هنگ کنگ به روی گردشگری باز می شود – اما آیا خیلی دیر شده است؟

(سی ان ان) – آقای چان، فروشنده بازار به خیابانی اشاره می کند که زمانی یکی از شلوغ ترین خیابان های هنگ کنگ بود.

او می‌گوید: «در حال حاضر اصلاً توریستی وجود ندارد. آقای چان در خیابان تونگ چوی در کولون، که به خاطر بازار شبانه پر جنب و جوشش معروف است، گوشواره، گردنبند و روسری نقره می فروشد.

سه سال گذشته برای او سخت بوده است. او غرفه خود را تا ساعت 10 شب قبل از شیوع بیماری همه گیر باز نگه داشت، اما این روزها ساعت 19 بسته می شود.

او امیدوار است با پایان قرنطینه که تأثیر مخربی بر مشاغل متکی به گردشگری داشته است، تغییرات سریعی ایجاد شود.

هنگ کنگ در روزهای اخیر با لغو قرنطینه اجباری سه روزه هتل ها و سپس اعلام نشست بانکی جهانی در ماه نوامبر، اقداماتی را برای بازگشایی خود به روی جهان انجام داده است.

این شهر همچنین قصد دارد به عنوان بخشی از کمپین “بازپس گیری بازار”، 500000 میلیون بلیط هواپیما به ارزش تقریبی 254.8 میلیون دلار به بازدیدکنندگان جهانی به همراه ساکنان اهدا کند.

مقامات امیدوارند این حرکت ها موقعیت هنگ کنگ را به عنوان یک مرکز بین المللی برای تجارت و سفر احیا کند، اما برخی از مردم محلی احساس می کنند ممکن است تغییرات خیلی دیر شده باشد.

آقای چان در غرفه خود در فروشگاه بانوان هنگ کنگ.

آقای چان در غرفه خود در فروشگاه بانوان هنگ کنگ.

یان کامنسیند پرومزبی/سی ان ان

زمستان طولانی

لغو قرنطینه با استقبال اهالی شهر مواجه شد که بیش از دو سال اقدامات گسترده اپیدمیولوژیک را تحمل کرده اند.

در سخت‌ترین حالت، قوانین قرنطینه هنگ‌کنگ مسافران ورودی را ملزم می‌کرد تا 21 روز را با هزینه شخصی خود در یک اتاق هتل پولی بگذرانند. فقط ساکنان هنگ کنگ اجازه ورود دارند.

کسانی که از مناطق یا کشورهای خاصی با تعداد بالای موارد ابتلا به ویروس کرونا بدشانس هستند ممکن است خود را در یک مرکز دولتی بیابند.

در نتیجه، رفت و آمد به مرکز مالی به پایین ترین حد خود رسیده است.

به محض اعلام خبر پایان قرنطینه در روز جمعه، 30 سپتامبر، ساکنان تشنه سفر هنگ کنگ برای رزرو آنلاین پرواز هجوم آوردند. شرکت حمل و نقل پرچم شهر Cathay Pacific یک “اتاق انتظار” مجازی را برای ورود به وب سایت خود راه اندازی کرده است، جایی که زمان انتظار می تواند به راحتی تا 30 دقیقه افزایش یابد.

خدمات رزرو آنلاین سفر Expedia گفت که وب سایت آن همچنین شاهد افزایش 9 برابری جستجو برای پروازهای هنگ کنگ به توکیو و 11 برابر برای پروازهای هنگ کنگ به اوزاکا بوده است.

لاوینیا راجارام، رئیس روابط عمومی اکسپدیا برای آسیا گفت: با این حال، علاقه به پروازها به هنگ کنگ بدون تغییر باقی مانده است.

کافه میدو که زمانی پررونق بود، در سال 2022 پس از توقف رفت و آمد پیاده، بسته شد.

کافه میدو که زمانی پررونق بود، در سال 2022 پس از توقف رفت و آمد پیاده، بسته شد.

یان کامنسیند پرومزبی/سی ان ان

موفقیت مختلط

اگرچه قرنطینه هتل به پایان رسیده است، اما شهر همچنان یک دوره 3 روزه را اعمال می کند که طی آن بازدیدکنندگان از غذا خوردن در رستوران ها یا رفتن به بارها منع می شوند. این و الزامات پیچیده بازدید، که شامل گواهی واکسیناسیون قبل از پرواز و آزمایشات منفی است، ممکن است بازدیدکنندگان بالقوه را منصرف کند.

در ماه نوامبر، هنگ کنگ قصد دارد میزبان مسابقات قهرمانی بین المللی راگبی هفت نفره باشد، که از سال 1976 هر سال به جز دو سال گذشته برگزار می شود. نمایش محبوبی که قبل از همه‌گیری هواداران خارج از کشور را به خود جلب کرد، تردید وجود دارد که چه تعداد در مرز با محدودیت مواجه خواهند شد.

در حالی که نوشیدن مجاز است، غذا در این رویداد ممنوع خواهد بود. به گفته دولت شهر، هواداران نیز ملزم به پوشیدن ماسک در همه زمان‌ها به جز هنگام نوشیدن هستند.

همسایگان آسیایی هنگ کنگ، از جمله ژاپن، تایوان و کره جنوبی، در هفته های گذشته اقداماتی را برای رفع آخرین موانع سفر انجام داده اند و آنها را به مقاصدی جذاب برای مسافران بین المللی تبدیل کرده اند.

ابر دیگری که بالاتر از حد انتظار است، تداوم سیستم صفر کووید در سرزمین اصلی چین است. در سال 2019، آخرین سال قبل از محدودیت شدید سفر، 78 درصد از بازدیدکنندگان شهر از سرزمین اصلی آمده بودند.

برای بعضی ها خیلی دیر است

تلاش‌های دولت برای بازگشایی و تبلیغ شهر برای Maxance Travers، رستوران‌داری که سال گذشته مجبور شد شرکت خود، هانی تیکی بار را تعطیل کند، بسیار دیر انجام شد.

او می گوید این مدل نه ساله نتوانست اعتراضات سال 2019 و همه گیری را تحمل کند. او گفت که پس از یک وقفه شش ماهه، رستورانی را در منطقه تای هانگ شهر افتتاح کرده است، اما برای ادامه آن تلاش می کند.

تجارت تراورس یکی از بسیاری از مشاغل در صنعت غذا و نوشیدنی است که در طول همه گیری برای همیشه تعطیل شده است. برخی از رستوران‌های کانتونی محبوب شهر – از جمله کافه میدو، آشپزخانه جیمی و چای‌خانه Lin Heung – نیز درهای خود را بسته‌اند.

تراورز وقتی مصاحبه ای با وزیر بهداشت هنگ کنگ، لو چونگ مائو را دید، بسیار ناراحت شد، که در آن لو گفت هنگ کنگ به باز شدن خود ادامه می دهد مگر اینکه نوع جدیدی از ویروس کووید ظاهر شود.

تراورز گفت: “من گریه کردم. افسردگی. واقعاً سخت، آن احساس سخت. گفتم، “دیگر نه”، “تقریبا سومین سال متوالی. سخت بود.”

او معتقد است که به سادگی بازگشایی شهر برای بازگرداندن آنچه او را 12 سال پیش به آنجا کشاند کافی نخواهد بود.

او گفت: “ما باید برای هنگ کنگ هیجان ایجاد کنیم، زیرا در حال حاضر چیزهای زیادی را از دست می دهیم.”

جان کامنساند برومبی و جیدن شام از CNN در این گزارش مشارکت داشتند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما