وارث اوبلاک: اعجوبه دروازه بان جدید از اسلوونی

کد خبر: 1850072
03 نوامبر 1401 ساعت 21:05
16.2 هزار بازدید |

6
نقطه نظر

ماتئوش ویدوفچیک، دروازه بان 22 ساله اسلوونیایی، با درخشش در لیگ فوتبال این کشور نام خود را بر روی یان اوبلاک بعدی گذاشته است.

وارث اوبلاک: اعجوبه دروازه بان جدید از اسلوونی

به گزارش ورزی سی، ماتئوش ویدوفسک، مدافع تیم المپیا لیوبلیانای اسلوونی، علاوه بر فوتبال این کشور، اکنون مورد توجه باشگاه های بزرگ اروپایی نیز قرار گرفته است. او در 9 بازی تیمش در این فصل لیگ اسلوونی هیچ گلی به ثمر نرساند و 9 بازی متوالی پاک را به ثمر رساند. رکوردی استثنایی که مورد توجه بزرگان اروپا قرار گرفت.

البته در تاریخ فوتبال دروازه بانانی بوده اند که تعداد کلین شیت های متوالی بیشتری را به نام خود ثبت کرده اند، اما تاکنون هیچ کس نتوانسته در اولین فصل حضورش در فوتبال حرفه ای چنین آمار چشمگیری را ثبت کند.

متئوش فصل گذشته در آخرین بازی فصل المپیا برای اولین بار بازی در یک تیم فوتبال حرفه ای را تجربه کرد و از ابتدای این فصل به عنوان آقای گل تیمش ایستاد. این دروازه بان دو متری در این فصل 810 دقیقه گل نزده است.

او تاکنون موفق به شکستن رکورد باشگاه 36 ساله برای المپیا لیوبلیانا شده است. رکوردی که از سال 1986 در اختیار یانکو ارگولیچ بود که توانست 746 دقیقه دروازه تیم را بسته نگه دارد. در آن زمان المپیا در لیگ اسلوونی بازی نمی کرد، بلکه در لیگ فوتبال یوگسلاوی بازی می کرد، زیرا هنوز کشوری به نام اسلوونی به استقلال نرسیده بود.

متئوس خوش شانس بود که در آخرین بازی در المپیا کارت قرمز دریافت نکرد. او اکنون می تواند رکورد خود را در دیدارهای آتی تیمش بهبود بخشد. او در بازی المپیا مقابل نوا گوریکا از اشتباه حریف عصبانی شد و در اقدامی غیرورزشی با سر به صورت او ضربه زد. اما داور در تعجب حریفان فقط به او کارت زرد نشان داد.

اسلوونی سابقه معرفی دروازه بانی را به دنیای فوتبال دارد که مدت هاست بهترین دروازه بان فوتبال اروپا محسوب می شود: یان اوبلاک، دروازه بان اتلتیکو مادرید. باید دید که آیا ماتیوس می تواند راه او را ادامه دهد و همانطور که در اسلوونی انتظار می رود، یان اوبلاک جدید شود یا خیر.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما