هزینه تولید آیفون 14 چقدر است؟

بعدی- Nikkei Asia اخیرا فاش کرده است که قیمت قطعات جدیدترین آیفون‌ها 20 درصد افزایش یافته و به سطوح بی‌سابقه‌ای رسیده است. هزینه تولید آیفون 14 پرو مکس 501 دلار است که نسبت به قیمت 461 دلاری نسل قبلی خود افزایش بسیار زیادی دارد و دلیل اصلی آن تراشه A16 Bionic است که به تنهایی 110 دلار قیمت دارد.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، این روزنامه در گزارش جدید خود می نویسد: قیمت پرو مکس از زمان معرفی این مدل در سال 2018 بین 400 تا 450 دلار بوده است. روزنامه تجاری فرض معقولی را مطرح کرده است که اگر اپل با هزینه های تولید دست و پنجه نرم کند در حالی که قیمت ها را در آمریکا تغییر نمی دهد. ، این احتمال وجود دارد که شرکت با سود نیز دست و پنجه نرم کند.

بر اساس این گزارش، قیمت تراشه A16 Bionic حدود 2.4 برابر تراشه قبلی A15 است که در دو مدل غیرحرفه ای مانند آیفون 14 و آیفون 14 پلاس نیز موجود است.

یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت، سنسورهای CMOS جدید سونی است که 30 درصد بزرگ‌تر، اما 50 درصد گران‌تر هستند و با قیمت اولیه 15 دلار در دسترس اپل هستند. اپل همچنین نمایشگرهای خود را از سامسونگ دیسپلی تامین می‌کند، قراردادی که چند سالی است برقرار شده است.

هزینه

قطعات آیفون 14 از شرکت های مستقر در ایالات متحده تقریباً یک سوم کل هزینه را تشکیل می دهند که نسبت به سال 2021 حدود 10 درصد افزایش یافته است.

کره جنوبی دومین تامین کننده بزرگ قطعات گوشی اپل است که شاهد افزایش قیمت نیز بوده است. به همین دلیل، اپل در حال توسعه بخش های پشتیبانی خود برای تولید قطعات گوشی های هوشمند است.

این تلاش غول کوپرتینویی برای کاهش وابستگی خود به بازار آسیا، سهم چین را نیز تحت تاثیر قرار داده است. گزارش های قبلی نشان می دهد که نه تنها تولید قطعات، بلکه روند مونتاژ نیز از چین در حال حرکت است. این تغییر رویه به این معنی است که در آینده نزدیک، این احتمال وجود دارد که بازارهای متنوع تری به فرآیند تامین قطعات اپل اضافه شود.

همچنین، قانون جدیدی که اخیراً توسط دولت ایالات متحده برای حمایت از تولید تراشه در این کشور تصویب شده است، ممکن است مسیر عرضه اپل به ایالات متحده را بیشتر محدود کند.

هزینه تولید آیفون 14

اما این موضوع به هیچ وجه نمی تواند تضمین کننده حفظ قیمت فعلی گوشی های آیفون باشد، بنابراین افزایش قیمت این گوشی ها حداقل برای سری آیفون 15 دور از انتظار نیست.

این نگرانی دیگری را ایجاد می‌کند، زیرا افزایش هزینه‌های تولید می‌تواند اپل را از انجام به‌روزرسانی‌های مهم برای آیفون‌هایش منصرف کند، و ما حداقل در مورد سری آیفون 14 که تقریباً هیچ تفاوتی بین مدل‌های استاندارد و پلاس وجود ندارد، شاهد آن بودیم. نمونه مشابهی در سری سیزدهم نداشتند.

این موضوع می تواند بر جذابیت آیفون در بین طرفداران آن تاثیر منفی بگذارد. باید دید اپل برای حل این مشکل چه روش هایی را در پیش خواهد گرفت.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما