واکنش ایران به پیگرد قضایی آمریکا در مورد سوءقصد به جان بولتون

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به روایت جدید مقامات قضایی آمریکا نسبت به هرگونه اقدام علیه شهروندان ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصر کنانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: مقامات قضایی آمریکا در ادامه اتهامات بی پایان این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران و ادامه آن شکست. سیاست ایران، ترس از گفتن داستان های جدید، بدون ارائه مدارک معتبر، اتهاماتی را مطرح می کند، مدارک لازم ارائه شده است.

الکنانی اضافه کرد: این گونه ادعاهای بی اساس اهداف و انگیزه های سیاسی دارد و در واقع رو به جلو است و فضای تبلیغاتی ایجاد می کند به ویژه فرار از مسئولیت پاسخگویی به بسیاری از جنایات تروریستی که دولت آمریکا مستقیماً در آن دخالت دارد. مثل ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی. جنایات تروریستی مانند رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی مانند داعش را با حمایت آمریکا مرتکب شده و یا مرتکب شده اند.

سخنگوی آژانس دیپلماسی تصریح کرد: بافتن این افسانه های بی اساس به یک رویه تکراری در سیستم قضایی و تبلیغات آمریکا تبدیل شده است و این بار از ایجاد سناریوهای مرتبط با عناصر ورشکسته سیاسی و بی ارزشی مانند بولتون به پیشرفت تبدیل شده است. این فرآیند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه اقدام علیه شهروندان ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک به شدت هشدار می دهد و تاکید می کند که این حق را برای خود محفوظ می دارد که در چارچوب قوانین بین المللی برای دفاع از حقوق دولت و شهروندان اقدام کند. . جمهوری اسلامی ایران.

وزارت دادگستری آمریکا شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه ای مدعی شد که یک شهروند ایرانی یکی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سوء قصد به جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید متهم شده است.

و وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد که متهم 45 ساله قصد دارد با پرداخت 300000 دلار افرادی را برای ارتکاب این قتل استخدام کند. در این بیانیه ادعا شده است که انگیزه این فرد احتمالا انتقام از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

پس از صدور این بیانیه، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد: دولت بایدن برای حفاظت از همه آمریکایی ها در برابر تهدیدات خشونت و تروریسم سازش نمی کند.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما