واضح ترین تصاویر منتشر شده از اروپا

بعدی- صبح پنجشنبه، فضاپیمای جونو ناسا 219 مایلی از اروپا (یکی از 72 قمر مشتری) پرواز کرد. این اولین دیدگاه بشر از این دنیای یخ زده در بیش از 20 سال گذشته است. ماموریت جونو در سال 2011 برای مطالعه مشتری، بزرگترین سیاره منظومه شمسی به فضا پرتاب شد.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، پس از ماموریت های اولیه موفقیت آمیز در سال 2021، تیم ماموریت جونو از کاوشگر برای بررسی قمرهای اصلی مشتری از جمله اروپا، گانیمد و آیو استفاده کرد.

در طول پرواز روز پنجشنبه، جونو مشاهدات مهمی از اروپا از جمله گرفتن تصاویر با وضوح بالا از سطح آن انجام داد. این دومین تصویر دقیق از اروپا پس از فضاپیمای گالیله ناسا در سال 2000 بود.

تصاویر اولیه نزدیک شدن جونو از اروپا بعد از ظهر پنجشنبه به زمین ارسال شد. فیلم جدید، همراه با فیلم قبلی که توسط فضاپیمای گالیله گرفته شده است، بینش مهمی را در مورد این دنیای یخی ارائه می دهد.

در ساعت 5:36 بامداد به وقت شرقی، فضاپیمای جونو در ارتفاع 219 مایلی نزدیکترین فاصله خود را به اروپا انجام داد. جونو در سایه اروپا قرار داشت، اما نور خورشید که از مشتری منعکس می شد، نور کافی برای دوربین کاوشگر را فراهم می کرد تا بتواند عکس بگیرد.

مشتری

تصویر بالا سمت چپ که توسط گالیله در سال 1997 گرفته شده است، یک تصویر رنگی تقریبی طبیعی از اروپا است و تنوع زمین شناسی شگفت انگیز سطح اروپا را نشان می دهد. در بالا سمت راست، یک تصویر اولیه از جونو، که در 29 سپتامبر گرفته شده است. هر دو تصویر شکاف ها و برآمدگی های خطی بلندی را نشان می دهند که سطح ماه را پوشانده اند.

مشتری اروپا

محققان امیدوارند که پردازش تصاویر جدید و مقایسه آنها با تصاویر ماموریت های قبلی بتواند تغییراتی را که در دو دهه گذشته در سطح این قمر رخ داده است را نشان دهد. کندی هانسن، دانشمند جونو که برنامه JunoCam را رهبری می کند، می گوید: «تیم علمی مجموعه کامل تصاویر به دست آمده توسط جونو را با تصاویر ماموریت های قبلی مقایسه می کند تا ببیند آیا ویژگی های سطح اروپا در دو دهه گذشته تغییر کرده است یا خیر. یا نه؟

اخترشناسان بر این باورند که اقیانوسی نمکی که عمق آن بین 40 تا 100 مایل تخمین زده می شود، در زیر سطح یخ های غلیظ در اروپا پنهان شده است. این در جستجوی ما برای حیات فرازمینی بسیار مهم است، زیرا آب مایع یکی از اجزای اساسی تشکیل حیات است.

به گفته ناسا، جونو به ابزار قدرتمندی مجهز شده است که می تواند زیر پوسته یخی در اروپا نگاه کند و اطلاعاتی در مورد ترکیب و دمای آن جمع آوری کند.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما