هشدار مدیریت بحران به گردشگران فیروزکوه

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ادامه وضعیت نارنجی هواشناسی در فیروزکوه خبر داد و گفت: گردشگران در رودخانه های این شهرستان توقف نکنند.

حمید یزدی مهر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سیل روز گذشته فیروزکوه اظهار داشت: خوشبختانه سیل دیروز در حد سیل بوده و شدت سیلاب های قبلی را نداشته است.

یزدی مهر گفت: با توجه به گسترش رژیم بارندگی و شروع بارندگی در برخی مناطق فیروزکوه، ستاد مدیریت بحران با اعلام وضعیت نارنجی نسبت به احتمال بالا آمدن رودخانه ها، طغیان معابر و جاری شدن آب در آنها هشدار می دهد. . کانال های پنجشنبه 20 مرداد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فیروزکوه گفت: از همه شهروندان و گردشگران می خواهیم از فعالیت های گردشگری پرهیز کرده و نسبت به داخل و داخل در حاشیه رودخانه ها قرار گیرند. تردد در خارج از شهرها به ویژه در محورهای جنوبی فیروزکوه از جمله چمن کلفور، خیابان تختی و خیابان پاسداران مراقب باشید و از توقف در این نقاط خودداری کنید تا شاهد حوادث ناگوار نباشید.

وی درباره وضعیت جوی امروز فیروزکوه نیز توضیح داد: بر اساس پیش بینی هواشناسی از صبح تا ظهر با وزش باد صاف و در بعدازظهر نیز به دلیل وجود رطوبت در منطقه، هوا رو به افزایش است. ابری همراه با رگبار رعد و برق: پیش بینی می شود رعد و برق در برخی مناطق باعث جاری شدن آب و جاری شدن سیلاب شود، لذا شهروندان به پیش بینی های هواشناسی توجه ویژه ای داشته باشند و به دلیل احتمال رعد و برق از تردد در حاشیه رودخانه ها و همچنین صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

18 گردشگر در دره واشی فیروزکوه نجات یافتند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تشریح وضعیت سیل فیروزکوه از نجات 18 گردشگر در وادی واشی خبر داد.

یزدی مهر خاطرنشان کرد: این سیلاب عصر دیروز رخ داد و حجم عظیمی از سیلاب علاوه بر شهرستان فیروزکوه، تنگه واشی و روستاهای «نام آور»، «گلیزگون» و چند روستای دیگر را فرا گرفت.

وی گفت: متأسفانه با وجود همه هشدارهای داده شده همچنان شاهد حضور گردشگران در منطقه تنگه واشی هستیم و خوشبختانه 18 گردشگر توسط بالگرد هلال احمر، محیط بانان و مشتریان خدمات رسان نجات یافتند.

فیروز کوه در شرق پایتخت قرار دارد و در فصول مختلف سال 50 تا 150 هزار نفر جمعیت دارد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما