هشدار مدیریت بحران: احتمال وقوع سیل شدید در جنوب تهران

محمدحسن نامی معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به احتمال وقوع مجدد سیل در برخی مناطق کشور گفت: احتمال دارد امشب یا حتی فردا جنوب تهران همین بارش شدید را تجربه کند چرا که تغییرات آب و هوایی این را نشان می دهد.

وی در گفت وگو با خبرنگار فارس، وضعیت بارندگی در کشور را جدی دانست و گفت: شاهد بودیم که در استانداری قم هیچ کس انتظار چنین بارشی را نداشت، اما شدت بارندگی بسیار زیاد بود و حتی منجر به تخلیه دو روستا و آنها را در مواقع اضطراری پناه دهید.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: باید مراقب باشیم هر منطقه ای هدف رطوبت و ابر باشد اما مردم توجه داشته باشند که در مسیر رودخانه و اطراف رودخانه قرار نگیرند و از افتادن در محیط های ناپایدار خودداری کنند.

وی با اشاره به بی تفاوتی برخی از شهروندان در برابر سیل گفت: متاسفانه شاهد بودیم تعدادی از عزیزان ما در سراسر کشور به دلیل قرار گرفتن در مسیر رودخانه جان خود را از دست دادند و این تنها چیزی است که ما داریم. هدف.» نجات جان مردم.

نامی با ارائه آخرین آمار فوتی ها و مصدومان سیل اخیر در کشور گفت: در استان تهران 37 کشته داشتیم که 19 مورد مربوط به سیل امام زاده داود (علیه السلام) و 16 نفر فوتی بود. از ناحیه فیروزکوه که در حوضه رودخانه قرار دارد. هی حبلرود و فقط 9 نفر متعلق به روستای مززردان فیروزکوه هستند، در این روستا سیل از ناحیه رودخانه نیامد، بلکه از بالای این روستا شروع شد و در عرض 10 دقیقه وارد روستا شدم و کل روستا را ویران کردم.

وی افزود: 1 نفر در شرمحال بختیاری مفقود شده، 1 نفر در سمنان، 5 مجروح در سیستان و بلوچستان (2 نفر بر اثر ریزش سقف منزل دچار برق گرفتگی و 2 نفر جان باختند)، کرمان 3 نفر کشته (محبوس شده اند). در خودرو) و 4 نفر مفقود هستند (3 دوچرخه سوار) آتش بازی از مسیر تعیین شده خارج شد)، 1 مفقود، 1 مجروح، 1 مفقود، 5 مفقود، 1 مفقود در منطقه الیگودرز، 4 مفقود و 3 مفقود در مازندران، 3 مفقود و 4 مفقود مجروحان مرکز هرمزگان 2 مفقود، 112 کشته، 7 مجروح و 2 مفقود، این آمار کل ما است که از روز چهارشنبه اعلام شده است، تعداد کل کشته شدگان 61 نفر و 44 مفقود هستند.
با اولین تراکنش صرافی هالیفاکس 100 میلیون “بیبی دوج” هدیه بگیرید

با اولین تراکنش صرافی هالیفاکس 100 میلیون “بیبی دوج” هدیه بگیرید
نمایش امروز
yektanet-logo-sign

نامی را به خاطر بسپارید: نمونه ای که در کرمان ذکر شد مصداق سهل انگاری است، این رانندگان زمانی از جاده وارد شدند که راه بسته بود و 3 نفر از دید مسئولان دور بودند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به مردم توصیه کرد: از عزیزان خواهش می‌کنم تمام شب، فردا شب و تا دوشنبه شب تردد نکنند زیرا هشدار سیل وجود ندارد و ممکن است در مسیری باشد که انجام نمی‌دهد. فرصت خروج از منطقه را بدهید.

وی تاکید کرد: مردم شمال تهران، شرق البرز در تهران، جنوب استان البرز و غرب استان تهران توجه جدی داشته باشند و در شب از این جاده ها پرهیز کنند و از ویلاسازی در کنار رودخانه هایی مانند سیاه کوه و جاده حبالی خودداری کنند. در زرین دشت چون می تواند خطرناک باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به میزان آمادگی ناوگان هوایی برای مقابله با بحران اشاره کرد و گفت: ناوگان هوایی ما آماده است البته از 19 فروند بالگرد هلال احمر استفاده می کنیم و در این زمینه کمک رسانی می کنیم. تنها. ما قوی هستیم و در سیل اخیر هنوز از توان نیروهای مسلح استفاده نکردیم و سازمان ها و شبکه های بسیاری از NGO ها آماده کمک هستند.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما