همه چیز درباره اینترنت رایگان برای افرادی که با سه رقم پایین اعشار در جامعه پشتیبانی می شوند

بعدی- وزیر ارتباطات از اختصاص بسته اینترنت رایگان به مدت چهار ماه به برخی از مشمولان حمایتی خبر داد. بسته هایی که البته برای همه دریافت کنندگان پشتیبانی اعمال نمی شود و فقط افراد از اعشار اول تا سوم می توانند به صورت رایگان اینترنت دریافت کنند.

به گزارش فردا؛ اگر یادتان باشد وزیر اقتصاد چند هفته پیش گفته بود که 30 درصد از 78 میلیون نفر حمایت شونده دهک اول تا سوم هستند. به این ترتیب حدود 24 میلیون نفر به مدت چهار ماه از بسته اینترنت رایگان برخوردار می شوند.

اما نکته اینجاست که وزارت ارتباطات به همه این 24 میلیون نفر اینترنت رایگان نمی دهد. مسئولان این وزارت می گویند که این بسته فقط برای سرپرستان خانوار است و شماره تماس وارد شده باید به نام سرپرست خانوار باشد. بنابراین شاید حدود 8 میلیون سرپرست خانوار بتوانند از این بسته ها استفاده کنند.

اما افراد تا چه زمانی می توانند از دسته اعشاری اول و سوم بسته های اینترنت رایگان استفاده کنند؟

به گفته عیسی زریبور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بسته های اینترنت رایگان چهار ماهه هر چهار ماه یکبار به صورت دائمی تمدید می شود. بنابراین در حال حاضر اقشار کم درآمد می توانند تا مدت زمان نامحدود اینترنت رایگان دریافت کنند.

بسته اینترنت رایگان چگونه فعال می شود؟

اگر شریک اول و سوم هستید، می توانید به عنوان اولین قدم به پورتال ملی خدمات دولتی مراجعه کنید. در گوشه سمت چپ این پورتال یک نماد بسیار کوچک برای ثبت نام وجود دارد. پس از ثبت نام، گزینه ای برای مشاهده وضعیت واجد شرایط بودن اینترنت رایگان وجود دارد که باید آن را فعال کنید.

در مرحله بعد پیغامی مبنی بر فعال شدن اینترنت رایگان برای شماره تماس ثبت شده ظاهر می شود و در صورتی که سرپرست خانواده بخواهد شماره تماس وارد شده را تغییر دهد می تواند شماره جدید را وارد کرده و روی کلمه تایید کلیک کند.

اما بررسی های ما نشان می دهد که در حال حاضر امکان ثبت نام و ورود به درگاه ملی خدمات دولتی وجود ندارد و باید مسیر دوم را طی کنید.

در روش دوم باید کد «#1234*4» را روی تلفن همراه خود شماره گیری کنید. در مرحله بعد کد USSD از شما شماره ملی شما را می خواهد تا صلاحیت شما را تایید کند. اگر سیستم تشخیص دهد که شما واجد شرایط هستید، گزینه فعال سازی بسته اینترنت رایگان به مدت چهار ماه به شما ارائه می شود.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما