واکنش ایران به تحریم های اروپا

وزیر امور خارجه در واکنش به تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران تاکید کرد: برهم زدن آرامش و تخریب اموال عمومی در هیچ جای دنیا قابل تحمل نخواهد بود و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

حسین امیرآباد اللهیان شامگاه دوشنبه در توییتر نوشت: امروز اتحادیه اروپا در اقدامی غیرسازنده بر اساس اطلاعات غلط فراوان، به ابزاری بیهوده برای تحریم ایرانیان با محاسبات اشتباه متوسل شد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: برهم زدن آرامش و تخریب اموال عمومی در هیچ جای دنیا قابل تحمل نخواهد بود و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا امروز ۱۱ فرد و ۴ نهاد ایرانی از جمله پلیس امنیت اخلاقی، نیروی انتظامی ایران و تعدادی از مدیران آنها را به بهانه مسائل حقوق بشری تحریم کرد.

پیش از این امیر عبداللهیان در گفتگوی تلفنی با جوزف بورل گفته بود: جمهوری اسلامی ایران از حمایت مردمی قوی و دموکراسی موثر برخوردار است. اینجا سرزمین کودتاهای مخملی یا رنگارنگ نیست، بلکه لنگر ثبات و امنیت در منطقه است.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه ایران به دنبال چارچوب گسترده‌تری از همکاری‌های اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران است، به اروپایی‌ها توصیه کرد این موضوع را با رویکردی واقع‌بینانه بررسی کنند.

ایران تحریم های متقابلی را علیه افراد و نهادهای اروپایی اعلام خواهد کرد

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، تصمیم شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال تحریم های یکجانبه علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی را به شدت محکوم کرد و آن را نقض قوانین بین المللی و مصداق بارز آن دانست. که دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: با کمال تاسف که چنین تصمیم غلط و غیرسازنده ای بر اساس انگیزه های خاص سیاسی و همچنین تکیه بر اطلاعات بی اساس و تحریف شده و ادعاهای ساختگی نمایندگان ایران است. ملت و رسانه های شناخته شده اش.

الکنانی تصمیم تحریم های شورای وزیران اتحادیه اروپا را نشان دهنده تداوم رویکرد مغرضانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر برای دستیابی به اهداف سیاسی ارزیابی کرد و این تصمیم را اساسا مردود، بی اثر و باطل توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: کشور بزرگ ایران هم اکنون اتحادیه اروپا و اعضای آن را به دلیل انفعال و همراهی با غیرقانونی ترین تحریم های آمریکا، ناقض اصلی حقوق بشر می داند.

الکنانی با رد تمامی اتهامات وارده به افراد و نهادهای ایرانی، افزود: در واکنش به اقدام امروز شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا، به زودی تحریم های متقابل علیه افراد و نهادهای اروپایی مربوطه اعمال و اعلام خواهد شد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما