات).

در بیانیه تیم کشور آمده است: هرکسی که علائم اسهال آبکی حاد و استفراغ را نشان می‌دهد باید فوراً به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشد و سعی کند با استفاده از نمک‌های آبرسانی خوراکی که می‌تواند در خانه با ترکیب یک لیتر آب تمیز، شش قاشق غذاخوری مقدار کمی شکر و شکر، هیدراته بماند، هیدراته بماند. نصف قاشق چایخوری نمک

به نوزادان باید حداقل نیم لیتر ORS در روز داده شود در حالی که کودکان باید یک لیتر مصرف کنند. بزرگسالان باید سه لیتر در روز مصرف کنند.

در این بیانیه نتیجه گیری شده است که سازمان ملل متعهد است که در کنار مردم و مقامات هائیتی در تلاش های آنها برای مهار شیوع این بیماری بایستد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما