واکنش بن سلمان به سوالی درباره قتل خاشقجی

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که در راس هیئتی از مقامات کشورش قرار دارد، از جده عربستان سعودی دیدن کرد و با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس گزارش خبرنگاران همراه بایدن در این سفر، بایدن و مقامات آمریکایی شامگاه جمعه به وقت جده با ولیعهد عربستان دیدار و گفتگو کردند.

همچنین بر اساس عکس ها و فیلم های منتشر شده، بایدن پس از پیاده شدن از خودروی خود در مقابل کاخ سلطنتی پادشاه عربستان در جده با محمد بن سلمان روبرو می شود که برای پذیرایی از وی آمده است.

ولیعهد عربستان سعودی در کاخ پادشاهی صلح جده از بایدن پذیرایی کرد و رئیس جمهور آمریکا در اولین دیدار رو در رو با محمد بن سلمان با وی دست نداد و در عوض با وی دست داد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که بایدن در سفر به غرب آسیا به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا با کسی دست نخواهد داد.

این در حالی است که او افراد زیادی را در سرزمین های اشغالی و قبل از پروازش لمس کرد.

خبرگزاری های غربی نیز با انتشار تصاویری از خبرگزاری عربستان سعودی نوشتند بایدن با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی دست داد.

خبرنگار آمریکایی ان‌بی‌سی نیوز که در این سفر بایدن را همراهی می‌کند، در توییتر خود درباره سوال خود در مورد قتل جمال خاشقجی و واکنش ولیعهد سعودی نوشت.

این خبرنگار آمریکایی نوشت که در پایان این دیدار از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پرسیدم که آیا از خانواده جمال خاشقجی عذرخواهی می کنید؟

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی قبل از اینکه دستیار سعودی بازویم را بگیرد لبخندی ملایم و غرورآمیز به من نشان داد.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار علیه بن سلمان که برای واشنگتن پست می نوشت، پس از بازدید از کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ربوده شد و به طرز وحشیانه ای به قتل رسید.

این روزنامه‌نگار 59 ساله، به‌عنوان منتقد حاکمیت عربستان سعودی، در تاریخ 2 اکتبر 2018 (10 مهر 98) در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید، یک هفته پس از انتقاد از مقامات سعودی به دلیل سکوت در قبال این توهین‌ها. از رئیس جمهور آمریکا

پیش از این خاشقجی در سلسله مقالاتی در واشنگتن پست از سیاست های عربستان سعودی در قبال بحران قطر، قطع روابط با کانادا، جنگ یمن و برخورد مقامات سعودی با اصحاب رسانه و فعالان مدنی به ویژه در امور بشردوستانه انتقاد کرده بود. آنهایی که مدافعان حقوق

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه از اعلام مستقیم موضوع قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار در واشنگتن پست در سفرش به عربستان سعودی خودداری کرد.

به گزارش سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا که در سرزمین های اشغالی به سر می برد و به عربستان سعودی سفر خواهد کرد، گفت که همواره موضوع حقوق بشر را مطرح کرده و نظرش را درباره قتل خاشقجی به وضوح بیان کرده است.

روز پنجشنبه وقتی خبرنگاران از او پرسیدند که آیا در دیدار با رهبران سعودی پرونده خاشقجی را مطرح می‌کند، گفت: نظر من درباره خاشقجی روشن است و هرگز درباره طرح موضوع حقوق بشر سکوت نکرده‌ام.

همانطور که کانال جمهوری خواه فاکس نیوز آمریکا در گزارش خود پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد: علیرغم اعلام همسر جمال خاشقجی، ستون نویس واشنگتن پست مبنی بر قول دولت آمریکا به او، موضوع قتل این روزنامه نگار در سفر وی به عربستان سعودی مطرح خواهد شد. .. کند اما کاخ سفید از پاسخ دادن به سوالات در این زمینه اجتناب می کند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما