والدین دختر مقتول از سیاستمداران فرانسوی التماس می کنند که از مرگ دخترشان سوء استفاده نکنند

صادر شده در:

والدین یک دختر دانش آموز فرانسوی که قتل هولناکش در روز جمعه کشور را شوکه کرد از سیاستمداران دست راستی خواستند از سوء استفاده از مرگ او برای اهداف سیاسی خودداری کنند.

یک زن 24 ساله الجزایری با سابقه اختلالات روانی به تجاوز و قتل دختر 12 ساله هفته گذشته متهم شده است که تنها با نام “لولا” شناخته می شود.

بازرسان متوجه شدند که این زن ویزای دانشجویی را بیش از حد باقی مانده است و از اخطار اوت مبنی بر ترک فرانسه ظرف 30 روز پیروی نکرده است.

احزاب محافظه‌کار و راست افراطی از این پرونده برای متهم کردن دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور آمریکا در اجرای قوانین مهاجرت استفاده کرده‌اند و استدلال می‌کنند که اجرای دقیق دستورات اخراج می‌توانست از قتل جلوگیری کند.

اما والدین او که اوایل این هفته با مکرون ملاقات کردند، روز جمعه پس از نمایش تصویر او در یک تجمع راست افراطی در پاریس، از سیاستمداران خواستند تا از سوء استفاده از قتل دخترشان دست بردارند.

در بیانیه‌ای که روز جمعه برای خبرگزاری فرانسه ارسال شد، آنها خواستار توقف فوری “هر گونه استفاده از نام و تصویر فرزندشان برای اهداف سیاسی” شدند تا بتوانند “یاد و خاطره فرزند خود را در صلح، احترام و کرامت گرامی بدارند”.

تصاویر و نقاشی های این دختر به طور گسترده در سراسر رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و فعالان راست افراطی از این پرونده برای توبیخ دولت به خاطر سابقه اش در مورد مهاجران غیرقانونی استفاده کردند.

مسجد تحریف شده

روز پنجشنبه، فعالان احزاب راست افراطی، از جمله راهپیمایی ملی مارین لوپن و راهپیمایی اریک زمور، در تظاهراتی در پاریس به افتخار قربانی شرکت کردند و تصاویر و عکس‌هایی از او در دست داشتند.

صبح روز جمعه، نمازگزاران مسجدی در پساک، در نزدیکی بوردو در جنوب غربی فرانسه، متوجه شدند که با شعارهایی مبنی بر اشاره به این موضوع و محکوم کردن دولت مواجه شده است.

پلیس پس از آن که یکی از افسرانش در مصاحبه با BFMTV جزئیات ویدئویی از پرونده را ارائه کرد، تحقیقات خود را آغاز کرد. این مصاحبه که برای پنهان کردن هویت او فیلمبرداری شده بود، روز جمعه پخش شد.

دومینیک سوبو، رئیس گروه ضد نژادپرستی SOS Racisme، قبلاً “فحاشی آشکار” آنچه را که به عنوان بهره برداری سیاسی از این موضوع توصیف می کند، محکوم کرده است.

الکساندر سیلوا، وکیل زن متهم، خواستار پایان دادن به “اطلاعات نادرست” در مورد این پرونده شد.

مکرون روز جمعه در حاشیه نشست بروکسل گفت که خانواده به “احترام و محبت ملت” نیاز دارند.

لولا قرار است روز دوشنبه در شهر لیلر در شمال فرانسه به خاک سپرده شود.

(AFP)

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما