همه چیز درباره خرید بلیط ماشین با قطار

آیندهحمل و نقل خودروها با قطار در مسیرهای محدود انجام می شود، اما معمولاً برای اکثر شهرها امکان خرید بلیط برای حمل خودرو از تهران وجود دارد. هزینه خرید بلیط ماشین با قطار برای همه مدل ها یکسان است اما درصدی از ارزش خودرو به عنوان حق بیمه محاسبه می شود. به غیر از حق بیمه، خرید بلیط واگن قطار دارای شرایط دیگری از جمله نحوه محاسبه هزینه نگهداری و پارکینگ است. بلیط ترانسفر خودرو را نمی توان برای مدل های تصادفی خریداری کرد و محدودیت ارتفاع وسیله نقلیه راجا مانع از خرید بلیط برای اکثر SUV ها می شود.

قیمت بلیط حمل و نقل ماشین با قطار

به گزارش فرارو، هم اکنون بلیت حمل خودرو با قطار در مسیرهایی با مبدا و مقصد تهران و مشهد خریداری می شود. در جاده تهران – مشهد که رکورد جابجایی مسافر در آن شکسته شد، هزینه خرید بلیت خودرو با قطار 578 هزار تومان است. یکی از گران ترین بلیت های حمل خودرو با قطار در مسیر تهران – بندرعباس به فروش می رسد که هزینه خرید آن حدود یک میلیون تومان است. خرید بلیط خودرو با قطار از تهران به اهواز و شیراز به ترتیب 632 هزار تومان و 614 هزار تومان خواهد بود و هرکس از تهران به تبریز بلیت خودرو خریداری کند باید 444 هزار تومان بپردازد. در جاده مشهد – اهواز قیمت بلیت حمل و نقل با ماشین با قطار 886 هزار تومان است. بلیت حمل خودرو با قطار در جاده مشهد – بندرعباس 809 هزار تومان و خرید این بلیت در جاده مشهد – رشت 467 هزار تومان است.

انواع بلیط حمل و نقل ماشین با قطار

خاستگاه

هدف

قیمت بلیط حمل و نقل ماشین با قطار

تهران

صحنه

578 هزار تومان

تهران

اهواز

632 هزار تومان

تهران

تبریز

444 هزار تومان

تهران

بندرعباس

میلیون تومان

تهران

شیراز

614 هزار تومان

صحنه

اهواز

886 هزار تومان

صحنه

بندرعباس

809 هزار تومان

صحنه

اسپری شده

467 هزار تومان

شرایط خرید بلیط ریلی

هزینه خرید بلیط ماشین با قطار برای همه مدل ها یکسان است، اما این در وسط حق بیمه است. حق بیمه بر اساس درصدی از ارزش وسیله نقلیه به صورت جداگانه محاسبه می شود و به صورت نقدی از مالک یا خریدار بلیط دریافت می شود. جدا از بحث حق بیمه، خرید بلیط ماشین با قطار شرایط دیگری هم دارد. هزینه پارکینگ در ایستگاه مقصد تا چهار روز دریافت نمی شود اما از روز پنجم به بعد هزینه پارکینگ دریافت می شود. رجا خودروهای گاه به گاه یا خودروهایی را که به دلیل مشکلات فنی در قطار حرکت نمی کنند، حمل نمی کند. وسیله نقلیه برای مدل های با ارتفاع بیش از 1 متر و 58 سانتی متر با قطار قابل حمل نیست. همین محدودیت برای مدل های بیش از 1 متر و 80 سانتی متر عرض اعمال می شود. این بدان معناست که رانندگان خودروهایی مانند کامیون های نیسان، کامیونت ها و اکثر خودروهای شاسی بلند نباید نگران خرید بلیط برای حمل و نقل خودرو با قطار باشند. یکی دیگر از شرایط حمل خودرو با قطار، جدا کردن باتری از باتری اصلی و نصب مجدد آن در مقصد است. مخازن خودروهایی که با قطار حمل می شوند نباید از یک چهارم ظرفیت کل بیشتر شود، واگن های دوگانه سوز و گازسوز باید به طور کامل تخلیه شوند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم