هشدار و نگرانی بزرگ برای تیم ملی والیبال ایران

به گزارش “ورزش سه”، نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد که والیبال در سال های اخیر موفقیت های باورنکردنی در کسب نتیجه و نفوذ به خانه های مردم کسب کرده است. البته وجود یک اتحادیه پایدار در این نتایج نقش موثری داشت و این را نباید انکار کرد.

ماه گذشته، بازی های گیرا و گیرا تیم تازه نفس ایران بار دیگر شور و هیجان را به خانه های مردم تزریق کرد. باز هم اگر سهمی از این موفقیت به فدراسیون ندهیم بی انصافی است. اقداماتی مانند اعتماد به کادرفنی ایران و تربیت جوانانی که اکنون اولین تیم ملی را تشکیل می دهند قطعا برخاسته از تصمیمات کلان فدراسیون بوده و باید به آن اشاره کرد.

اما همه این تمجیدها را به کنار، باید به نقاط ضعفی هم اشاره کرد. کاپیتان تیم ملی در بازگشت به ایران اظهارنظرهای قابل تاملی کرد. میلاد آبادی پور در پاسخ به سوالی درباره شروع ضعیف ما در لیگ ملت ها به یک ضعف بزرگ اشاره کرد و آن عدم رقابت تدارکاتی مناسب با تیم های مطرح جهان است. اتفاقا حرف کاپیتان تیم ملی کاملا درست است. تیمی در این سطح برای رفتن به تورنمنت بزرگی مانند لیگ ملت ها به مسابقات تدارکاتی خوبی نیاز دارد. مشکلی که بیشتر در سال های اخیر وجود داشته و اتحادیه باید آن را حل کند.

موضوع دیگری که میلاد به آن اشاره کرد بحث زیرساخت ها و تاسیسات بود. کاپیتان این بار در پاسخ به سوالی مبنی بر شکست سنگین ما مقابل ژاپن تاکید کرد که این مسائل با صحبت حل نمی شود. بد نیست جمله کوتاه کاپیتان تیم ملی را بخوانید که گفت: یک هزارم چیزهایی که ژاپنی ها در فدراسیون و تمریناتشان دارند را نداریم.

البته الان یک نسل طلایی جذاب دیگر هم داریم که با آنها حتی روی سکوی جهانی و بازی های المپیک هم آرزو می کنیم اما به قول میلاد با حرف نمی شود این کارها را کرد. پشتیبانی به موقع و نشان دادن به موقع نقاط ضعف. این تیم با همه جذابیت هایش نیاز به توجه بیشتر و برنامه ریزی درست دارد و مشخصا این کار فدراسیون است. اتحاد در بسیاری از زمینه ها عالی بود، اما برخی از نقاط ضعفی که وجود دارد، جان والیبالیست های ما را می ترساند زیرا به خاطر آنها نمی توانیم با این نسل جذاب به آرزوهایمان برسیم. پس نباید در باد مداحی به خواب رفت و از همه مهمتر این ضعف های اساسی را برطرف کرد.

تمرین سوم

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما