هزاران نفر در پی طوفان ژاپن تخلیه شدند

صادر شده در:

طوفان قدرتمندی که به جنوب ژاپن نزدیک می شود با بادهای شدید و باران سیل آسا روز یکشنبه این منطقه را درنوردید که باعث قطع برق، فلج شدن حمل و نقل زمینی و هوایی و تخلیه هزاران نفر شد.

آژانس هواشناسی ژاپن گفت طوفان Nanmadol در نزدیکی جزیره جنوبی یاکوشیما بوده و حداکثر بادهای سطحی با سرعت 162 کیلومتر (101 مایل) در ساعت را در خود جای داده است، زیرا به آرامی به سمت شمال جزیره اصلی جنوبی کیوشو حرکت می کند، جایی که می تواند اواخر روز یکشنبه به خشکی برسد. . . .

انتظار می رود نانمادول به سمت شرق حرکت کند و روز سه شنبه به توکیو برسد.

این آژانس با هشدار نسبت به سیل و رانش زمین تا ظهر دوشنبه تا 50 سانتی متر (20 اینچ) باران را پیش بینی کرد. این آژانس همچنین به ساکنان منطقه آسیب‌دیده نسبت به سطوح «بی‌سابقه» باد و امواج بلند هشدار داد و از آن‌ها خواست که زودتر محل را تخلیه کنند.

مردی سوار بر دوچرخه در 18 سپتامبر 2022 در میازاکی، جنوب ژاپن، راه خود را از میان باران می‌گذراند، زیرا طوفان قدرتمندی که روز یکشنبه به جنوب ژاپن نزدیک می‌شود، منطقه را با بادهای شدید و باران سیل آسا برخورد کرد.
مردی سوار بر دوچرخه در 18 سپتامبر 2022 در میازاکی، جنوب ژاپن، راه خود را از میان باران می‌گذراند، زیرا طوفان قدرتمندی که روز یکشنبه به جنوب ژاپن نزدیک می‌شود، منطقه را با بادهای شدید و باران سیل آسا برخورد کرد. © کیودو نیوز، آسوشیتدپرس

مقامات محلی تاکنون از خسارات یا تلفات عمده گزارش نکرده اند.

در استان کاگوشیما که به شدت آسیب دیده بود، بیش از 9000 نفر از ساکنان روز یکشنبه به مراکز تخلیه پناه بردند. در استان میازاکی همسایه، 4700 نفر دیگر تخلیه شدند.

شرکت برق کیوشو اعلام کرد که بیش از 93000 خانه در سراسر جزیره کیوشو روز یکشنبه به دلیل آسیب به خطوط برق و تاسیسات برق قطع شده است.

فیلم پخش شده توسط تلویزیون NHK نشان می دهد که باشگاه پین ​​بال پاچینکو، بخشی از دیوار شیشه ای آن در شهر کانویا در کاگوشیما در اثر باد شکسته شده است. NHK گفت که یک زن سالخورده هنگام سقوط در جای دیگری در استان جراحات جزئی دیده است.

به گفته خطوط هوایی ژاپن و آل نیپون ایرویز، صدها پرواز داخلی به و از منطقه لغو شده‌اند و قرار است تا روز سه‌شنبه با حرکت طوفان به سمت شمال شرق در غرب ژاپن متوقف شوند.

حمل و نقل عمومی، از جمله قطار و اتوبوس، در کاگوشیما و میازاکی در سراسر یکشنبه متوقف شد. اپراتورهای راه آهن گفتند که قطارهای سریع السیر در جزیره کیوشو به حالت تعلیق درآمده است.

(AFP)

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما