هزینه تفریح ​​در ارتفاعات تهران; از اسکی و تله کابین گرفته تا ماشین برفی و کمپینگ

[ad_1]

در رفتن– همزمان با توجه به فصل سرما و سفید شدن ارتفاع تنور، پیست های اسکی گرم شده است. در تهران حدود دو ماه است که پیست اسکی توچال بازگشایی شده و علاقه مندان به این رشته ورزشی می توانند با پرداخت ۲۱۰ هزار تومان از آن استفاده کنند. از اسکی به عنوان یک ورزش گران قیمت یاد می شود، اما تجهیزات اولیه این ورزش را یک ورزشکار تازه کار می تواند با یک و نیم هزار تومان خریداری کند.

به گزارش فرارو، اسکی، تله کابین، تله کابین، ماشین برفی، سورتمه سواری، بانجی جامپینگ، پرش از عقب و باشگاه تیراندازی از دیگر فعالیت های موجود در ارتفاع فعلی است. در حال حاضر بلیط بانجی جامپینگ توچال تهران 145 هزار تومان و رفت و برگشت به ایستگاه هفتم توچال 95 هزار تومان است. همچنین با حدود 20 هزار تومان می توانید بلیت باشگاه های تیراندازی و پرش از عقب را تهیه کنید.

قیمت بلیط و تجهیزات اسکی را پیگیری کنید

اسکی به عنوان گران ترین ورزش شناخته می شود اما یک ورزشکار تازه کار می تواند وسایل اولیه خود را با قیمتی حدود یک و نیم میلیون تومان خریداری کند. اسکی بازها و کلاه ایمنی بیشترین هزینه را برای اسکی بازان دارند.

همین الان جفت چوب اسکی آلپاین در سایت های فروش اینترنتی 23 میلیون تومان درج شده است اما با 500 هزار تومان می توان مدل های دست دوم را خریداری کرد.

کلاه ایمنی یکی دیگر از ابزارهای اساسی در اسکی است و با همان 500 هزار تومان می توان گزینه های مقرون به صرفه و ارزانی را ارائه کرد. این در حالی است که در فروشگاه های لوازم ورزشی اکثر کلاه های اسکی بیش از یک میلیون تومان قیمت دارند.

عینک اسکی، ماسک اسکی و دستکش از دیگر ملزومات اسکی هستند. برخی از عینک های اسکی بیش از پنج میلیون تومان قیمت دارند اما مدل های ارزان تر آن 100 هزار تومان به فروش می رسد. با همون 100000 تومن می تونی ماسک مخصوص اسکی بخری و دستکش حداقل 150000 تومنه.

بدین ترتیب یک اسکی باز تازه کار با کمتر از یک و نیم میلیون تومان به صرفه ترین شکل ممکن می تواند چوب اسکی، کلاه ایمنی، دستکش، ماسک و عینک مخصوص ورزش تهیه کند. علاوه بر این هزینه ها باید قیمت بلیت پیست اسکی را هم اضافه کنیم که در حال حاضر 210 هزار تومان در توچال است.

قیمت تله کابین و تله کابین

تله کابین و تله کابین یکی از جاذبه های فعلی در ارتفاعات است. بلیط تله کابین تهران توچال در سه حالت مختلف به فروش می رسد. بلیط رفت و برگشت از ایستگاه اول تا ایستگاه هفتم گران ترین گزینه است و 95 هزار تومان قیمت دارد.

اگر می خواهید از ایستگاه اول توچال به ایستگاه پنجم بروید باید 65 هزار تومان بپردازید و برای رفتن از ایستگاه اول به ایستگاه دوم این عدد 35 هزار تومان است. تله کابین فقط مختص تهرانی ها نیست و می توان این تفریح ​​را در شهرهایی مانند رامسر، نمکبرد و … تجربه کرد.

بلیت تله کابین رامسر 85 هزار تومان است که این رقم در نمک آبرود به 55 هزار تومان و در لاهیجان 50 هزار تومان رسیده است. همچنین بلیت مسیر 30 دقیقه ای توتال تلویزیون در حال حاضر 30 هزار تومان به فروش می رسد.

هزینه تفریحات دیگر در ارتفاعات

اسنوموبیل، سورتمه سواری، بانجی جامپینگ، باشگاه تیراندازی و پرش از پشت از جمله فعالیت هایی هستند که می توان در ارتفاعات از آنها استفاده کرد. معادل فارسی برفی ماشین برفی است و سواری با ماشین برفی در تهران در حال حاضر 90 هزار تومان قیمت دارد.

بانجی جامپینگ فعالیتی است که در آن فرد خود را از استفاده از طناب فنری و گارد رها می کند و قیمت بلیت در تهران به 145 هزار تومان رسیده است. در باشگاه تیراندازی با قیمت 20 هزار تومان می توانید بلیط تهیه کنید. در این باشگاه تیراندازی با کمان، تپانچه و تفنگ بادی امکان پذیر است و بلیط آن 20 هزار تومان است. پرش به عقب که مانند پریدن از ارتفاع روی تشک است یکی دیگر از تفریحات در ارتفاع است و برای خرید بلیط باید حدود 25 هزار تومان بپردازید.

قیمت بلیط برای پیست های اسکی، تله کابین و دیگر تفریحات در ارتفاعات

اسکی کردن

210 هزار تومان

تله کابین

35 تا 95 هزار تومان

تلسیژ

30000 تومان

ماشین برفی

90 هزار تومان

سورتمه‌سواری

45 هزار تومان

بانجی جامپینگ

145 هزار تومان

باشگاه کماندار

20 هزار تومان

کوله پشتی

25 هزار تومان

[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما