واکنش شورای عالی انقلاب فرهنگی به درگذشت مهسا امینی

بعدی- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به درگذشت خانم مهسا امینی و واکنش ها، تحلیل ها و اتفاقات پس از آن بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

نام خداوند بخشنده

– دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابراز همدردی با خانواده مهسا امینی و احساس پدرانه و پدری ایشان در فقدان فرزندش، از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت ابدی و برای بازماندگان صبر مسئلت دارد. . . از آنجایی که این حادثه احساسات بسیاری از مردم شریف ایران را جریحه دار کرده است، ضروری است نهادهای مسئول به دستور صریح سران سه قوه کشوری، نتایج را با دقت لازم به مردم و افکار عمومی اعلام کنند. و رسیدگی کامل به موضوع و در صورت قصور یا اشتباه احتمالی با متخلفان برخورد خواهد شد.

در این مورد ذکر چند نکته ضروری است

1. جامعه ایرانی که صمیمانه برای دختری که دختر خود می‌داند عزاداری می‌کند و نسبت به او ابراز احساسات می‌کند، جامعه انقلابی اسلامی است. نباید در مورد جامعه ایران قضاوت سطحی کرد. بنیان جامعه ایران ارزش محور، دینی، خانواده محور و دانش محور است. همه بزرگواران در ایران به سلامت خانواده اهمیت می دهند، همه خانواده ها به فکر سلامت دینی و اجتماعی فرزندان خود هستند و دغدغه انحرافات اجتماعی را دارند. ظهور منابع الهی در جشن چهل و هشتم حسینی (علیه السلام) و دیگر مجالس بزرگ اجتماعی، همگی نشان دهنده تمایل مردم به مولفه ها و ارزش های دینی است. قطب بندی های دروغین در این داستان و تلاش برای نشان دادن افراد جامعه علیه یکدیگر توطئه ای کهن از سوی دشمنان که نشان از عدم شناخت مردم ایران و جامعه ایرانی دارد. جامعه ایران توانایی حل مشکلات خود را با وحدت و هماهنگی اجتماعی دارد و عیوب و مشکلات را به بهترین شکل ممکن حل خواهد کرد.

2. وقتی وظایف درست انجام نشود، عواقب دشمن و اقدامات مهندسی شده او نمایان می شود و از اقدامات ناگوار رخ داده در محیط اجتماعی آگاه می شویم. از مجموعه مصوبات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی کمتر از 10 درصد جنبه نظارتی دارد و 90 درصد مصوبات مربوط به آموزش، فرهنگ، دانش افزایی، آگاهی بخشی و ترویج سبک زندگی سالم در بین نسل جوان است. . از مجموعه مصوبات، بیشترین وظایف به صدا و سیما و سایر نهادهای آموزشی و فرهنگی محول شده است. سرگذشت خانم مهسا امینی زنگ خطری است برای همه نهادهای مسئول که عمدتاً کارهای فرهنگی و شناختی را انجام دهند تا در آینده باعث شرمساری مردم ایران و خانواده های ایرانی نشوند.

3. حجاب یک قانون الهی است که به دلیل حوادث این روزها به وجود نیامده است. از سوی دیگر، حجاب منشأ مصونیت فردی، اجتماعی و بهداشتی و دوری از انحرافات اجتماعی است و مانع تضییع حقوق زنان در جامعه می شود. نگاه محوری، تقویت مدیریت حجاب و رحمت برای حفظ نسل جوان کشور به ویژه دختران این سرزمین اسلامی و الهی است. در واقع همه ما باید به عنوان پدر و مادر نسبت به فرزندان عزیز این کشور احساس وظیفه کنیم و در جهت آگاهی بخشی، افزایش دانش و توجه به مخاطرات اجتماعی اقدام کنیم. منبع اصلی رفتار فردی و اجتماعی دانش و انگیزه است و تا زمانی که این خودانگیختگی شکل نگیرد، کنش های اجتماعی معنا و پایداری ندارند. در این میان نقش خانواده نقشی بی بدیل و جایگاهی والا برای جذب ارزشهاست.

4. افراد، روشنفکران، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، جریان‌های فرهنگی و احزاب سیاسی که دلشان در این انقلاب و انقلاب‌های مشابه است، باید با بصیرت به صحنه تحولات بنگرند و با برخوردهای احساسی و غیرمنطقی، آب به آسیاب دشمن نریزند. دشمنان جامعه ایران و انقلاب اسلامی پیوسته در مسیر بی دینی، هنجار زدایی، شکنی شئونات الهی خانواده و از طریق شبکه های ماهواره ای و همچنین استفاده از بستر فضای مجازی برای ترویج فرهنگ تردید و تشویش هستند. حرکت به سمت لذت گرایی و تساهل اخلاقی و ترویج نسبیت گرایی.اخلاق و انحطاط اخلاقی هم شخصی و هم فردگرایانه است و حاصل این سبک زندگی است که اولاً زندگی سالم و با فضیلت را به خطر می اندازد و ثانیاً در مسیر زوال کیفیت قرار می گیرد. زندگی آرام بر اساس قوانین و استانداردهای ثابت. دشمن کار او دشمنی و تباهی است و نباید فریب خورد و با او موافق بود.

5-دشمنان انقلاب اسلامی، صهیونیست ها، کودکان را می کشند، استعمارگران قدیمی، منافقانی که 17 هزار مظلوم و بزرگمرد را به شهادت رساندند و همیشه واسطه تحریم ها و آسیب رساندن به منافع ملت ایران بوده اند و امروز نیز مدعی حمایت هستند. دختر ایرانی که به او رسیده است. پر از دروغ و ریا. البته این ماجراها شرم دیگری بر سرشان خواهد بود و وقتی گرد و غبار بنشیند شرم دیگری بر سرشان خواهد آمد. آن مردمی که در فساد غوطه ور هستند و هر روز ندای زوال و فروپاشی جوامع خود را می شنوند، صدایشان بیشتر از گذشته است و نمی توانند با حرکات حمایتی و اصلاحی به مظلوم کمک کنند. -11).

6. امروز بیش از هر روز دیگری در تاریخ نیازمند همدلی، اتحاد و همبستگی برای تقویت ایران عزیزمان هستیم. ساختن تمدن بزرگ بدون همکاری روشنفکران و نخبگان و بدون همکاری مردم ممکن نیست. دشمنان ایران بزرگ به دنبال تضعیف تمدن بزرگ ایران اسلامی هستند و نگرانی و ناامیدی را دلیل اصلی این امر می دانند. بر همه ما توکل به خدا، نصیحت به حق، صبر و امید به لطف بیکران خداوند واجب است.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم