هوش مصنوعی متا محتوای ویکی‌پدیا را تأیید می‌کند

بعدی-بنیاد ویکی‌مدیا، سازمان غیرانتفاعی که بر ویکی‌پدیا نظارت دارد، دائماً در حال بررسی راه‌حل‌های جدید برای مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست در دایره‌المعارف است. این بنیاد اخیراً از قدرت هوش مصنوعی در تلاش های جدید خود استفاده کرده است.

به گزارش فردا؛ تیم هوش مصنوعی متا ابتکار تحقیقاتی جدیدی را برای بهبود استنادات از ویکی پدیا راه اندازی کرده است. مراجع مورد استفاده برای تأیید اطلاعات در ویکی پدیا اغلب ناقص یا نادرست هستند.

بررسی‌کنندگان حقایق ویکی‌پدیا پاورقی‌ها را دوبار بررسی می‌کنند. اما وقتی تعداد مقالات جدید به بیش از 17000 مقاله در ماه می رسد، بررسی آنها برایشان مشکل است. این اقدام منجر به استفاده از قابلیت های یادگیری ماشینی به جای منابع انسانی در این زمینه شده است. تیم متا می گوید این اولین مدلی است که می تواند به طور خودکار صدها هزار مقاله را اسکن و اعتبارسنجی کند. منبع ذکر شده یک مجموعه داده جدید متشکل از 134 میلیون صفحه وب عمومی است. متا می گوید که کتابخانه منبع باز به نام Sphere بزرگتر و پیچیده تر از هر مجموعه ای است که تا به امروز در چنین تحقیقاتی استفاده شده است.

هوش مصنوعی متا محتوای ویکی‌پدیا را تأیید می‌کند

به منظور یافتن منابع مناسب برای این کار، محققان الگوریتم های خود را بر روی 4 میلیون نقل قول از ویکی پدیا بررسی کردند. این الگوریتم سیستم را قادر می‌سازد تا برای تأیید اعتبار هر عبارت به یک منبع نگاه کند. اگر چیزی نامربوط به نظر می رسد، سیستم منبع بهتری را با متن خاصی که ادعا را پشتیبانی می کند پیشنهاد می کند. سپس یک ویرایشگر انسانی پیشنهاد را بررسی و تایید می کند. این تیم اکنون قصد دارد تحقیقات خود را به یک سیستم جامع تبدیل کند. با گذشت زمان، آنها قصد دارند پلتفرمی ایجاد کنند که ویراستاران ویکی‌پدیا بتوانند از آن برای شناسایی و حل سیستماتیک مشکلات کلاهبرداری استفاده کنند.

متا این پروژه را منبع باز کرده است تا محققان خارجی بتوانند ابزارهای جدیدی را برای توسعه سیستم های زبان هوش مصنوعی خود کمک کنند. نویسندگان این مطالعه می‌گویند: «نتایج ما نشان می‌دهد که یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند با انسان‌ها برای بهبود قابلیت تأیید ویکی‌پدیا استفاده شود.» «امیدواریم بتوانیم از این سیستم برای کمک به تلاش‌های راستی‌آزمایی و افزایش اعتبار عمومی برای آنلاین استفاده کنیم. اطلاعات.”

منبع: thenextweb

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما